Yüz Yüze Pazarlama: Iyi mi Doğru Yapılır?

Yüz Yüze Pazarlama: Iyi mi Doğru Yapılır

2021 yılına kadar ABD'deki işletmelerin 120 milyar $ dijital pazarlama üstüne.

Gene de pek fazlaca işletme pazarlamalarını İnternet'e taşıyor olsa da bu, çevrimdışı pazarlamanın vakit kaybı olduğu anlamına gelmez.

Aslına bakarsak, bazı çevrimdışı taktikler web üstünden yapamayacağınız şeyleri yapmanıza izin verdiği için mükemmel sonuçlar verebilir. Bu şekilde bir taktik karşı karşıya pazarlamadır (F2F).

Bu gönderi size F2F pazarlamasına kısa bir giriş elde edecektir. Okuyun ve bu taktiğin iyi mi işlediğini ve işinizi büyütmek için iyi mi kullanabileceğinizi keşfedeceksiniz.

Hadi başlamış olalım!

F2F Pazarlama Nedir?

F2F pazarlama, "karşı karşıya" iletişime dayanan bir pazarlama biçimidir.

Çağıl pazarlama, dijital platformların kullanımına fazlaca bağlı olduğundan, F2F pazarlaması size rekabet pozitif yanları sağlayabilir. Bilhassa rakipleriniz potansiyel satın alan oluşturmak için çevrimdışı taktikler kullanmakla ilgilenmiyorsa.

Kitlenizi Anlayın

Bunu yapmanın yollarından biri şudur: bir alıcı kişisi yaratmak hedef kitlenizin hedeflerini ve korkularını listeler.

Bu bilgiye haiz olduğunuzda, hedef kitlenizin neye ehemmiyet verdiğini idrak etmek fazlaca daha kolay hale gelir. Bu, yabancıları müşterilere dönüştürecek bir sunum hazırlamayı kolaylaştırır.

Fırsatları Belirleme

F2F pazarlamasına dahil olmak için fırsatlar bulmak, kim bilir karşılaşacağınız en büyük zorluktur.

F2F pazarlamasının, aynı anda yalnızca bir kişiyle kontakt kurmanıza bağlı olmadığını ihmal etmeyin. Bu yüzden, bir şeyler bulmak isteyebilirsiniz. konuşma fırsatları.

Bunu yapabilirseniz, F2F pazarlamasından yararlanma kabiliyetiniz bir çentik yükselir. Bunun sebebi, artık aynı anda birçok kişiye pazarlama yapabilmenizdir.

Sektörünüzle ilgili etkinlikleri bulmak için süratli bir Google araması yapın. Ümit verici görünen bir etkinlik bulduğunuzda, ev sahiplerine sahnede size birazcık vakit vermek isteyip istemediklerini mesele.

F2F pazarlama fırsatlarını belirlemekte zorlanıyorsanız, Smart Circle benzer biçimde bir şirketle konuşmaya kıymet olabilir. Eğer birazcık istersen yüz yüze pazarlama şirketi olan Smart Circle hakkında bilgi, internet sayfalarını ziyaret etmek için burayı tıklayın.

Yüz Yüze Pazarlamadan Yararlanmaya Hazır mısınız?

Karşı karşıya pazarlamadan yararlanmak istiyorsanız, bu yazıdaki ipuçları başlamanız için kafi olmalıdır.

F2F pazarlamanın size dijital pazarlamanın sağlamış olduğu veri türlerini sağlamayacağını belirtmekte yarar var. Bu yüzden, F2F pazarlama kampanyalarınızı iyileştirmek için neler yapabileceğinize ilişkin olarak insanlardan etken olarak geri bildirim almanız gerekecektir.

Her durumda, F2F pazarlamanın işletmeniz için ne kadar işe yarayacağını bilemezsiniz. Muhteşem sonuçlar verebilir yada hiçbir şey ifade edemez. Hakikaten bilmenin tek yolu, bir talih vermen.

İşletmenizi iyi mi pazarlayabileceğinizle ilgili daha çok ipucu ister misiniz? Şu anda kullanabileceğiniz beş düşük maliyetli taktik hakkında informasyon edinmek için bu gönderiye göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir