Yeni İçeriğinizi Tanıtmak için 7 Promosyon Stratejisi

Yeni İçeriğinizi Tanıtmak için 7 Promosyon Stratejisi

Birkaç yeni promosyon stratejisi mi aramıştınız?

Yalnızca WordPress'te kullananların tekrardan oluşturduğunu biliyor muydunuz? 77.4 milyon yeni gönderi her ay yeni gönderi var mı? 4,9 milyondan fazla şahıs, her ay 20,7 milyardan fazla sayfa görüntülemektedir. Bu ciddi bir rekabet.

Peki milyonlarca rakibin üzerine iyi mi çıkarsınız?

Rahat yanıt, bunun için çalışmanızdır. Doğru cevap, kitlenizin okumak istediği mükemmel içerikler oluşturup, bunların mevcut bulunduğunu onlara bildirmenizdir. Bugün zaman geçireceğimiz yer burasıdır.

Aşağıdaki parçada, oluşturduğunuz mükemmel içinde ne olduğu tanıtmak için yedi kullanışlı strateji bulacaksınız. Bitirdiğinizde, yeni bir tanıtım stratejisi oluşturmak için tam olarak neye ihtiyacınız bulunduğunu bileceksiniz. Sürünen terfi stratejinizi bitiş çizgisine ilk sırada yer edinen bir sprint'e götürmüş olan bir strateji.

Okumaya devam etmek.

Promosyon Stratejileri 101

Uzman pazarlamacılar, aşağıda listelenen tüm stratejileri ve bunlardan birkaçını kullanır. İçeriğinizi asla tanıtmadıysanız, aşağıdaki stratejilerden bir yada ikisiyle başlayın. Devam etmeden ilkin onlara hakim olun.

Pazarlama taktiklerinizi çeşitlendirmenin yollarını arayın. Uzmanları öykünmek edin. Aynı eski yaklaşıma takılıp kalmayın, bilhassa de işe yaramıyorsa.

Yeni Bağlantılar – Eski Gönderiler

Arama motorları web sitenizi başkalarıyla karşılaştırdığında, birkaç mühim bilgiye odaklanırlar. Ziyaretçilerin her sayfada ne kadar vakit geçirdiklerine bakarlar. Sayfa biçiminizi ve anahtar kelime içeriğinizi denetim ederler.

Web sitenize gelen ve giden bağlantıların sayısını ve standardını de yakından takip ederler. Bunlar sırasıyla gelen ve giden bağlantılar olarak adlandırılır. Şimdilik, web sitenizin bir sayfasını aynı sitenizin başka bir sayfasına bağlayan bağlantılara odaklanalım.

En yaygın örnek, blogunuzdaki bir makaleyi blogunuzdaki başka bir makaleye bağlamaktır. Bil bakalım ne oldu? Blogunuzu iyi mi pazarlayacağınızı merak ediyorsanız, bu en süratli ve en kolay yöntemdir.

Ilk olarak, hangi makalelerinizin kitlenizin en sevdiğini keşfetmek için seçtiğiniz bir çözümleme programını kullanın. En fazlaca okunan içinde ne olduğu çözümleme etmek için BuzzSumo.com'u ve en fazlaca paylaşılan içinde ne olduğu belirlemek için Social Crawlytics'i öneriyoruz.

En fazlaca okunan yazıları seçin ve bu arşivlenmiş yazıların her birinde yeni makalenize bir bağlantı oluşturun. Ve aynen bunun şeklinde, okuyucu sayınız artacaktır.

Not: Kendi makalelerinizi yazıyorsanız, onların enfekte olmama olasılığını göz önünde bulundurun. Profesyonellerden öğrenin ve ustalıkla hazırlanmış yazıları okuyun. Herhangi bir nişten olabilirler. Örnekler şunları ihtiva eder: Uygunsuzluk Sanatı, UCANNTECH, ve Zen Alışkanlıkları.

Toplumsal Medyayı Göster

Muhtemelen toplumsal medyayı yeterince kullanmıyorsunuzdur. Merak etmeyin; bir çok insan değil.

Bazı garip nedenlerden dolayı, acemiler promosyona daha iyi bir zihniyetle yaklaşırlar. Bu insanlardan biriyseniz, durun. Lütfen, iyi ve mukaddes olan her şeyin aşkı için, durun.

İçeriğinizi yalnızca izleyicilerinizin sıkça kullandığı platformlarda tanıtın. Bu platformda oluşturduğunuz içerik türüyle ilgilenen öteki kişilerle güvenilir bir bağlantı kurduğunuzdan güvenli olun. O vakit ve sadece o vakit makalenize yada video tanıtımınıza odaklanmalısınız.

Ek olarak, içeriğinize paylaşılabilir snippet'ler ilave edin. Benzer biçimde araçlar Tweet için tıkla İzleyicilerin bir düğmeyi tıklayarak paylaşabileceği minik parçalar oluşturmayı kolaylaştırın. Her toplumsal medya platformunun benzer araçları vardır.

İçeriğinizi Tekrardan Biçimlendirin

Doğrusu makaleleriniz büyük bir hit yapmıyor mu? Niçin aynı parçayı bir podcast'e yada YouTube videosuna dönüştürmüyorsunuz? Aynı parça, değişik format.

Hedef kitleniz materyalinizi sevebilir, sadece onu değişik bir halde sindirmeyi tercih edebilir. Arama motorlarının eşyalarınızı bulması için yeni yollar açar. Bu yeni videoları ve ses dosyalarını yine web sitenize bağlama fırsatını da kullanabilirsiniz.

E-posta Karşılaşması

İçerik yığınları oluşturduysanız, muhtemelen izleyicileriniz için bir e-posta sıralaması de oluşturmuşsunuzdur. Şimdi kullanma zamanı. Bizlere ulaşın ve paylaşacak mükemmel bir şeyiniz bulunduğunu onlara bildirin.

E-posta gönderme söz mevzusu olduğunda, daha azı daha fazladır. Her gün yeni bir e-posta gönderirseniz, e-posta listenizin yalnızca marjinal bir yüzdesi görünecektir. Her gün son parçanızın şimdiye kadarki en iyiniz bulunduğunu duyuru ettiğinizde güvenlerini kaybedersiniz.

Onlarla yalnızca paylaşacak kıymetli bir şeyleriniz olduğunda yazışma kurun. Örnekler içinde zamana duyarlı teklifler ve en iyi içerik kreasyonları yer alır. Ihmal etmeyin, bu bağlantıyı kötüye kullanırsanız, sonunda spam klasörüne girersiniz.

Kaynaklarınıza Ulaşın

Bu muhtemelen en etkili stratejidir. Ne yazık ki fazlaca fazla ayak işi gerektiriyor.

İlk adım, içeriğinizden kaynaklarınıza bağlanmaktır. Kredinin ödenmesi ihtiyaç duyulan yere kredi verin. Yirmi senedir bir alanda çalışmadıysanız yada halihazırda bir milyon takipçiniz yoksa, fikirlerden bazıları başka insanlardan geliyor olabilir.

Ve mesele değil.

Hatta tercih edilir. Kaynaklarınıza bağlandığınızda, bu kaynakların size geri dönmesi için muhteşem bir fırsat yaratırsınız.

Fakat eşyalarınızın var bulunduğunu iyi mi biliyorlar?

Doğal onlara sen söyle. Onlarla e-posta kanalıyla iletişime geçebilir yada LinkedIn vasıtasıyla direkt bildiri gönderebilirsiniz. Onlardan bahseden muhteşem bir içerik parçası yarattığınızı bilmelerini sağlamak için elinizden geleni yapın.

Sitenize geri bağlanan Tesir Alanı Yetkilileri, bir gecede sayfa sıralamanızı yükseltir.

İçerik Topluluğu Gönderimleri

Bu uzun vadeli bir stratejidir. Benzer biçimde İçerik Gönderme toplulukları Triberr, içeriğinizi yerleşik kitlelerin önüne koyun. Görünmenin kolay bir yolu.

Bununla beraber rekabetçidir. Eşyaların birinci derslik olmalı. Ek olarak, göndermeden ilkin topluluğun bir parçası olarak kendinizi tanıtmanız gerekir. Fark edilmenin en iyi yollarından biridir, sadece sabırlı olmalısınız.

Influencer'larınızla İletişime Geçin

Etkileyicileri kaynaklarla karıştırmayın. Kaynak, hemen sonra yine ortaya çıkardığınız kelimeleri yada fikirleri yaratan kişidir. Etkisi altına alan, alanınızda önder yada düşündürücü olan kişidir.

Etkileyenlerin çoğu zaman yüksek tesir alanı otoritesine (DA) haiz internet sayfaları vardır. Arama Motorları, bir web sitesinin otoritesini ve popülerliğini derecelendirmenin bir yolu olarak DA'ları kullanır. Bir web sitesinin DA'sını aşağıdaki şeklinde araçlarla öğrenebilirsiniz: MozBar.

Bir yazı yazıyorsanız, bir yetkiliye ulaşın ve onlardan bir teklif isteyin. Bir podcast yapıyorsanız, bir etkileyiciden röportaj yapmasını isteyin. Bir sonraki YouTube parçanızı filme alıyorsanız, bir fikir tetikleyicisinden konuk olarak görünmesini isteyin.

Halihazırda takip edenleri olan kişileri kullanırsanız, sıhhatli bir okuyucu kitlesi elde edersiniz.

Sıradaki ne?

Peki, tanıtım stratejilerinizi tekrardan yapılandırdınız mı? Hangisinin sizin için en iyisi olacağını düşünüyorsunuz?

Bitirdiğiniz o yeni içinde ne olduğu tanıtmaya can attığınızı biliyoruz. Aksi takdirde, bu sayfaya ulaşamazdınız. Sabırlı olmayı unutma. Herhangi bir yeni stratejide ustalaşmak vakit alır.

Bu parçayı beğendiyseniz, sitemize gidin ve öteki mükemmel pazarlama makalelerimize göz atın. Fikir zihninizde tazeyken şimdi yapın.

Oldukça uzun ve iyi şanslar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir