Yazarlar için 7 Temel Pazarlama İpuçları

Yazarlar için 7 Temel Pazarlama İpuçları

Sen yaptın.

Sonunda üstünde çalıştığınız kitabı bitirdiniz ve tüm dünyanın okuması için oraya çıkarmaya hazırsınız.

Sadece kitabınızın reklamını yapmak ve satışlar yada indirmeler elde etmek umduğunuz kadar iyi gitmedi. Ve yavaş yavaş bu kitabı yalnız gözleriniz için yazmışsınız şeklinde hissetmeye başlıyorsunuz.

Kitabımı geniş bir kesime başarıyla iyi mi pazarlayabilirim? Kitabımı zorlamak ve daha çok şahıs tarafınca fark edilmesini sağlamak için kullanabileceğim bazı pazarlama ipuçları ve püf noktaları nedir?

Kendinize bu tür sorular soruyorsanız, artık merak etmeyin, şundan dolayı yardım etmek için buradayız!

Bu makalede, size bir kitabı pazarlarken kullanabileceğiniz 7 ipucu anlatacağız.

Şimdi başlamış olalım!

1. Göz Alıcı Kitap Kapağı Oluşturun

Yaşamımız süresince bir kitabı kapağına nazaran yargılamamamız söylenmiş olsa da, çoğumuz hala oldukca şey yapıyoruz. Bu yüzden birazcık para yatırmak ve kitabınız için güzel, göze çarpan bir kapak yapmak zekice olacaktır.

Kitap kapağınızın bir çok dijital cihazda oldukca ufak olacağını, bundan dolayı bir simge olarak okunabilir bir şey olması icap ettiğini ihmal etmeyin.

2. Bir Blog Başlatın

In fikri bir blog başlatmak birazcık klişe gelebilir, sadece tutarlı bir halde devam ederseniz, aslen işe yarıyor.

Bir blog oluşturmak size yalnızca kitabınızı takmanız için bir çıkış noktası sağlamaz, bununla birlikte potansiyel okuyucularla bağlantı kurabilirsiniz. Bunu yapmak, onların kitabınızı ve satıra yazabileceğiniz öteki kitapları hakikaten okuma şanslarını artıracaktır.

3. Her E-Kitap Platformuna Katılın

Açıkçası, satış şansını çoğaltmak için kitabınızı olabildiğince oldukca göz önünde bulundurmanız iyi bir fikirdir.

Bu yüzden, bulabileceğiniz her bir Ebook platformunda kitabınızı almak için süre ayırın. Bu birazcık emek harcama gerektirecek ve hatta birazcık paraya mal olabilir, sadece uzun solukta buna değecektir.

4. E-posta Pazarlamasını Kullanın

E-posta ile pazarlama hala en iyilerden biri Sayısal Pazarlama bugün mevcut teknikler. Son çalışmalarınıza ayak uydurmak isteyen kişilerin bir listesini toplamak için blog yada toplumsal medya şeklinde bir şey kullanmak kitabınızın reklamını yapmanın mükemmel bir yoludur.

5. Toplumsal Medyaya Girin

Toplumsal medya, her yazarın adını (ve kitabını) binlerce gözün önüne çıkarmak için kullanımı ihtiyaç duyulan devasa bir platformdur. Tıpkı bir blog şeklinde, bu size hedef kitlenizle bağlantı kurma şansı ve kitabınızı tertipli olarak fişe koyabileceğiniz bir yer verecektir.

Ek olarak, bir viral tweet, kitabınızın tamamen yükselmesine niçin olabilir ki bu kesinlikle bir olasılıktır.

6. Bazı Podcast'ler Yapın

Kitabınızın nişiyle ilgili podcast'leri olan kişilere ulaşmaktan ve sizi şovlarında görmek isteyip istemediklerini sormaktan korkmayın.

Bu sizi ve kitabınızı, eserinizi okumakla büyük olasılıkla daha oldukca ilgilenecek bir seyirci kitlesinin önüne çıkarabilir ki bu açıkçası iyi bir şeydir.

7. Kitap İnceleyenlere Ulaşın

Podcast sahiplerine ulaşırken, birkaç kitap incelemecisine kitabınızı incelemek isteyip istemediklerini problem. Oldukça sayıda takipçiye haiz bir eleştirmenden pozitif yönde bir araştırma, kitabınızın başarısında oldukca yol kat edebilir.

Bir Kitabın Pazarlanmasına Destek Olmak İçin Bu İpuçlarını Kullanın

İşte orada var! Bunlar, bir kitabı pazarlarken kullanabileceğiniz 7 pazarlama ipucu.

Ihmal etmeyin, ilkin kapağınızla başlayın, arkasından kitabınızı çevrimiçi olarak takmanın keyifli ve yaratıcı birkaç yolunu bulun.

Daha çok dijital pazarlama ipucu ve püf noktası mı aramıştınız? Blogumuza göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir