Vape Mağazanızı Tanıtmanın En Rahat 10 Yolu

Vape Mağazanızı Tanıtmanın En Rahat 10 Yolu

Asla vape pazarlamasını duydunuz mu?

Bu bir şey. Ve sandığınızdan daha kolay.

Daha çok 9 milyon Amerikalı vape. Bu, almak için orada oldukça fazla dokunulmamış iş. Her gün daha çok insan elektronik sigara içerken, büyük satış potansiyeli oldukça büyük.

Bu potansiyel müşterilere ulaşmak için MBA'e ihtiyacınız yok. Başarınızın sırları, elektronik sigara dükkanınız için rahat ve uygun maliyetli bir pazarlama stratejisidir.

İşte daha çok iş yapmanın 10 rahat yolu.

1. Toplumsal Bilgili Olun

Her işletme toplumsal medyada pazarlama yapmalıdır. Yeni müşterilere ulaşmanın, çevrimiçi toplulukla bağlantı kurmanın ve markanız için mükemmel içerikler oluşturmanın bir yoludur.

Müşterileri, gönderilerinde işletmenizi tanıtmaya teşvik edin. Konumunuzu etiketlemelerini, markalı hashtag'leri kullanmalarını ve fotoğrafları çekip paylaşmalarını sağlayın.

Bu kanalları büyütmeye odaklanın:

Instagram – Yaratıcı görüntüler, başlıklar ve hashtag'ler yayınlayın. Elektronik sigara dükkanınızın hayatındaki bir günün kısa videolarını paylaşın. Markanızla ilgili resimleri beğenerek, yorumlayarak ve paylaşarak çevrimiçi toplulukla etkileşim kurun.

Feysbuk – Trend yazıları, şirket güncellemelerini ve resimleri paylaşın. Tüm şirket kontakt bilgileriniz, doğru emek harcama saatleriyle beraber mevcut olmalıdır.

Twitter – Elektronik sigara trendleri hakkında keyifli makaleler paylaşın ve esin verici gazeteleri takip edin. Esprili alıntılar gönderin ve hususi ürünler satın alın. Ucuz reklamlarını da denetim ettiğinizden güvenilir olun.

LinkedIn – İşletme sahibi olarak bu kanalda olmalısınız. Bağlantılarınız yeni müşterilere dönüşme potansiyeline haizdir.

Rekabete göz kulak olmak için toplumsal medyayı da kullanabilirsiniz. Hatalarından ve zaferlerinden ders alın ve bunu iyi mi daha iyi yapabileceğinizi görün.

İşte elektronik sigara dükkanınızı toplumsal bir başarı haline getirmek için daha çok ipucu.

2. Web Sitesinde Vay be

Web siteniz var mı? Değilse, yapmalısın.

İşletmenizi yepyeni bir seyirci kitlesine açar ve insanların sizi bulmasını kolaylaştırır.

Birisi web sitenizi tıkladığında, yalnızca birkaç saniyeden az onları şaşırtmak için. Bunu, web sitenizi yaratıcı, görsel ve gezinmesi kolay hale getirerek yapın.

Bir profesyonele üye olabilir yada Wix şeklinde parasız ve kolay bir internet sayfası aracı kullanabilirsiniz. Görüntüler her şeydir, bundan dolayı fotoğraf çekmenize destek olması için yaratıcı bir göz tutun.

Başlıklar ve başlıklar dahil olmak suretiyle sitenizdeki içerik süresince dantel anahtar kelimeler. Bunların tümü, insanların web sitenizi daha iyi bulmasına destek olacaktır.

İçeriğinizin yerelleştirildiğinden ve hedef kitlenizle ilgili olduğundan güvenilir olun. Mesela, CBD internet sayfası içinde ne olduğu gerçekçi ve mahalli anahtar kelimelerle dolu olmalıdır. Buradan daha fazlasını öğrenin bu mükemmel bir vape mağazası internet adresinden.

Şu sayfaları dahil et:

 • Hakkımızda
 • Ürün sayfaları
 • Görüşler
 • fotoğraf Galerisi
 • Bizlere Ulaşın
 • Alan kişi desteği

Trafiği ölçmek ve internet sayfası sayfalarınızı değerlendirmek için Google Analytics'i kullanın.

3. Google ile Dost Olun

İnsanlar gerekseme duydukları şeyleri bulmak için Google'ın arama motorunu kullanıyor.

Google'ı etkilemek mi istiyorsunuz? Tüm internet sayfası içeriğinize markalı ve mahalli anahtar kelimeler ve meta etiketler ilave edin. Web sitenizi toplumsal profillerinize bağlayın. İşletmenizi mahalli dizinlere ilave edin.

Mahalli aramalar için bir strateji, dijital pazarlama kampanyanızın bir parçası olmalıdır. Bölgenizdeki elektronik sigara dükkanlarını arayan mahalli ziyaretçileri getirecektir.

Doğru ve güncel şirket bilgileriyle bir Google işletme girişi oluşturun. Dijital pazarlama kampanyanızın bir parçası olarak bir AdWords kampanyası düşünün. Elektronik sigara dükkanı için çevrimiçi reklamcılık ile yeni kitlelere ulaşın ve farkındalığı artırın.

İşte işletmeniz için daha iyi Google sıralaması almanın daha çok yolu.

4. Blog Hakkında

Bu, web siteniz için taze yeni içerik oluşturmanın ve SEO'nuzu artırmanın mükemmel bir yoludur.

Mağazadaki elektronik sigara trendleri, elektronik sigara kullanımının yararları ve yeni çıkan ürünler hakkında blog. Blog gönderileriyle ilgili yeni fikirler için, topluluk panolarında insanların söylediklerine bakın. Yada elektronik sigara endüstrisiyle ilgili mecmua kapaklarını tarayın.

Mükemmel blog gönderilerinin çoğu zaman müşterilerinizin yanıtlaması ihtiyaç duyulan soruları yanıtladığını ihmal etmeyin. Bir elektronik sigara meraklısı yada yeni bir elektronik sigara meraklısı olarak bilmek isteyeceğiniz şeyleri düşünün. Bu soruları yanıtlamak ve kendinizi bu alanda uzman olarak tanıtmak.

Çevrimiçi vape topluluğu ile bir ilişki geliştirmek için blogunuzu kullanın. Yorumlara cevap verin ve insanları gönderilerinize geri dönmeye teşvik edin. Konularınızın trend olmasını sağlamak için blog yayınlarını toplumsal medyada paylaşın.

Blogunuzun eskimesine izin vermeyin, haftada averaj üç kez güncellemeyi deneyin. Bunu bir kez öğrendiğinizde, öteki sitelerde kendi blogunuza bağlanarak blog yazabilirsiniz. Blogunuza daha çok trafik çekmek için bazı ipuçları.

5. İnsanların Sizin Hakkınızda Konuşmasını Sağlayın

Fakat söylediklerinin iyi olduğundan güvenilir ol.

Tüketicilerin% 92'si çevrimiçi incelemeleri okuyun. Araştırmalarını yaparlar ve çevrimiçi topluluğun derecelendirmelerine güvenirler. Geçmişteki müşterilerin mağazanızla iyi bir tecrübe yaşadığından güvenilir olmak istiyorlar.

Mutlu müşterilerden size çevrimiçi bir araştırma bırakmalarını isteyin. Ek olarak, hem iyi hem de fena yorumlara cevap vermelisiniz. Geri bildirimlerine kıymet verdiğinizi, iltifatları takdir ettiğinizi ve istekleri dikkate aldığınızı gösterin.

Çevrimiçi incelemeler, işletmenizi rekabette öne çıkaran SEO'ya da destek sunar.

Ağızdan ağza hala önemlidir. Elektronik sigara dükkanınızı duyurmak için arkadaşlarınızı, ailenizi ve çalışanlarınızı edinin.

6. Swag var mı?

Değilse, birazcık alın. Şirketinizin adını ve logosunu müşterilerinizle ilgili her şeye ve her şeye koyun.

 • Çakmaklar ve kibritler (… latife)
 • Tekrardan kullanılabilir su şişeleri
 • Anahtarlık
 • Stres topları
 • Minik kutular yada flip-top şişeler (otunuzu oraya koyabilirsiniz)
 • Boyunluklar
 • Tişörtler
 • Beyzbol şapkaları yada kasketleri
 • Acı sos
 • Munchie atıştırmalıkları ve şekerler
 • Çıkartmalar

Arkadaşlarınızı ve çalışanlarınızı marka elçileriniz yapın. Eşyalarınızı giyebilir ve dağıtabilirler bu sebeple hepimiz freebies'i sever. Fazladan pozlama için yeni ürününüzün resimlerini toplumsal kanallarda yayınlayın.

7. Bir Vape Partisi Düzenleyin

Müşterilerinizi, arkadaşlarınızı, ailenizi ve potansiyel işletmeleri mağazanızdaki bir etkinliğe çağrı edin. Sözü yaymak için toplumsal medyayı, e-posta pazarlamasını ve kulaktan kulağa kontakt kullanın.

Bunu insanların hayır diyemeyeceği bir vaka haline getirin. Yiyecek ve içecek servisi yapın ve kapı ödülleri verin. Köşede mahalli bir müzisyenin tıngırdattığı melodiler var.

Dükkanınızda bir vape salonunuz var ise, burası etkinliği düzenlemek için mükemmel bir mekandır. Konuklara ürünlerinizi keşfetme ve parasız örnekler sunma şansı verin. Kartvizit dağıtın ve e-postaları yakalayın.

Bütçeden tutum etmek için mahalli bir işletmeyle ortak olun. Promosyon teşhirini kullanabilecek bir restoran yada bira fabrikası olabilir.

Vape partinizi güncel vakalara bağlamanın bir yolunu düşünün. Bu, işinize birazcık PR kazandırabilir. Müzik festivalleri, mevsimlik etkinlikler yada topluluk toplumsal yardımlarının tümü medyayla konuşur.

Mahalli etkileyicileri çağrı ederek ve onları etkinlik esnasında paylaşım halletmeye teşvik ederek bunu bir toplumsal medya saldırısı haline getirin. Etkisinde bırakan pazarlama taktikleri, mükemmel vape pazarlama stratejileri oluşturur.

8. E-postaları Toplayın ve İletişim Kurun

Etkinliğinizden yeterince e-posta aldıktan sonrasında, bir e-posta pazarlama kampanyası düşünün. Bunu mevcut ve potansiyel müşterilerle kontakt kurmanın bir yolu olarak kullanın.

Elektronik sigara dükkanı spesiyalleri, sezonluk vakalar ve şirket güncellemeleri hakkında haberleri paylaşın. Bu, potansiyel müşterileri takip etmenin ve iletişimi sürdürmenin mükemmel bir yoludur.

E-posta listelerini ve dağıtımını izlemek için MailChimp şeklinde bir otomasyon sistemi kullanın. Tüm şirket kontakt detayları şablon tasarımınıza dahil edilmelidir.

İnsanların bülteninize kaydolmaları için bir teşvik sunun. İlk kez satın almada% 10 indirim daima kazanır.

9. E-Tecim ile Daha Fazla Satış Yapın

Satışları çoğaltmak ve yeni pazarlar açmak için bir e-ticaret sitesi düşünün.

Shopify, Wix yada Weebly'nin tümü, ürünlerinizi çevrimiçi olarak tanıtabilecek platformlara haizdir. E-ticaret, mağazanızı her saat açık tutmanıza olanak tanır ve geldikçe yeni çıkan ürünler eklemek kolaydır.

Daha çok çevrimiçi satışı teşvik etmek için, parasız gönderim için bir teklifte bulunun (75 $ + harcayın).

10. Sadık Takip edenleri Ödüllendirin

Ödüller yada sadakat programları yeni işler getirir ve mevcut müşterilerin daha fazlası için geri gelmesini sağlar.

"Bir arkadaşa tavsiye et" teşviki ile müşterileri elektronik sigara dükkanınız hakkında informasyon vermeye teşvik edin. Yeniden eden müşteriler için indirim şeklinde ödül puanları sunun yada beş tane parasız satın alın. Sadık müşterilere parasız ürün ve dinlence armağanları gönderin.

Müşterilere, alışverişlerinde puan vererek sizi toplumsal medyada takip ettikleri için teşekkür edin.

Bir Ustalaşmış Şeklinde Vape Mağazanızı Pazarlama

Günümüzün Insta hikayeleri, özçekimler ve Snapchat dünyasında, her tür işletme dijital pazarlama taktiklerini benimsemelidir.

Yeni kitlelere ulaşmak ve elektronik sigara dükkanı işinizi genişletmek için bu taktikleri kullanın. Vape haberlerini ve trendlerini takip ettiğinizden ve bu tarz şeyleri gelişen pazarlama stratejinize uyguladığınızdan güvenilir olun.

Uzun yaşa ve devam et.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir