Tur Satma İşinde mi? Tur Şirketinizi Tanıtmanın Benzersiz Yolları

Tur Satma İşinde mi? Tur Şirketinizi Tanıtmanın Benzersiz Yolları

Internasyonal gezim oldukça popüler bir endüstridir ve ABD her şeyin özüdür. Aslen, ABD'daki gezim harcamaları arttı 210,7 milyar $ son yıllarda ABD ekonomisinin en kazançlı sektörlerinden biri haline geldi.

İnsanlar ABD'nin hayranlık uyandıran mekanlarını ziyaret ettiklerinde, muhtemelen bir tura çıkmak isteyeceklerdir. Grup turları, sınırı olan erişime haiz alanlar da dahil olmak suretiyle bir tur alanındaki her şeyi görmenin en iyi yoludur. Ek olarak, deneyimin hem eğitici hem de akılda kalıcı olduğundan güvenilir olmak için insanlara ziyaret ettikleri yer hakkında birçok data verirler.

İster internasyonal gezim işi fikirleri ister mahalli fikirler arıyor olun, ister bir ulusal parkı yada bir ofis binasını gezecek müşteriler arıyor olun, iyi bir pazarlamaya ihtiyacınız olacak.

Burada, tur işinizi başlatmanız için size mükemmel fikirler vereceğiz!

Tur Türünüzü Düşünün

Her biri değişik kitlelere hitap eden, sunabileceğiniz birçok değişik tur türü vardır. Internasyonal turistleri meşhur bir anıtı yada tabiat harikasını görmeye gelmeye ikna etmeye çalışıyorsanız, hem daha çok dilde hem de daha geniş bir platformda pazarlamak isteyeceksiniz.

Öte taraftan, niş bir kitle için bir şey pazarlamak istiyorsanız, yalnızca nişinizdeki öteki kişilere duyurmanız gerekir. Bir emek harcama tesisi için turlar mı teklif etmek istiyorsunuz? Benzer biçimde internet sayfaları https://www.plant-tours.com/ mükemmel bir pazarlama yapmak istiyorsanız incelemeniz ihtiyaç duyulan mükemmel modellerdir.

Temel olarak, bir çok işletmede olduğu benzer biçimde, pazarlamanın ilk adımı, hedef kitlenizi belirlemek ve bu belirli kişilerle bağlantı oluşturmak için adımlar atmaktır.

Öteki İşletmelerle Ortak Olun

Oldukca sayıda insana pazarlama yapmanın bir yolu, öteki işletmelerle ortaklık kurmaktır. Bu, turda kullanabileceğiniz şeyler sunan başka bir şirketle iş yapacağınız anlamına gelebilir.

Mesela, turunuz esnasında öğle yemeği yiyecek için bir işletme kiralamak istiyorsanız, karşılığında restoranlarında müşterilere turunuzun reklamını vermelerini isteyebilirsiniz.

Öteki işletmelerle ortaklık oluşturmak, karşılıklı indirimler sunmak anlamına da gelebilir. Bu, seyahatiniz esnasında insanlara ortak olduğunuz bölgedeki başka bir işletmenin hizmetlerini kullanmaları için belirli kuponların verileceği anlamına gelir. Aynı şekilde, işletme turlarınız için indirimlerin reklamını icra eden kuponlar ve el ilanları veriyor olabilir.

Temel olarak, başka bir işletmeyle ortaklık oluşturmak, sizden değişik bir niş içinde etkinlik gösteren bir şirketle karşılıklı yarar elde eden ustalaşmış bir ilişki kuracağınız anlamına gelir!

Web Sitelerine Görselleri Dahil Et

Bunu biliyor muydun İnsanların% 64'ü görsel öğrenenler mi? Doğru!

Bu, broşürlerde yada çevrimiçi pazarlama yaparken, işletmenizi tanıtmak için görseller ve grafikler kullanmak isteyeceğiniz anlamına gelir. Turunuzun en garip kısımlarının bazı çekimlerini dahil etmeyi düşünün. Mekanınızda iyi zaman geçiren insanların fotoğrafları da mükemmel.

Çevrimiçi pazarlama yapıyorsanız, bir sanal turun videolarını ve snippet'lerini de eklemeyi deneyin. Bu medya, potansiyel müşterileri meraklandırarak daha fazlasını istemeye bırakacak ve böylece sitenizde bir tur rezervasyonu yapmalarına niçin olacaktır.

E-Pazarlama Stratejilerini Kullanın

Günümüzde çevrimiçi pazarlama oldukca mühim olduğundan, e-pazarlamanın neleri gerektirdiğine birazcık daha çok değinelim.

Yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey, kendi başınıza bir internet sayfası tasarlamaktır. Bu, işletmenizin ustalaşmış ve bilgili görünmesini elde edecektir. Ek olarak insanların tur rezervasyonu yapabileceği ve sizinle yazışma kurabileceği bir bölüm eklemek için de mükemmel bir yerdir. Ek olarak memnun müşterilerin size önerebilecekleri bir araştırma kısmı eklemeyi de ihmal etmeyin!

Bu web sitesinin nişinizdeki doğru kişileri hedeflemesini sağlamak için, Arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmetleri eğer olmazsa olmazdır. Bunlar, web sitenizi hedef kitlenizin gözünün önüne getirecektir, bundan dolayı insanların onlara ilgili detayları göstermek için aradıkları anahtar kelimeleri kullanır.

Bir çok insan Twitter ve Feysbuk benzer biçimde toplumsal medyada olduğundan, bu platformlarda sayfalar oluşturmak da mükemmel bir düşünce. İnsanlar, öteki ilgili tarafların ekranlarında onları görmek için sayfalarınızı takip edebilir ve paylaşabilir.

İndirim Kodlarını Verin

Bir öteki mükemmel pazarlama tekniği ise indirim kodları vermektir!

İnsanlar mükemmel süre geçirip turunuzu bitirdiğinde, sonunda indirim kodlarını dağıtın. Bu indirim kodları, hizmetlerinizi de rezerve etmeleri durumunda verdikleri kişiye fırsatlar verecektir. Onları dağıtan kişiler pozitif yönde bir edinim yaşayacağından, indirimli, uygun fiyatlı iyi zaman geçirecek daha çok alan kişi edinmeniz kaçınılmazdır.

Ek olarak, kupon kodunu vermek için gelecekteki turlarda insanlara indirim de yapabilirsiniz! Yeni müşterileri kimin yönlendirdiğini bilmek için bir yol sunduğunuzdan güvenilir olun ve sonuçta, düşük fiyatlarla turlar arayan pek oldukca memnun insanla karşılaşacaksınız.

Daha Fazla Gezim İş Fikri Alın

Gezim sektöründe bunu yapmak zor olabilir. İyi pazarlama stratejileri kullanırsanız, web sayfanıza çekici resimler ilave edin ve nişinizdeki belirli müşterilere hitap edin, gene de iyi yapmalısınız.

Artık en iyi gezim iş fikirlerini bildiğinize gore, ArticleCity'nin içerik stratejisi bölümünü ziyaret edin. İşletmenizi tanıtmak ve büyütmek için daha benzersiz ve etkili yollar bulmanıza destek olacağız.

Dışarı çıkıp insanlara etrafı gezdirirken iyi eğlenceler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir