Tecim Artışı: Tecim Fuarı Standınızda Başarı İçin 10 İpucu

Tecim Artışı: Tecim Fuarı Standınızda Başarı İçin 10 İpucu

Ticari şov tekniğiniz işletmeniz için işe yarıyor mu?

Başarı göstermiş olmak için savaşım ediyorsanız, tecim fuarlarının yutturmacaya değip değmeyeceğini merak edebilirsiniz. İstatistiklere gore öyleler.

hakkında Ziyaretçilerin% 80'i bir tecim fuarında etkileşimde bulundukları bir ürün yada hizmeti satın alın. Niçin? Şu sebeple örnekler yada şov onları bunu hayata geçirmeye motive etti.

Bazı işletmelerin, sergi standlarına ulaşınca başarının gizli saklı bir tarifi var şeklinde görünüyor. Fakat sır nedir?

Başarı göstermiş bir sunumun tüm gizemini açığa çıkaracak on tecim fuarı ipucu için okumaya devam edin.

1. 30 Saniyelik Pencere

Bir tek haiz olduğumuzu biliyor muydun 30 saniyelik pencere iyi bir ilk izlenim yaratmak için? İster sunumunuzun başlangıcı, ister sergi standınızı iyi mi kurduğunuz olsun, izleyicilerinizin dikkatini çekmelisiniz.

Fuar standınız benzersiz sadece markanıza uygun olmalıdır. Standınızı yoldan geçenlerin dikkatini çekecek şekilde tasarlamalısınız.

Mesela Polaroid, yaz kampı tarzında bir sergi standı yarattı. Etrafta şempanze figürlerinin asılı olduğu bir ağaç evi vardı. Kesinlikle kalabalığın içine çekti.

Gerçek sunumunuz da kalabalıkları çekmelidir. Dikkat çekmek için bir video, müzik yada yürekli bir ifade ile başlayın. Öne çıkmalısın, yoksa kalabalığın içinde kaybolursun.

2. Tecim Fuarı Sunumuna Hazır

Sunumunuzu muhteşem hale getirmek için sunum alanınızı ustalaşmış bir halde kurmanız gerekir. İşte ihtiyacınız olacak şeylerden bazıları:

 • Ufak bir sahne alanı
 • İPad'iniz yada notlarınız için bir podyum
 • Büyük bir ekran yada projektör ve yüksek kaliteli hoparlörler
 • Evvel planlanmış bir slayt gösterisi yada dijital sunum
 • Spotlight (kitaptaki en eski numara)

Doğru kurguya sahipseniz, sunumunuz ustalaşmış görünecektir. Müşterilerin sizi ciddiye alma olasılığı daha yüksektir.

3. Hatırlanması Ihtiyaç duyulan Bir Tecrübe

Sahneye çıkıp izleyicilerinize ders vermek yerine bunun yerine bir edinim yaratın.

Mesela, Charity Water, dünyanın dört bir tarafındaki uzak toplulukların temiz su kaynağına haiz olmasına destek olan bir kuruluştur. Sunumlarının bir parçası olarak, seyircileri 50 metrelik bir platformda 40 libre iki kova su taşımaya çağrı ediyorlar. Bu, izleyicinin temiz suya haiz olmak için bazılarının yaşamış olduğu mücadeleleri anlamasına destek verir.

Markanızın ilgi çekici görünmesi için bir tür edinim sunabilir misiniz? Bu, tecim standınızın çevresinde bir coşku yaratacaktır.

4. Karıştırın

İzleyicilerinizin dikkatini çekmek için sunumunuzu karıştırmanız gerekir. Çeşitli teknikler içermelidir. Mesela:

 • Ders (5 dakikaya kadar)
 • Slayt gösterileri
 • Grafikler (gerçekler ve rakamlar)
 • Animasyonlar ve videolar
 • Dinleyici iştirakı
 • Sual-Yanıt

Bu, sunumunuzu keyifli hale getirecektir. Potansiyel müşteriler performans süresince kalmak için motive olacaklar. Sıkılıp yarı yolda gitmek yerine.

5. Ergonomik Yapmak Mükemmelleştirir

Sunumunuz için en mühim ticari şov ipuçlarından biri ergonomik yapmaktır. Sadece katı yada yazılı görünmek istemediğiniz için fazla alıştırma yapmayın. Organik, rahat bir biçim, izleyicilerinize hitap edecek.

Bir senaryo yazarak ergonomik yapabilirsiniz (sadece kelimesi kelimesine değil). Sunumunuzu yüksek sesle prova edin ve buna gore senaryoda ayarlamalar yapın.

Gülmece eklemeyi ihmal etmeyin! Sunumunuza gülmece eklemek, izleyiciyi rahatlatacak rahat bir ortam yaratabilir.

6. Sunumunuzu Tekrarlayın

Sunumunuzu gün süresince yine etmeyi ihmal etmeyin. Tecim fuarı esnasında belirli zamanlarda verin ve sergi standınıza bir program asın, böylece potansiyel müşteriler ne vakit geri döneceklerini bilir.

Bu, mesajınızı daha geniş bir kesime ulaştırmanıza destek olacaktır.

7. Eli açık Olun

Misafirlerinize sıcak bir karşılama verin. Bir tek tarzınızda değil, hem de sergi standınızı iyi mi kurduğunuzda. Konuklarınızın kendilerini rahat ve rahat hissetmelerine destek olmayı hedefleyin.

Mesela rahat sandalyeleriniz yada puflarınız olsun. Parasız kahve ve çay verin yada onları taze pişmiş kurabiyelerle cezbetmeyi deneyin. Bazı işletmeler, ticari fuar standlarında bir zen den yarattılar (bu, meditasyon yapmak için fakat hem de markayla da bağlantı kuran bir yer).

Ve parasız olanları unutma!

Promosyon eşantiyonları yürüyen reklamlar gibidir. Giyilebilir ürünler, çıkartmalar yada markanıza dikkat çeken herhangi bir şey dağıtın.

Sadece sunumun sonunda onlara eşyalarınızı vermeyi ihmal etmeyin. Ya da çantanın içindekiyle, söylediklerinizden daha oldukca ilgilenebilirler.

8. VIP’lerinizi Ihmal etmeyin

Önceki bir müşteriyi tekrardan satın almaya ikna etmek, yeni bir alan kişi bulmaktan daima daha kolaydır. En iyi müşterileriniz tecim fuarına gitmiyorsa, niçin onları buna teşvik etmiyorsunuz?

VIP olarak onlara bir bilet bile satın alabilirsiniz. Ya da kazananın etkinliğe parasız bir bilet almış olduğu evvel bir toplumsal medya yarışması düzenleyin.

Pahalı gelebilir, sadece yatırımın geri dönüşü için büyük bir şansınız var.

9. Sosyalleşin

Hedef kitlenizi katılanlarla sınırlamayın. Tecim fuarı sunumunuza çevrimiçi bir cadde ilave edin. Bu, hedef kitlenizi okyanuslar içinde genişletebilir.

Gün süresince toplumsal medya güncellemelerinin yayınlanmaya devam etmesi için birini atayın. Sunumlarınızdan biri şeklinde bazı bölümleri canlı olarak yayınlamalısınız.

Bağlantıyı sürdürmek için çevrimiçi ziyaretçilerle etkileşim kurun. Mesela, sunumunuz esnasında bir Sual-Yanıt verebilirsiniz. Çevrimiçi ziyaretçilerin de sual sormasına izin verin.

10. Ulaşın

Sergideki gösteriyi çalmış olabilirsiniz. Fakat sırada ne var?

En kısa sürede potansiyel müşterileri takip etmelisiniz! Ne kadar uzun süre takılırsan, seni unutmaları o denli muhtemeldir. Sonuçta etkileşim kurmuş oldukları tek iş sen değildin.

Derhal ulaşmaktan korkmayın. Birkaç gün içinde iletişime geçmeye çalışın. Bu, yangının yanmasını sağlayacak ve satış yapma olasılığınız daha yüksek olacak.

Ödevini yap

Doğal ki, bu on tecim fuarı ipucu bir tek yüzeyi çiziyor. Bir sonraki tecim fuarınızı bir pazarlama altın madeni yapmak istiyorsanız, öldürücü bir stratejiye ihtiyacınız var.

Ödevini yap ve bu stratejiler hakkında daha fazlasını okuyun. Sonuçta tecim fuarları büyük bir yatırımdır. Harcadığınız zamana değmesini sağlamalısınız ve bunu sadece iyice hazırlanırsanız yapabilirsiniz.

Gösteriyi çalmak

Gördüğünüz şeklinde, tecim fuarı başarısının anahtarı hazırlık yapmaktır. İlgi çekici hale getirin, insanların ilgisini çekin ve markanız için benzersiz olun. Haiz olduğunuz her şeyi verin; bir tek şovu çalabilirsin!

İşletmenizin başarı göstermiş olmasını sağlamaya mı çalışıyorsunuz? İşletmenizi haritaya taşıyacak bu mükemmel pazarlama fikirlerine göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir