Dinlence Köyü Pazarlaması için En İyi 11 İpucu

Dinlence Köyü Pazarlaması için En İyi 11 İpucu

Nerede ise her insanın kova sıralamasında bir gezi hedefi vardır. Yaşlanıp yerleştikçe bile ailelerimizle gezi etmeye devam ediyoruz. Bununla beraber, gezi etme ihtiyacı sabitken, seyahat destinasyonlarını çevreleyen trendler insanların barınma gereksinimlerini iyi mi çözdüklerini etkisinde bırakır.

Dinlence yerinize daha çok gezim çekmeniz mi gerekiyor? Dinlence köyü pazarlamacılığını deneyebileceğiniz 11 ipucu!

1. Müşterilerinizi Tanıyın

Lüks bir otel misiniz? Konuşma tesisleriniz en büyük satış noktanız mı? Satış noktalarınızı belirlemek ve bunu çevrimiçi iletişiminize yansıtmak önemlidir. İşletmeye hitap eden bir tonda konuşun, oldukça havasız olmadan ustalaşmış bir hava verin.

Benzer şekilde, bütçe gezginlerini hedefliyorsanız, o kişiliği akıtın. Pazarlama iletişimlerinizde belirlediğiniz üslup, tüm platformlarınızda tutarlı olmalıdır. Profilinizi ve hedef kitlenizin profilini daralttıktan sonrasında, minik indirimler sunarak onları çevrimiçi platformlarınıza çekin.

Bunlar, ziyaretten sonrasında hem platformlarınızda hem de Tripadvisor benzer biçimde bağımsız platformlarda mükemmel bir yorum deposu olacaktır.

2. Tesisiniz için Instagram Pazarlama

Toplumsal medya mükemmel bir pazarlama aracıdır. Dinlence yerinizin çevresinde bir topluluk oluşturmak için tüm değişik platformlarınızı kullanmalısınız. Sadece her platform, sundukları değişik özelliklere nazaran benzersiz bir halde çalışır.

Mesela Instagram, fotoğraf ve video yayınlamak için mükemmel bir yoldur. İnsanlar çoğu zaman Instagram vesilesiyle hayatlarındaki insanlarla mükemmel deneyimler paylaşacaklar ve sık sık servis sağlayıcılarının yanı sıra konumlarını etiketleyecekler.

Konuklarınız ulaşmadan önce bile konaklamalarını mükemmel hale getirerek konuşmanın bir parçası olduğunuzdan güvenli olun. Dinlence köyünüzün değişik açılardan çekilmiş güzel fotoğraflarını yayınlayarak konuklarınızı ulaşmadan önce konaklamaları mevzusunda heyecanlandırın. Ziyaretçilerinizin ilgisini çekmek için resimlere mükemmel başlıklar ilave edin.

3. Promosyonları ve Hususi Teklifleri Çalıştırın

Promosyonlar, dinlence yerinizin tanıtımını kazanmanın mükemmel bir yoludur. Dinlence köyünüzün restoranında iki kişilik parasız bir gece yada bir yiyecek sunarak çevrimiçi topluluğunuzun pazarlama aracınız olarak hareket etmesini sağlayın. Mesela, dostlarını ve ailelerini etiketleyerek niçin tur beldesinde kalmak istediklerini paylaşmalarını sağlayın.

Kullanıcıya söz verilen paketi, promosyon için öngörülen sürenin sonunda en yüksek sayıda etkileşimle ödüllendirin.

4. Çevrimiçi Kişiliklerle Ortak Olun

Toplumsal medya etkileyicilerinin çoğu zaman ana akım ünlülerden daha büyük bir kesime komuta etmiş olduğu bir dünyada, tatilinizi etkili bir halde pazarlamak için onlarla beraber çalışmanız gerekir. İlk adım bunun için bir bütçe ayırmaktır. Bütçenize bağlı olarak, hedef kitleniz olarak işaretlediğiniz kitleyle konuşan bir YouTube kişiliği yada gezi blogcusu belirleyin.

Onlara mülkünüzü ziyaret etme ve çevresinde içerik oluşturma teklifiyle yaklaşın. İstedikleri fiyat sizin harcamaya hazır olduğunuzdan daha yüksekse endişelenmeyin. Bunun yerine, aynı sektördeki sadece daha azca takipçi olan birine yaklaşın. Mikro etkileyiciler olarak bilinirler ve oldukça daha ucuzdurlar.

Dinlence köyünüzü pazarlamak için doğru mikro etkileyiciyi seçmenin anahtarı, haiz oldukları takipçi sayısında değil, etkileşim oranlarında yatmaktadır. Takipçi sayılarına kıyasla insanların içerikleriyle etkileşimde bulunan yüzdesini denetim ettiğinizden güvenli olun.

5. İnsanlar Hikayeleri Seviyor

Esasen dinlence köyleriyle dolu bir pazarda turizmi iyi mi çekersiniz? Görsel öykü anlatımı, bilhassa toplumsal medya çağlarında bunu yapmanın en iyi yoludur.

Haftada birkaç kez dinlence köyünüzün güzel resimlerini paylaşın ve altyazılara bir öykü eklemeye çalışın. Bu, dinlence köyleri zincirinizle ilişkili olabilir. bu tesis , bulunduğunuz yer ve hatta bölgedeki gezinsel bölgeler.

Başlık konuşma tarzında yazılmalıdır ve mülkünüz yada fotoğrafta vurgulanan belirli hizmet hakkında daha çok data sunmalıdır. Fotoğrafın performansını çoğaltmak için niş hashtag'ler kullanın.

6. Sorgulara Cevap Verin

Dinlence köyünüzü çevrimiçi pazarlarken, sorgular potansiyel müşteriler geliştirmenin ve onları rezervasyona dönüştürmenin en iyi yollarından biridir. Yanıtlarınızda sıcak, nazik ve sabırlı olun şu sebeple bu, markanızı oluşturmak için bir fırsattır.

Sıralamanızı iyileştirmek için, sorularınızı yayınlandıkları saat içinde yanıtladığınızdan güvenli olun.

7. Resort Pazarlama Aracı olarak Twitter

Twitter, potansiyel ziyaretçilerinizle etkileşim oluşturmak için mükemmel bir platformdur, sadece ziyaretçileri dinlence yerinize çekmek için de kullanabilirsiniz. Promosyonlarınızın ve tekliflerinizin bağlantılarını Twitter'da paylaşın ve tweet'lere coğrafi etiket eklemeyi ihmal etmeyin. Bu şekilde, gideceğiniz yere gezi etmek isteyen turistlere ulaşacağınızdan güvenli olabilirsiniz.

8. Güncellenmiş Bir Web Sitesi

Bir internet sayfası "ofisiniz" gibidir sadece internettedir. Tüm toplumsal medya etkinlikleriniz, kitlenizi tesisin internet sayfasına yönlendirmekle yükümlüdür. Tüm teklifler, doğru fiyatlandırma ve yazışma bilgileriyle güncellendiğinden güvenli olun.

9. Dinlence Yeriniz ve Şehrinizdeki Etkinlikleri Tanıtın

Şehrinizde büyük bir festival yada etkinlik planlanıyorsa, o vakit bulunduğunuz yere oldukça sayıda gezgin çekecektir. Toplumsal medya platformlarınızda etkinlik yayınlayarak bundan yararlanın. Duracak yer arayan katılımcılardan bazıları ne olursa olsun sizinle iletişime geçecektir.

10. TripAdvisor

TripAdvisor, ziyaretçilerin yansız yorumlar bırakması için mükemmel bir platformdur, sadece bununla beraber dinlence yerinizin reklamını yapmak için size yer vardır. Dinlence yeriniz, sunulan olanaklar ve hizmetler hakkında kısa fakat detaylı bir izahat yazın ve fotoğraf eklemeyi ihmal etmeyin.

11. Ücretli Tesis Reklamı

Pazarlama planınızın bir parçası olarak, dinlence yeriniz için ücretli reklamlar yayınlamanız gerekebilir. Bu mevzuda size destek olması için bölgenizdeki saygı duyulan bir pazarlama ajansıyla iletişime geçin.

İçerik Aramaya Başlama Sebebidir

Gezi edenler dinlence yerinizde rezervasyon yapmadan ilkin, çevrimiçi olarak makul oranda araştırma yapmış olma ihtimalleri yüksektir. Bu, Google benzer biçimde arama motorları yada Twitter ve Feysbuk benzer biçimde toplumsal medya platformları vesilesiyle olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, dinlence yeriniz ve ilgisini çekmeyi umduğunuz iş türü için çevrimiçi bir profil oluşturun.

Dinlence köyü pazarlamanızda bu adımları izlerseniz, tesis rezervasyonlarınızda bir artış görmeniz kaçınılmazdır. Tesisinizin markalaşması hakkında daha çok data için blogumuzu okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir