Takipçi Çılgınlığı: Takipçi Kazanmak İçin 5 Mükemmel Toplumsal Medya İpucu

Takipçi Çılgınlığı: Takipçi Kazanmak İçin 5 Mükemmel Toplumsal Medya İpucu

Toplumsal medyanızı takip ederek büyütmeye mi çalışıyorsunuz?

Yeni, otantik toplumsal medya takip edenleri edinmek, bilhassa bir gecede takipçi kazanmak için ödeme yapmanın kolay olduğu bir zamanda zor olabilir. Sadece takipçi satın almak, bilhassa iştirakı çoğaltmak, müşterileri dönüştürmek yada sponsorlu içerik üstünde markalarla çalışmak istiyorsanız asla gidilecek yol değildir.

Artık insanların gerçek bir takipçiye haiz bulunduğunu fark etmeleri gittikçe kolaylaşıyor ve takipçilerini satın alan. Bir çok toplumsal medya kanalı kalabalıkken iyi mi gerçek takipçi kazanıyorsunuz? Organik olarak yeni takipçiler edinmenin yollarını bulmak için okumaya devam edin.

En İyi Toplumsal Medya İpuçları

Organik toplumsal medyada gelişme elde etmek zor olabilir, sadece zamana ve çabaya kıymet. Daha çok takipçi kazanmak için beş mükemmel toplumsal medya ipucu:

1. Yüksek Kaliteli, Paylaşılabilir İçerik Yayınlayın

Toplumsal medya kalabalık bir alandır, bu yüzden içerik söz mevzusu olduğunda insanların yüksek beklentileri vardır. En oldukca beğeni, paylaşım ve yorumları almak için, insanların yanıtlayacağı yüksek kaliteli içerik oluşturmanız gerekir.

Instagram tercih edeceğiniz yer ise, iyi ekipmanlara yatırım yapın yada fotoğraf düzenlemeyi öğrenin. Feysbuk için keyifli ve ilgi çekici şeyler paylaşın. Videolar da popüler Feysbuk şeklinde satış noktalarında. Hedef kitlenizin neyi sevdiğini bilin ve onlara aradıklarını verin.

2. Öteki Hesaplarla Etkileşim Kurun

Yeni takipçiler edinmek tamamen etken olmakla ve büyümeye çalıştığınız toplumsal medya platformunda etkileşim kurmakla ilgilidir. Bu yüzden, platformda bir tek hayalet olmayın, başkalarının yaptıklarına etken olarak katılın. Beğendiğiniz ve beğendiğiniz yayınlara yorum yapın yada sık sık içerik paylaşın.

3. Sıkça ve Tutarlı Olarak Yayınlayın

Takipçi kazanmak istiyorsanız, sık sık ve tutarlı bir halde ileti göndermeniz gerekir. Haftada bir gönderip sonrasında aylarca ortadan kaybolamazsınız. Sosyal medya algoritmaları Gönderilerinizi kimin göreceğini belirleyin ve bir çok, oldukca sık gönderi paylaşmadığınız için sizi cezalandıracaktır.

Haftada minimum üç kez gönderi paylaşmayı deneyin ve gönderi paylaşmaya devam edin. Yaşam meşgul olduğunda ve gerçek zamanlı olarak toplumsal medyada olamadığınızda sizin için gönderi yapmak için bir planlama aracı kullanabilirsiniz.

4. Hashtag'leri kullanın

Hashtag'ler, içeriğinizin yeni kullanıcılar tarafınca keşfedilmesi için hala mükemmel bir yoldur. Hashtag'lerin anahtarı, hedeflenmiş, hususi ve içeriğinizle ilgili olduklarından güvenli olmaktır. Bir tek rastgele yüzlerce hashtag kullanmayın ve en iyisini ummayın.

Yayınlarınızı en oldukca insanoğlunun önüne çıkarmak için hangi hashtag'lerin trend bulunduğunu bulmak için araştırmanızı yapın.

5. SEO İçeriğinizi Optimize Edin

Hashtag kullanmak şeklinde, SEO'nun toplumsal medya içeriğinizi optimize etmesi, insanoğlu çevrimiçi arama yaparken bulmanızı kolaylaştırır.

SEO için optimize edilmiş içeriğe iyi mi başlayacağınızdan güvenli değilseniz, destek olacak bir yazılım platformunu deneyebilirsiniz. SEOJet'ten bu SEO yazılımı adım atmak için mükemmel bir yer.

Daha Fazla Pazarlama ve Blog Yazma İpuçları Öğrenin

Tıpkı bir blog yada işletme oluşturmak şeklinde, organik toplumsal medya trafiği elde etmek vakit ve sabır gerektirir. Bir gecede milyonlarca takipçiniz olmayacak, sadece söylediklerinizi hakikaten duymak, yayınlarınızla etkileşim oluşturmak ve içeriğinizi paylaşmak isteyen kalıcı bir takipçi ağı oluşturacaksınız.

Artık en iyi toplumsal medya ipuçlarımızı bildiğinize nazaran, pazarlama ve blog oluşturma hakkında öğrenilecek oldukca şey var. Bağlantı kurma hakkındaki bu makale adım atmak için mükemmel bir yerdir ve web sitenize daha çok trafik çekmenize destek verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir