Gezi Acentenizi Pazarlamak İçin 7 İpucu

Gezi Acentenizi Pazarlamak İçin 7 İpucu

Bir gezi acentesinin amacı nedir?

Gezi acentesi pazarlamanızla cevaplamanız ihtiyaç duyulan mühim sual budur.

Gezi acentelerinin hala var bulunduğunu öğrenen pek oldukça insan şaşırıyor. Sonuçta, web yardımıyla birçok dinlence, otel ve uçuş online olarak rezerve ediliyor. Bir gezi acentesine nerede gereksinim duyulur?

Sadece gerçek şu ki, gezi acentelerinin gezi ve dinlence endüstrisinin mühim bir parçası olmaya devam etmesinin birçok sebebi var.

Bir acente yardımı olmadan bir tur rehberi, sürücü, her şey dahil yiyecek, konaklama ve gezi sigortası ile Cenup Doğu Asya'ya bir seyahat iyi mi düzenlersiniz?

Bu 7 gezi acentesi pazarlama ipucu ile medyaya ve tatilcilere seyahati inanılmaz bir tecrübe haline getirmede oynamanız ihtiyaç duyulan mühim görevi izah edebilirsiniz.

1. Müşterinizin Kim Bulunduğunu Belirleyin

Müşterilerinizin kim bulunduğunu belirlemeden bir pazarlama stratejisi tasarlayamazsınız. Bu, aşağıdaki benzer biçimde kolay demografik bilgilerin ötesine geçmelidir; adam, genç ve yüksek gelirli. Gezi etmeyi planlarken ve arama yaparken müşterilerinizi neyin motive ettiğini düşünmeniz gerekir.

Müşterinizin kim bulunduğunu belirledikten sonrasında, genel gezi ajansı pazarlama stratejinizi bu tür müşteriler çevresinde tasarlamaya başlayabilirsiniz. Bu, web sitenizin tasarımından pazarlama kampanyalarınızı iyi mi geliştirdiğinize kadar her şey anlamına gelir.

2. Web Sitenizin Tasarımını Tekrardan Düşünün

Şimdi internet sayfası tasarımı hakkında birazcık daha konuşalım. Web siteniz, müşterilerin gezi acentenizle ilgili ilk izlenimi olacaktır, bu yüzden iyi değerlendirin. Hedef müşterinize hitap eden uygun bir tasarımla web sitenizin kullanıcı dostu olduğundan güvenilir olun.

Web sitenize akıllı telefonlar ve tabletlerin yanı sıra dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayarlardan da erişilebildiğinden güvenilir olmanız önemlidir. Bir kullanıcı sitenize kolaylıkla göz atamıyorsa, muhtemelen size başka bir talih vermeyecektir.

Kullanarak sitenize meydana getirilen ziyaretleri izleyin Google Analytics. Bu şekilde, ziyaretçi sayısını ve kullananların sitenizle iyi mi etkileşime girdiğini seyredebilirsiniz. Bu bilgiler gezi acenteniz için değerlidir ve pazarlama stratejinizi verilere bakılırsa uyarlamalısınız.

Şirket web siteniz söz mevzusu olduğunda son ipucu, internet sayfası bilgilerinizi ve haberleri güncel tutmayı devamlı hatırlamaktır. Güncel olmayan bilgilere haiz bir şirket internet sayfası bulmaktan daha fena bir şey olması imkansız.

3. Toplumsal Medyayı Etkili Kullanın

Toplumsal medya, gezi acentesi pazarlaması için ucuz bir yoldur. Hangi toplumsal medya platformlarını kullanacağınızı düşünmeniz ve ek olarak potansiyel müşterilerinizi hedeflemek için bir strateji oluşturmanız gerekir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok toplumsal medya platformu vardır; Twitter, Instagram ve Pinterest. Sadece en etkili olanı muhtemelen Feysbuk'tur.

Feysbuk, gezi acentenizi tanıtmak için mükemmel bir ağdır, şu sebeple pek oldukça seyyah bunu deneyimlerinin fotoğraflarını ve videolarını paylaşmak için kullanır. Sitenize trafik çekmek için gönderilerinizde gezginleri etiketleyin ve fotoğraflarına yorum yapın. Kullananların şirketinizle ilgilenmesini sağlamak için etkinlikler de oluşturabilirsiniz.

4. E-posta Pazarlamasından yararlanın

Bir şirket olarak yapabileceğiniz en zekice şeylerden biri, potansiyel müşterilerden gelen bir e-posta veritabanı geliştirmektir.

Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey, e-postaların akmasını sağlamak için web sitenize bir "kaydolma" abonelik formu eklemektir. Bir e-posta bültenine abone olma fırsatı sunarak ziyaretçileri daha da cezbedebilirsiniz, bu şekilde hedef müşterinizle direkt kontakt kurabilirsiniz. .

Mükemmel bir haber bülteni, e-postayı ne çoğunlukla göndereceğinizi, hangi içinde ne olduğu dahil edeceğinizi ve neleri dışarıda bırakacağınızı ve genel üslubu dikkatlice düşünmek anlamına gelir. İyi bir haber bülteni hazırlarsanız, bunu toplumsal medya hesaplarında paylaşan kullanıcılarınız olur. Bu, daha çok potansiyel alan kişi oluşturur ve sitenize trafik çeker.

5. Çevrimiçi Reklamcılıktan Elde Edilen Kâr

Denedin mi Google reklamları ve Tekrardan Hedefleme?

Banner reklamlar ve tıklama başına ödeme reklamları mühim dezavantajlara sahipken, çevrimiçi reklamcılıktan kazanılacak oldukça şey vardır.

Ziyaretçilerinizle hiçbir ilgisi olmayan içerik ve ürünlerin tanıtımının aksine, ziyaretçilerinizin hakkaten ilgilenilmiş olduğu ürünleri tanıtabilirsiniz. Buna seyahatle ilgili ürünler de dahildir. kartpostal tasarla.

Tek dezavantajı, Google Adwords'ün karmaşık olmasıdır, bunu başarı göstermiş bir halde gerçekleştirmek için ustalaşmış desteğe ihtiyacınız olabilir.

6. İlgi Çekici Video İçeriği Oluşturun

Gezi ve tatillerle ilgili içerikleri okumak, yaklaşan tatiliniz için sizi heyecanlandırabilir, sadece sizi hakkaten bağlayan video kadar etkili hiçbir şey yoktur.

Videolar oluşturarak müşterilerinize yeni bölgeler keşfetmeleri için esin verin. Gezi videoları oluşturmak, gezi acentenizin sunmuş olduğu şeylerle ziyaretçilerinizin ilgisini çekmenin ucuz bir yoludur.

Tek yapmanız ihtiyaç duyulan bir Youtube kanalı oluşturmak ve videoya adım atmak. Iyi mi yapılır kılavuzlarından, alan kişi incelemelerinden ve tur örneklerinden her şeyi ekleyebilirsiniz.

Kısa ve tatlı tuttuğunuzdan güvenilir olun. Ek olarak, kullananların istedikleri vakit akıllı telefonlarında görüntüleyebilmeleri için altyazı ilave edin.

7. Bir Blog Başlatın

İnsanlar gezi hakkında blog okumayı severler. Ziyaretçilere garip ve ilgi çekici bir halde iletilen kıymetli ve benzersiz bilgiler sunan bir blog oluşturabilirseniz, sitenize daha çok trafik çekebilirsiniz.

Blogunuz, kısa sürede yaşam boyu bir kez turlarınızı deneyimlemiş müşterilerin konuk gönderilerini yada belirli bir yer yada etkinlik hakkında uzman bilgisi olan dinlence temsilcilerini içerebilir.

Blogunuz, gezi acentesi pazarlama stratejinizin mühim bir parçası olmalıdır. Ve okuyucularınızın sizinle beraber araştırma, planlama yada rezervasyon yapmasını sağlamak için devamlı bir "fiil çağrısı" ile bitirmiş olun.

Gezi Acentesi Pazarlaması için İpuçları

Bu 7 gezi acentesi pazarlama ipucuyla, şirketinizin pazarlama stratejisini oluşturma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Gezi endüstrisindeki rekabet şiddetli, sadece akıllı ve etkili bir pazarlama stratejisi ile müşterileri çektiğinizden güvenilir olabilirsiniz.

Seyahatle ilgili bir web sitesinin iyi mi çalıştırılacağı hakkında daha çok data edinmek için, bir gezi macerası blogu için yazma hakkında blogumuza bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir