Rehin Dükkan Sahipleri için Temel Adımlar

Reklam Iyi mi Yazılır: Rehin Dükkan Sahipleri için Temel Adımlar

Bir rehin dükkanına haiz olmak, birçok şapka takmanız gerektiği anlamına gelir. Bir tek bir iş yürütmekle kalmıyor, bununla beraber müşterilere kimi zaman geçici krediler verdiğiniz için birazcık bankacısınız.

Ve insanların size sattığı çeşitli eşyaların kıymetini belirlemenize destek olması için birazcık tarihçi olmanız gerekir. Asla can sıkan bir an olmasa da, yeni müşterileri kapılarınızdan iyi mi içeri çekeceğinizi de bulmanız gerekir.

Bir çok işletme sahibi için reklam, bir işletmeyi yönetmenin en zor kısmıdır. Bir rehin dükkanını ziyaret etme olasılığı en yüksek olanların dikkatini çeken bir reklamın iyi mi yazılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Iyi mi Reklam Yazılacağını Bilmek İstiyorsanız, Niş Müşterilerinizin Kim Bulunduğunu Bilin

Hepimiz sizin müşteriniz olmayacak. Reklam yazısının bir kısmı, rehin dükkanınızı kimin ziyaret edip bir satın alma işlemi gerçekleştirme olasılığının en yüksek bulunduğunu belirlemektir. Bu insanoğlu senin niş veya çekirdek müşteriler.

Müşterilerinizde gördüğünüz ortak özelliklerin bir listesini yapın. Yaş grupları, mali durumları ve hatta hobileri, reklamınızı görme olasılıkları en yüksek olacak şekilde yerleştirmek için en iyi kaynakları belirlemenize destek olacaktır.

Sorunlarını Çözmelerine Destek Olun

Bir reklamı iyi mi hazırlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, öteki rehin dükkanlarının reklamlarında hangi anahtar kelimeleri kullandıklarına bir bakın. Bir çok durumda, en sık kullanılan anahtar kelimelerin insanların sorunlarını çözmelerine destek bulunduğunu görmüş olacaksınız.

Birine yardım etmek sorunlarını çözmek bir tek mantıksal yönlerine değil, duygusal yönlerine de hitap ediyor. Ve bunu yapabildiğiniz vakit, müşterilerin rehin dükkanınıza akın etmeye başladığını görmüş olacaksınız.

Öteki Yazılı Reklam Örneklerine Bakın

Reklam yazma örneklerine bir göz atın. Dikkatinizi en fazlaca çeken örnekler öykünmek etmeye çalışmanız ihtiyaç duyulan örneklerdir.

Müşterilerin size sordurulmuş olduğu yaygın soruları yanıtlamaya destek olacak kelimeler kullanın. Yardım edemeyen sadece dikkatlerini çekip tutan bir başlık kullanın.

Sadece iyi reklam, kelimelerden daha fazlasıdır. Dikkatlerini çeken ve fark etmelerini elde eden resimler kullanın. Reklamınıza yerleştirdiğiniz her şey bir kelime, fotoğraf yada başlık olsun önemlidir.

Müşterilerinizle Bağlantı Kuran Bir Öykü Anlatın

Bir reklamı iyi mi hazırlayacağınızı öğrenirken, iyi mi etkisinde bırakan bir öykü anlatacağınızı öğrenmeniz gerekir. İster blog ister reklam olsun, içerik kraldır.

Derhal dikkatlerini çeken bir öykü anlatın. İnsanlar devamlı reklam bombardımanı altındadır ve dikkatlerini derhal çekmeyen herhangi bir şeye dikkat etmeye karşı bağışıklık kazanırlar.

Destek olamayacakları sadece ilgili olamayacakları bir öykü paylaşarak başlayın ve esir bir kitleniz olsun.

Fiil Çağrısı ilave edin

İnsanların dikkatini çeken bir reklam örneğinin iyi mi yazılacağını hakikaten öğrenmek istiyorsanız, harekete geçirici bildiri eklemeyi ihmal etmeyin. İnsanların sonraki adımlarının tam olarak ne olması icap ettiğini bilmeleri gerekir.

İçin mükemmel örnekler rehin dükkanları "gelin ve son envanterimizi gitmeden ilkin görün" ve "yakında uğrayın" benzer biçimde ifadelerdir. Mesaja bir aciliyet duygusu eklemek istersiniz, böylece mümkün olan en kısa sürede harekete geçerler.

Öğrenmeye devam et

Bir reklamın iyi mi yazılacağını öğrenmek tek seferlik bir ders değildir. Yeni müşterilerin dikkatini çekmeye destek olmak için devamlı öğrenebileceğiniz bir şeyler vardır.

Blog makalelerimiz destek olabilir. İşletmenizi hak etmiş olduğu başarı hikayesi haline getirmek için içerik pazarlamasındaki son olarak ipuçlarını öğrenmek için geri gelmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir