Promosyon Ürünlerini İşletmenizi Pazarlamak için Kullanmanın 3 Delicesine Akıllı Yolları

Promosyon Ürünlerini İşletmenizi Pazarlamak için Kullanmanın 3 Delicesine Akıllı Yolları

Daima en iyisini aradığınızı biliyoruz – ve en uygun maliyetli – markanızı pazarlama yolları.

Pazarlama hileleri ve viral videolar kısa bir süre için dikkatinizi çekebilirken, promosyon ürünleri, potansiyel müşterilerinizin bir etkinlik yada işlem bittikten sonrasında uzun süre şirketiniz hakkında düşünmesini sağlar.

Sadece mevzu en iyi promosyon ürünleri olduğunda iyi mi yaratıcı olabilirsiniz?

Öğrenmek için bu yazıyı okumaya devam edin.

1. Doğru Ürünleri Seçin

Promosyon ürünlerinde ustalaşmanın ilk adımı?

Yalnızca kaliteli promosyon ürünlerini değil, bununla beraber markanızla direkt ilgili olanları da seçtiğinizden güvenli olmanız gerekir.

Mesela, promosyon kalemleri ofis malzemeleri satan bir mağazada işe yararken, bir şarap şirketi için o denli etkili olmayabilir. İkincisi için, markalı bir şarap açacağı oldukça daha iyi bir seçimdir.

Ek olarak, cazibenin gerçek bulunduğunu bilsek de, trend ürünleri toplu olarak satın alma dürtüsüne direnin. O anın eğer olmazsa olmazı soluklaşacak. Peşinden, hakkaten kullanamayacağınız bir takım ürünle baş başa kalırsınız.

Modaya uygun olmak istiyorsanız, yalnız minik miktarlarda alın.

2. Promosyon Ürünleri ile Giyim gösterisi Yapın

En iyi promosyon ürünlerinizi giyen modellerinizin yer almış olduğu minik bir moda şovu düzenleme fikrini de seviyoruz.

Bu, bilhassa giyim ve aksesuar satan bir e-ticaret mağazasıysanız işe yarar. Bu şekilde, promosyon ürünleriniz yalnızca markanızın çevresinde vızıltı oluşturmak için kullandığınız öğeler değildir.

Aslen hedef pazarınızın giymek istediği, imrenilen kıyafet ve aksesuar parçaları haline gelirler.

Mesela, bakın promosyon şapkalar, markalı eşarplar ve hatta logonuzun üstlerine sıçradığı promosyon gömlekleri ve tişörtler. Peşinden, sattığınız öteki giysilerle beraber onları giyim haline getirin.

3. Toplumsal Medyayı Dahil Edin

Ek olarak ürünlerinizin markanız hakkında çevrimiçi olarak bir vızıltı oluşturmasını istersiniz.

Artı, potansiyel müşterilerinizden ve müşterilerinizden oluşan bir topluluk oluşturmanıza destek olması için promosyon ürünlerinizi kullanabilirsiniz. (Bahsetmiyorum bile, bu onların satın alma ve toplumsal medya alışkanlıklarına göz atmanıza müsaade edecektir.)

Promosyon ürünlerinize bir hashtag yazdırmanızı tavsiye ederiz. Onları insanlara dağıttığınızda, tanıtım ürünlerini tutan fotoğraflarını toplumsal medyada paylaşmaları için teşvik edin.

Peşinden, çevrimiçi bulduğunuz resimleri beğenin, yorumlayın ve şirketinizin toplumsal medya hesaplarında paylaşın.

İşletmenizi Pazarlamak için Daha Fazla Yola mı ihtiyacınız var?

Bu gönderi size en iyi promosyon ürünlerinden bazılarını ve bunların iyi mi kullanılacağını tanıttı, sadece bu, işinizi pazarlamanın tek yolu değil.

Hala bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmeniz ve SEO mevzusunda uzmanlaşmanız, üçüncü taraf web listelerinizi talep etmeniz ve hatta markanız için kazanan bir logo tasarımı oluşturmanız gerekiyor.

Biliyoruz: kesinlikle kulağa oldukça benziyor!

Endişelenmeyin, doğru promosyon ürünlerine yatırım yaptıktan sonrasında atmanız ihtiyaç duyulan bir sonraki adımı anlamanıza destek olmak için buradayız. Gelen pazarlama tekniklerini ve daha fazlasını öğrenmeye hazır olduğunuzda, blogumuza yer işareti koyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir