Profesyonellerin Kullandıkları 7 Mükemmel Sıhhat Hizmetleri İçeriği Pazarlama İpuçları

Profesyonellerin Kullandıkları 7 Mükemmel Sıhhat Hizmetleri İçeriği Pazarlama İpuçları

İnternetin% 80'i Kullanıcılar çevrimiçi olarak sıhhat bilgilerini ararlar. Bir sıhhat şirketi olarak yararlı sıhhat içinde ne olduğu üreten ve dağıtan bir öncelik olmalıdır.

Sadece bu itimatı oluşturmak için içeriğinizi potansiyel müşterilerin önüne çıkarmak strateji gerektirir.

Sıhhat hizmeti içinde ne olduğu pazarlamasında profesyonellerin yapmış olduğu şeklinde etkili bir tane oluşturmak için bilmeniz gerekenleri inceleyelim.

1] Yazılı Plan Alın

Araştırmalar gösteriyor ki Şirketlerin% 40'ı herhangi bir yazılı plan olmadan içerik pazarlamasını uygulamaya çalışın.

Rastgele mevzuları seçmeye başlarlar. Net hedefleri yada hedefleri yoktur. Haftada bir yada iki blog yayınlayacaklarını ve bunların "yükselişini" göreceklerini düşünüyorlar. Bu tarz şeyleri FaceBook'ta paylaşıyorlar. Neticeleri tutarlı bir halde ölçmezler.

Sonrasında "içerik pazarlamasının niçin işe yaramadığını" merak ediyorlar.

Bir plan alın ve netice alan bir sıhhat hizmeti içinde ne olduğu pazarlama stratejisi uygulamaya hazırlanın.

2] Planı Takip Edin

Bir planla ilgili mükemmel olan şey, net kriterlere, yöntemlere, kimin neyden görevli olduğuna vb. Haiz olmasıdır.

Nelerin işe yaradığını ve nerede değişim yapmanız icap ettiğini görmek için geriye dönerek bakabilirsiniz. İşlerin beklendiği şeklinde gidip gitmediğini ve her insanın vazife başlangıcında olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Sıhhat içinde ne olduğu pazarlamanız için oluşturduğunuz planı izleyin.

Bu sayede şu suali cevaplayabilirsiniz: Uyum sağlaması ihtiyaç duyulan plan bu mu? Yada ekip, sıhhat hizmeti pazarlama stratejinizi yürütmek için görevde kalmıyor mu?

3] Hedef Kitleniz Mevzusunda Açık Olun

Hususi muayenehanedeyseniz, daha çok hasta istersiniz. Anlıyoruz. Fakat ideal hastaların kimler? Bazı sıhhat şirketleri pazarı fazlaca geniş. Kimseyi dışlamak istemiyorlar. Bu, yapılacak doğru ve etik şey şeklinde görünüyor.

Sadece herhangi bir sıhhat hizmeti içinde ne olduğu pazarlama stratejisinin başarısı, insanlarla bağlantı kurma becerisine bağlıdır. Kiminle bağlantı kurmaya çalıştığınıza dair net bir vizyonunuz yoksa bağlantı kuramazsınız.

İçerik pazarlamasında 5'ten fazla değişik hedefiniz olabilir. Sadece oluşturduğunuz ve dağıttığınız her içerik parçasının akılda tek bir hedefi olmalıdır.

4] Rekabetçi Bir Çözümleme Yapın

Averaj olarak, arama neticeleri Bir web sitesinin trafiğinin% 51'i. İçerik pazarlamasının hedeflerinden biri, SEO vesilesiyle bu organik trafikten daha çok kazanmanız için aramalardaki sıralamanızı yükseltmektir.

Trafiğin% 92'si sayfa bir sonuçlara gider, bu yüzden olmanız ihtiyaç duyulan yer burasıdır.

İnsanların web sitenizi bulmak için kullanacakları temel kelime öbekleri için mahalli pazarınızda birinci sayfada kimlerin göründüğünü değerlendirin.

Sitelerine yakından bakın. Ne tür içerik yaratıyorlar? Toplumsal medya çabalarını nereye odaklıyorlar? Tesir alanı yetkileri nedir?

Öteki sitelerden kaç tane bağlantı var? Birinci sayfada yer almak için rekabetin ne yaptığını daha net bir halde anlamanıza destek olacak araçlara yatırım yapabilirsiniz.

5] Paylaşılabilir İçerik Mevzuları Oluşturun

Etkili bir strateji, iki ana tür içerik mevzusuna gereksinim duyar – daima yeşil ve trend olan. Değişik amaçlara hizmet ederler ve hedeflerinize ulaşmanıza destek olmak için beraber çalışırlar.

Evergreen Mevzular

Konularınızın bir kısmı unutulmamalıdır. İnsanların daima aramış olduğu zamansız mevzular olmalıdır. Bunlar, nişinizdeki yaygın sıhhat hizmeti sorularının yanıtları yada hedefinizin yararlı bulmuş olduğu öteki ipuçları ve püf noktaları olabilir.

Sektörünüzü dinleyerek fikirlerin akmasını sağlayabilirsiniz. Parmağınızı sektörün nabzında tutmak için toplumsal medya sitelerinde etken kalınca.

Satış departmanınız ve hasta destek hizmetleri ekiplerinizle konuşun. Sık sorulan sorular ve endişeler hakkında informasyon edinin. Onları daima yeşil içerikle ele alın.

Bu kaynakları çevrimiçi olarak sunarak hasta destek maliyetlerini hakikaten azaltabilirsiniz.

Mayo Clinic, herdem yeşil içerik üreten bir sıhhat şirketi örneğidir. Sağlıkla ilgili her şeyi ele alırlar ve insanların bir sıhhat sorusu olduğunda başvurdukları en mühim kaynaklardan biridir.

Fazlaca konuşulan mevzular

Ve içeriğinizin bir kısmı, ilgili haber hikayeleri şeklinde trend olan mevzularda olmalıdır. Trend olan bir mevzuyu hususi sıhhat içinde ne olduğu pazarlama nişinize entegre etmenin bir yolunu bulduğunuzda, bunu yapın.

Bu yalnız güncel olduğunuzu göstermekle kalmaz, hem de insanların etken olarak aramış olduğu bir mevzuya haiz olduğunuz için trafik çekmenize de destek verir.

Yaratıcı ol. Haberlerin tam olarak sizin alanınızda olması gerekmez. Aslen, içinde ne olduğu nişinize uyacak şekilde ne kadar bükerseniz, o denli orijinal içerik oluşturursunuz.

İster bağımlılığı gidermek için içerik oluşturuyor olun, ister elektrikli engelli sandalyesi şirketi, nişinize uyacak trend hikayeler bulabilirsiniz.

6] Bir Kişilik Edinin

İnsanlar bir işin arkasında durmazlar. O markanın arkasındaki insanların arkasına geçiyorlar. Markanızı ne kadar insanileştirirseniz, insanlarla o denli kolay bağlantı kurarsınız.

Son Gillette reklamlarının tam da bunu yaptıklarını farkına varmış olabilirsiniz. 120 yıldan uzun bir süre ilkin kurulan bu tıraş şirketi, değişen tüketici davranışına uyum sağlamak zorunda.

Heybetli görseller ve çarpıcı sözler içeren reklamlar yerine, çalışanlarını reklamlarda öne çıkarıyorlar. Şirkete insan yüzü veriyor.

İkinci bir örnek, Nashville'deki Saint Thomas Hospital Systems, kişisel olmayan hastane markasına bir makyaj yapma girişiminde yalnız değil. Son birkaç senedir, elbet izniyle hastalarının hikayelerini özetleyen içerikler oluşturuyorlar.

Bu samimi parçalar, benzer sıhhat mücadelelerinden geçen insanlarla bağlantılıdır. Bunu bir iyi mi yapılır videosu yada 11 süratli ipucu makalesiyle yapamazsınız.

7] Her Şeyi Ölçün

Sizin için neyin en iyi bulunduğunu bilmiyorsanız sıhhat içinde ne olduğu pazarlamanızı optimize edemezsiniz. İnsanların içerikle iyi mi etkileşim kurduğunu değerlendirmek için Google Analytics şeklinde parasız araçları kullanın.

Ne kadar trafik alıyor? İnsanlar sayfada kalıyor mu?

İnsanları siteye göz atmaya devam etmek için başka bir sayfayı tıklamaya teşvik ediyor mu? Bir buluşma ayarla? Yada bir şey satın almak?

Neyi ölçeceğinizi ve tutarlı bir halde ölçeceğinizi bildiğinizde, nereye gideceğinizi de bilirsiniz daha fazla bilgi için stratejileriniz işe yaramadığında.

Karanlıkta kalmayın. Stratejilerinizi geliştirmek için bu verileri kullanın.

Sıhhat İçeriği Pazarlaması

İçerikle netice almak için yazılı bir plana ihtiyacınız var. İçeriği iyi mi oluşturacağınızı, düzenleyeceğinizi ve dağıtacağınızı belirleyin.

Planınızı takip edin. İnsanların aramış olduğu ve sevilmiş olduğu içerikler oluşturun.

İnsani yönünüzü gösterin. Sonuçlarınızı ölçün.

Sektörünüzdeki içerikten yararlanmayla ilgili daha çok ipucu için blogumuzu takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir