Poppin 'Off! 5 Dakikalık Etkinlik Pazarlama Rehberi

Poppin 'Off! 5 Dakikalık Etkinlik Pazarlama Rehberi

Müşterilerinize ulaşmanın yeni yollarını arıyorsanız, reklamların ve TV reklamlarının ötesinde düşünmeniz gerekir. Düşün deneysel pazarlama, bir ürünün reklamını yapmanın ötesine geçer.

Deneyimsel pazarlama ile tüketicilerin ilgisini çeken benzersiz deneyimler sunmaya odaklanır. Mesela, markanızın keyifli imajını güçlendiren canlı bir etkinlik, deneyimsel pazarlama yapmanın mükemmel bir yoludur.

Sadece bir konser yada imalathane emek vermesi düzenlemeden ilkin, etkinlik pazarlaması ve tanıtımının temellerini bilmeniz gerekir. Burada, başarı göstermiş bir pazarlama etkinliği gerçekleştirmek için gerekseme duyduğunuz şeyleri detaylı bir şekilde tartışacağız.

Etkinlik Pazarlamasının Olması Ihtiyaç duyulan: Bir Plan

Bir plan olmadan bir çevrimiçi pazarlama kampanyası başlatmayı düşünmezsiniz. Aynısı vakalar için de geçerlidir. Etkinliğinizin iyi gitmesini istiyorsanız, fikirlerinizi, stratejilerinizi ve terfi taktiklerinizi detaylandıran bir plana ihtiyacınız var.

Etkinlik pazarlama planınızı oluşturmak için ilkin hedeflerinizi ve bütçenizi belirleyin. Ve sonrasında etkinliği nerede düzenleyeceğinizi belirleyin. Etkinliği çevrimiçi mi, çevrimdışı mı yoksa her ikisini birden mi sunacaksınız?

Doğal ki, planınız hem de hedef kitlenizi ve etkinliğinizin onlara iyi mi yarar sağlayacağını da tanımlamalıdır. Bu etkinliği niçin ve kimin için yaptığınızı netleştirdikten sonrasında, planınızı iyileştirmeye başlayabilirsiniz.

Doğru Stratejilerle Planınızı İnce Ayarlayın

Onları doğru stratejilerle eşleştirmezseniz, etkinlik pazarlama fikirleriniz işe yaramaz. Sen hedef kitlenizi tanıyın. Fakat onları nerede bulacağınızı ve etkinliğinize katılmalarını iyi mi sağlayacağınızı biliyor musunuz?

Ve onları etkinliğinizi denetim etmeye ikna etmeye çalışırsanız, sizinkinin rakiplerinizin sunduklarından daha iyi olduğuna onları iyi mi ikna edeceksiniz? Markanızla ilgili potansiyel müşterilerin akınına uğramasını sağlayacak mükemmel olan nedir?

Ek olarak fiyatlandırma ve satış stratejilerinizi de belirlemeniz gerekir. Biletini erken alanlara indirim meydana getirecek mısınız? Satın aldığınız her biletle beraber parasız armağan mi vereceksiniz?

Biletleri nerede satacağınız ve geri ödemeleri ve şikayetleri iyi mi ele alacağınız da genel stratejinizin bir parçası olmalıdır.

Etkinlik Pazarlama Planınızı Yürütme

Etkinliğinizin ölçeğine bağlı olarak, bunu kendiniz düzenleyebilir yada bir sanayi uzmanıyla çalışabilirsiniz. Mesela, bir konser düzenliyorsanız, aşağıdaki şeklinde bir şirketle çalışmak isteyebilirsiniz. Kral On Altı, uzmanlığı rezervasyon gruplarını içeren.

Etkinlik öncesinde, esnasında ve sonrasında tanıtım için en uygun pazarlama yayınlarını da bu aşamada çalıştıracaksınız. E-posta, toplumsal medya, dijital reklamlar ve bir takım blog yazısı, etkinlik öncesi pazarlama için mükemmel seçeneklerdir.

Etkinlik esnasında dijital tabela yada basılı reklamlar için gidebilirsiniz. Etkinliğinizin bölümlerini seyretmek için canlı videoları da kullanabilirsiniz.

Elbet, etkinlik sonrası değerlendirmeleri unutamazsınız, bu da anketler yada haber bültenleri göndermek anlamına gelebilir. Etkinlikten sonrasında ne yapacağınız da aynı derecede önemlidir. Markanızı katılanların zihninde taze tutmak ve gelecekteki etkinliklerinizi denetlemek için başkalarını meraklandırmak istersiniz.

Etkinliğinizi Tanıtmaya Hazır mısınız?

Artık etkinlik pazarlamasının temellerini bildiğinize gore, etkinlik pazarlama planınızın taslağını meydana getirmeye başlayabilirsiniz. Etkinlik tanıtım fikirleriniz ve stratejilerinizle mümkün olduğunca detaylı olun.

Planı yürütmek için her bir pazarlama kanalını pazarlama ekibinizin bir üyesine atayın. Yada büyük ölçekli bir etkinlikse, deneyimli bir ajansla emek harcamayı düşünün.

Pazarlama etkinlikleri hakkında daha çok yazı için, tişörtler ve karşı karşıya pazarlama stratejileri ile pazarlama / promosyon üstüne gönderilerimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir