Pazarlamada Bilmeniz Ihtiyaç duyulan 6 Yıkıcı Teknoloji Örneği

Pazarlamada Bilincinde Olmanız Ihtiyaç duyulan 6 Yenilikçi Teknoloji Örneği

Ufak işletmeler neredeyse harcıyor 700 milyar dolar her yıl yeni teknoloji üstüne.

Niçin?

Zira bir işletmenin bugün teknolojiye yatırım yapma istekliliği, yarının aşırı derecede etkilenen pazarında elde edeceği başarı üstünde derin bir etkiye haiz olacaktır. Pazarlama çabaları söz mevzusu olduğunda bu bilhassa doğrudur.

Son yirmi yılda, değişen teknolojinin tüketicileri ürünlerimize çekme, davranışlarını seyretme şeklimizi ve yeni araçların her büyüklükteki işletme için oyun alanını iyi mi düzleştirdiğini ilk elden gördük. Pazarlamada değişen teknolojinin iş dünyası üstündeki tesirini kutlamak için ekibimiz bu makaleyi bir araya getirdi.

İçinde, pazarlamadaki en etkili teknoloji örneklerinden 7'sini özetliyoruz.

1. Büyük Veri

Büyük veri, değişen teknolojinin bizlere getirdiğini gördüğümüz pazarlamadaki kim bilir en büyük yeniliktir.

Veri güçleri Nesnelerin interneti şirketlerin. Müşterilerimiz hakkında çeşitli yönlerden derinlemesine informasyon almamızı sağlar. Sonucunda, pazarımızla benzeri görülmemiş düzeylerde bağlantı kuran ürünler ve deneyimler yaratmamızı sağlar.

Ufak firmalar, artık kullanabilecekleri içgörünün, tahmin yürütmeye gerek kalmadan daha etkili ürünler oluşturmalarına olanak sağlaması sebebiyle bilhassa büyük veriden yararlanmıştır. Bu, düşük nakit akışına haiz kuruluşlar için mecburi olan bir pazara girme mevzusundaki başarısız girişimlerin hacmini azaltır.

İşteki büyük verinin bir örneğini görmek için web tarayıcınızda oluşturulan özelleştirilmiş reklamlardan başka bir yere bakmayın.

2. Özelleştirilebilir API'ler

API'ler (uygulama programlama arayüzleri), markaların tüm edinim kanallarında pazarlama verilerini görselleştirmesine ve çözümleme etmesine olanak tanıyan özelliklerdir. API'lerin kısa sürede özelleştirilmesi ve artık nerede olursanız olun verilere hizmet verebilme kabiliyetleri, personel sorunları sebebiyle daha ilkin yalnızca sınırı olan sayıda kanalda pazarlama yapabilen minik takımlar için oyun alanını eşitledi.

Artık bir ekip ne kadar minik olursa olsun, API'leri iddialı pazarlama stratejilerine gore uyarlayabilirler. Bu, birden oldukca pazarlama yolunu etkin bir halde maksimize etmelerine olanak tanır.

3. Sanal, Artırılmış ve Karma Gerçeklik

Bir tüketicinin bir ürünü evinin rahatlığında deneyimlemesine izin vermek, eskiden yalnız filmlerde görülen bir pazarlama rüyası olan pazarlama teknolojisiydi.

O günler geride kaldı.

Artık Oculus yada HTC’s Vive benzer biçimde kulaklıklarda bulunan sanal gerçeklik yada bir çok cep telefonunda bulunan artırılmış gerçeklik vesilesiyle, müşteriler satın almadan ilkin pek oldukca ürünle yakın ve kişisel olabilir.

Bu yenilik, daha çok alıcı memnuniyetine yol açtı. Ek olarak, yeni çıkan ürünler için, aksi takdirde bu tür ürünlere ikinci bir görünüm vermeyecek olan müşteriler üstünde bir izlenim bırakması için daha çok mobilite yarattı.

4. Botlar

Daima yapılacak bir satış, devamlı cevaplanacak bir alan kişi sorusu ve devamlı iş yapma fırsatı vardır. Sadece "devamlı" dan yararlanmak için devamlı ekibinizde çalışan birinin çalışmasına ihtiyacınız vardır.

Botlar bizim emek verme şeklimizde devrim yaratana kadar.

Botlar vesilesiyle, kullanıcılar artık web sitenizde söyleşi edecek ve haftanın 7 günü 24 saat sual sorabilecek birine haiz olabilir. Bu sorular çoğu zaman kişiselleştirilmiş yanıtlarla tam olarak yanıtlanır. Yanıt verilemezse, sorular kullanıcılar tarafınca herhangi bir çaba gösterilmeden alan kişi desteğine yönlendirilir.

Botlar, soruları yanıtlamanın ötesinde, müşterilerimizin deneyimini web sitelerimize izleyeceği yolu göstermeye destek oldu. Botlar, müşterileri takdir ettikleri içerik mevzusunda yönlendirir ve bir satıcıya gerek kalmadan satın alma işlemlerine yönlendirir.

5. Mobil Cihazlar

Mobil cihazlar, e-ticareti daha ilkin olanaksız olduğu kabul edilen seviyelere taşıdı. E-ticaret, evlerinde bilgisayarlarının başlangıcında oturan insanlara bırakılırken, artık dünyanın ceplerinde mobil cihazlar yardımıyla bir pazar var.

Bu gerçeklik göz önüne alındığında, pazarlamacılar SMS ve MMS pazarlaması benzer biçimde benzersiz taktiklerden yararlanabilir. Ek olarak, bir müşterinin konumunu takip edebilir ve civarlarındaki satın alma fırsatlarına gore kendileri için yüksek kıymetli teklifler sunabilirler.

Mobil aygıt pazarlaması, işletmeler ve tüketiciler içinde daha yakın bir ilişki yaratan pazarlama örneğindeki bir teknolojidir. Bu birlikteliğin kıymeti küçümsenemez.

6. Sesli Hesaplama

Kullananların işletmelerle iyi mi etkileşimde bulunduğuna dair bir sonraki sınır, ses benzer biçimde görünüyor. Bu ifadenin kanıtı olarak Amazon Alexa yada Google’s Home'dan başkasına bakmayın.

Kullanıcılar, ses vesilesiyle sorunsuz bir halde ürün siparişleri verebilir ve günlük fırsatlar hakkında informasyon alabilir. Tamamı sonuçta ürünlerin bir hane halkının rutinine daha çok entegre olmasına izin verir.

Bu entegrasyonun kıymeti oldukca büyük.

Bir hane reisinin adıyla sormayı bilmiş olduğu bir ürün bulunduğunu hayal edin. Seneler süresince ürününüzün adının sözlü olarak talep edilmesi, ürününüzün ne olduğu ve aile için önemi mevzusunda işitme mesafesindeki her insana devamlı bir hatırlatma olacaktır.

Pazarlamada Teknoloji Örneklerini Özetlemek

Pazarlamada Teknoloji, birçok işletmenin tüketicilerle etkileşim kurma biçiminde devrim yarattı. Bunun ötesinde, daha minik şirketlere, resmi olarak yalnızca büyük şirketlerin başarabildiği üretkenliği ve görünürlüğü simüle etmeleri için yollar sağlamış oldu.

Pazarlamadaki mevcut değişen teknolojinin kuruluşlara getirmiş olduğu mevcut kıymeti görmek ve gelecekte nereye gideceğimiz mevzusunda çıkarımlar yapmak için hususi API'lerden Sesli Hesaplamaya kadar yukarıdaki örneklerden başka bir yere bakmayın.

İşletmenizin pazarlama çabalarını bir sonraki seviyeye taşımak için bugünün teknolojisinden yararlanmak mı istiyorsunuz? Öyleyse ekibimiz destek olabilir.

Article City'de ekibimiz, arama motorundan Google'ın verilerinden yararlanmaya ve bununla şirketinizin internet sayfası için muhteşem içerikler meydana getirmeye odaklanır. Bu içerik, işletmenizi arama motoru sonuçlarının en üzerine taşımanıza destek olacak anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini hedefler.

Gelen pazarlama içeriğimiz iyi araştırılmıştır. İngilizce konuşan profesyoneller tarafınca yazılmıştır. Yalnızca Google sıralamanızı yükseltmenize destek olmakla kalmayacak, bununla beraber müşterilerinizin güvenilmiş olduğu nitelikli informasyon deposu olmanıza da destek olacaktır.

Gelen pazarlamanın kıymeti hakkında daha çok informasyon edinmeye adım atmak ve ekibimizin sonuca ulaşmasını sağlamak için bugün Article City'ye parasız kaydolun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir