Pazarlama Stratejinize Bir SMS Kampanyası Ilave edin

Pazarlama Stratejinize SMS Kampanyası Dahil Etmeli misiniz?

Devamlı değişen dijital ortamda dikkat her şeydir. 90'ların sonu, e-posta pazarlamasının altın çağıydı. Firmalar% 95'in üstünde açık oranlardan yararlandı. Kitlenin dikkatini çekmek için buna denir.

2018'de, bir SMS kampanyası, o zamanlar e-posta pazarlaması kadar etkili olabilir. Neredeyse Y kuşağının% 90'ı akıllı telefonlarını 7/24 ellerinde bulunduran ve% 80'inin her sabah yaptıkları ilk şey olarak ona ulaşmış olduğu, dikkatler akıllı telefonlara veriliyor.

Bunu akılda tutarak, işletmeler pazarın dikkatini iyi mi çekebilecekleri ile boğuşuyor. Birçoğu e-postaların açılmamasından kaygı ediyor ve Feysbuk, birkaç saniyeden daha uzun bir süre bir kullanıcının dikkatini çekemeyecek kadar dikkat dağıtıcı.

Bu yüzden SMS pazarlaması, 2018'de almanız ihtiyaç duyulan yaklaşım olabilir. Pazarlamanızı tersine çevirip birazcık dikkat çekme zamanı.

Bir SMS Kampanyası Pazarlama Stratejinizi Iyi mi Geliştirebilir?

Dünya genelinde dijital pazarlamaya meydana getirilen harcamaların artması umut ediliyor 306 milyar ABD doları 2020'de pazarlama yöneticileri, arzu ettikleri kitlelere ulaşmak için en iyi teknikleri geliştirme mevzusunda yaratıcı hale geliyor.

İçerik pazarlaması, son birkaç yılda oldukca büyük hale geldi ve pazarlama departmanlarının ana odak noktalarından biri olmaya devam ediyor, sadece yeni ve yükselen bir SMS pazarlama kampanyaları eğilimi 2018'de zemine çarpıyor.

SMS'nin işletmeler için niçin bu kadar popüler hale geldiğini keşfetmek için, pazarlamanıza niçin bir SMS kampanyası eklemeniz gerektiğine dair yedi niçin derledik.

Derhal başlamış olalım.

1. SMS Mesajları Müşterilerinize Ulaşır

Metin mesajlarında bir % 98 açılma oranı. Bunun şeklinde oranlarla, bir SMS kampanyasının sizi müşterilerinize erişme mevzusunda ne kadar ileri götürebileceğini görebilirsiniz. Müşterilerin bir SMS mesajından gelen bir mesajı aldıklarında tepki verme ve harekete geçme olasılıkları oldukca daha yüksektir.

Giderek daha çok e-posta pazarlama kampanyası müşterilerin gelen kutularını tıkarken, pazarlamacıların arzu ettikleri kitlelere ulaşmak için yeni seçenekler keşfetmeleri gerekiyor. SMS mesajları gizli saklı bir altın madeni olabilir.

2. SMS ile Kısa ve Tatlı Tutun

Bir çok servis sağlayıcının SMS sınırlaması 160 karakterdir. Bunun anlamı Twitter'a oldukca benziyor, eğer söyleyecek bir şeyin var ise kısa tutsan iyi olur.

Bu, mesajınızla ilgili noktaya gelmenize ve izleyicilerinizle hakkaten bir noktaya gelmenize destek sağlar.

SMS kampanyanıza kuvvetli bir harekete geçirici ileti eklediğinizden güvenli olun, aşağıdaki şeklinde bir hizmet kullanmayı düşünün: Betwext mesajlaşma kitlenizin dikkatini hızla çekmek için.

3. Anında Sonuçlar ve Acil Fiil

Bir SMS gönderdiğinizde, tüketicilerinizin çoğunun mesajı derhal okuyacağı neredeyse güvence edilir. Bunun anlamı, kuvvetli bir harekete geçirme ifadesi oluşturabilirseniz, neticeleri neredeyse anında görebilirsiniz.

Bir çok insan ilk üç dakika içinde metin mesajlarını okurken, kampanyanızın yapmasını istediğiniz şeyi yapmış olup yapmadığını oldukça süratli bir halde anlayacaksınız.

Hatta müşterileri o gün saat 17: 00'de biten bir flaş indirime çağrı ederek anında harekete geçmek için SMS'i bile kullanabilirsiniz. Dominos pizza şeklinde firmalar bunu devamlı yapıyor ve anında netice almanın oldukca başarıya ulaşmış bir yoludur.

4. Tablo Dışı Alan kişi Memnuniyeti

SMS kampanyasının minimum kıymet verilen kısımlarından biri de sağlamış olduğu alan kişi memnuniyeti düzeyidir. Kağıt makbuzların ve dosyaların takibinin yorucu hale geldiği bir dünyada, kısa mesajlarla kullanıcılarıyla etkileşim kuran firmalar alan kişi memnuniyetinde devrim yarattı.

Müşterilerini döngüde tutmak ve muhteşem hizmet vermek için yiyecek dağıtım hizmetlerinden diş hekimlerine SMS kullanan işletmeleri görebilirsiniz.

5. SMS Kampanyaları Maliyet Etkilidir

Şirket harcamaları bir problem haline ulaştığında, birçok şirket kesinti yapmak için pazarlama departmanına yöneliyor. SMS pazarlamasıyla ilgili mükemmel haber, kitlenize ulaşmanın oldukca uygun maliyetli bir yoludur.

Bağışlara güvenen dar bütçeli ve kâr amacı gütmeyen firmalar için, pazarlama mesajınızı oluşturmak için büyük ekiplere yatırım yapmanıza gerek kalmamıştır. Bir SMS kampanyası, ileti başına yalnızca birkaç sent harcayarak hedef kitlenize mesajınızı göndermenizi sağlar.

SMS kampanyalarının YG'si çoğu zaman öteki pazarlama mesajlarından oldukca daha yüksektir, bu yüzden yalnızca hiçbir pazarlamacı işe almadan tutum etmekle kalmaz, SMS patlaması yaparak da para kazanabilirsiniz.

6. Açık ve Cevap Oranları Yüksek

Pek oldukca pazarlama kanalının bir sprey ve yakarma stratejisi içerdiğini görmüş olacaksınız. SMS pazarlamasının güzelliği, web bağlantınız yada günün hangi saati olursa olsun, mesajınızın görülme şansının oldukca daha yüksek olmasıdır.

Gün süresince cep telefonlarını devamlı denetim eden kişilerle, metin mesajlarının izleyicilerinizin dikkatini çekme şansı oldukca daha yüksektir. E-posta ile pazarlama açık oranları karşılaştırdığınızda ortalama% 27-38 SMS mesajları için% 90 + ile karşılaştırıldığında, niçin bu kadar oldukca kişinin SMS'e yöneldiğini idrak etmek kolaydır.

Ek olarak SMS kampanyaları ile cevap oranlarınızın daha iyi olacağını görmüş olacaksınız. SMS cevap oranları, mobil reklamcılık şeklinde alternatiflerden oldukca daha üstündür. Mesela, bir uygulamayı indirme istemleri, mobil reklamcılığa kıyasla SMS kanalıyla ortalama 3 kat daha etkilidir.

7. SMS Dikkat Çekmez

SMS'nin en kuvvetli yönlerinden biri, göze batmayan olmasıdır. Bir SMS kampanyasına katılmak için evvelde izin vermeniz gerekir.

Bunun anlamı, bir SMS kampanyasının yalnızca ürününüze yada hizmetinize hakkaten ilgi duyan kişileri hedefleyeceği ve mesajlarınızın onları daha azca rahatsız etmesine niçin olacağıdır.

Bu, SMS'i bir çok şahıs tarafınca hastalık olarak görülen bir davet merkezinden direkt aramalara mükemmel bir alternatif haline getirir. SMS ile ilgili mükemmel olan şey, pek oldukca şahıs onları derhal açsa da, anında işlem talep etmemesidir.

Şu demek oluyor ki müşteriniz bir şeyin ortasındaysa, daha sonraya kadar beklemeye alabilir.

İlk SMS Kampanyanızı Yapma Zamanı

SMS kullanan işletmelerin giderek daha çok farkına varan insanların, pazarlama çabalarını genişletmek isteyen tüm işletmeler için başlama zamanı geldi.

İşletme pazarlama stratejilerinizden en iyi şekilde iyi mi yararlanabileceğiniz hakkında daha çok informasyon için öteki gönderilerimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir