Pazarlama Doğru Yapılmış oldu: En İyi Pazarlama Videosu Hazırlamak için 7 İpucu

Pazarlama Doğru Yapılmış oldu: En İyi Pazarlama Videosu Hazırlamak için 7 İpucu

Markanızın çevrimiçi varlığını yapmaya mı çalışıyorsunuz?

Ürünlerinizi web'de tanıtmanın yeni bir yolunu mu aramıştınız?

İşletmenizi büyütmek için kullanabileceğiniz birçok içerik pazarlaması türü varken, video pazarlama en iyilerden biridir. Videolar, günümüzde web'de en oldukça tercih edilen içerik türlerinden biridir ve video içinde ne olduğu çoğu zaman öteki türlerden daha çok paylaşılır.

Bu yüzden, müşterilerinizle bağlantı kuracak ve marka imajınızı güçlendirecek ilgi çekici pazarlama videoları oluşturmak oldukça önemlidir.

Her neyse ki yardım etmek için buradayız. Aşağıda, işletmenize yeni müşteriler kazandıracak bir pazarlama videosu yapmaya yönelik en mühim 7 ipucumuzu vereceğiz.

1. Kıymet Sunun

Pazarlama videonuzu planlarken yapmak isteyeceğiniz ilk şey, hedef kitlenize hakkaten kıymet katan ilgi çekici bir konsept yada hikayeye haiz olduğunuzdan güvenli olmaktır. Video içinde ne olduğu eğitici, garip yada bilgilendirici olmalı ve ideal müşterinize haiz oldukları bir problemi mevzusunda destek olmalıdır.

Evvelde birazcık araştırma yapmak oldukça önemlidir. Müşterilerinizin hangi acı noktalarına haiz olduklarını belirlediğinizden ve onlara daha çok informasyon sağlayarak sorunlarını çözmenin yollarını aradığınızdan güvenli olun. Bu, kıymet yaratmanıza ve müşterilerinizle videonuzla daha kolay etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Ek olarak, videonuzda aşırı tanıtım yapmaktan kaçındığınızdan güvenli olun. Videonuzla tanıtacağınız bir ürününüz olsa bile, her şeyden ilkin kıymet sağlamayı hedeflediğinizden güvenli olun.

2. Kısa Tutun

Günümüzde bir çok çevrimiçi alan kişi oldukça kısa ilgi süresine haiz ve mevzuya süratli bir halde ulaşamayan bir video için sabırsız. Videonuzun kısa olduğundan ve müşteriye bilmesi ihtiyaç duyulan en mühim detayları anlatmak için süratli hareket ettiğinden güvenli olun.

Ortalama bir dakikalık kısa videolar aslına bakarsak idealdir ve videonuzun derhal çıkma oranının devasa yükseklikte olmamasını sağlar. Kısa bir video oluşturmak uzun bir videodan oldukça daha kolaydır, bundan dolayı bu sizin için de mükemmel olur.

Mükemmel düzenleme ve açıkça tanımlanmış bir hedef, videonuzun müşterilerinizin ilgisini çekecek kadar süratli hareket etmesini sağlamanın anahtarıdır.

3. Markanızın Kişiliğini Parlatın

Toplumsal medya günlerinde, bir video esnasında kişiliğinizin parlamasına izin vermeniz oldukça önemlidir. Markanızı dikkatlice düşünün ve markanızın imajını iyi mi ifade etmek istediğinizi düşünün.

Bir pazarlama videosu kurumsal bir eğitim videosu değil, müşterileri hedefleyen bir videodur. Markanızın kişiliğini görmek isterler ve işletmenin arkasındaki kişileri daha kişisel bir halde tanıdıklarını hissederler.

Videonuzda konuşan biri var ise, sesini kullanarak ilgi ve coşku yaratabilecek sıcak ve karizmatik bir kişiliğe haiz olduklarından güvenli olun. Video için bir çalışanı kullanmayı seçebilirken, videolarınızı anlatması için ustalaşmış bir ses sanatçısı da işe almak isteyebilirsiniz. Alabilirsiniz daha fazla bilgi burada videonuz için bunu iyi mi yapabileceğiniz hakkında.

Ek olarak, birden fazla pazarlama videosunda tutarlı olmayı ihmal etmeyin. Her video için üslubunuz oldukça farklıysa, müşterileri uzaklaştırabilir ve kafalarını karıştırabilir.

4. Videonuzu Optimize Edin

Videonun içeriğine ek olarak, videonuzun teknik yönünü iyileştirmek ve iyileştirmek için de bazı şeyler yapmak isteyeceksiniz. video SEO. Tıpkı blog gönderilerinde ve web sitenizde olduğu benzer biçimde, videonuzu arama yapanların kolayca bulmasını sağlamak için optimize edebilirsiniz.

Mesela YouTube'da bunu yapmanın yollarından biri videonuzun açıklamasına bir konuşma metni eklemektir. Ek olarak, müşterileri çeken ve onları tıklamaya ikna eden etiketler ve kuvvetli bir başlık kullanmak isteyeceksiniz.

Videonuzda, müşterilerin çevrimiçi olarak işletmenizle etkileşim oluşturmak için atmaları ihtiyaç duyulan sonraki adımları bilmelerine destek olacak yer paylaşımlı bir harekete geçirici ileti oluşturmak da iyi bir fikirdir.

5. Her Yerde Paylaşın

Videonuzu oluşturduktan sonrasında, onu her yerde paylaşmak isteyeceksiniz. Videonuzu web'de ne kadar oldukça yere koyarsanız, görüntüleme ve peşinden alan kişi kazanma şansınız o denli artar. Video pazarlama kampanyanız, vızıltı oluşturmak ve yeni müşteriler kazanmak için toplumsal medya hesaplarınıza sorunsuz bir halde bağlanmalıdır.

İnsanlar muhtemelen videonuzu kendi başlarına bulamayacaklar, bundan dolayı Feysbuk, YouTube, Twitter ve kullandığınız öteki toplumsal platformlar dahil tüm toplumsal medya profillerinizde yayınlamanız oldukça önemlidir. Bunu blogunuzda ve web sitenizde de paylaşmak isteyeceksiniz.

Pazarlama videosu oluşturmanın savaşın yalnız yarısı bulunduğunu ihmal etmeyin. Videonuz için ne kadar oldukça paylaşım alırsanız o denli yararlı olacaktır.

6. Sonuçlarınızı Çözümleme Edin

Videonuz yayınlandıktan ve müşterilerinizin ilgisini çekmeye çalıştıktan sonrasında, kampanyanızın neticelerini çözümleme etmeyi ihmal etmeyin. Başarıya ulaşmış olup olmadığını ve değişik bir şey yapmanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için videoda yapabileceğiniz tüm verilere bakın.

Videonuzun derhal çıkma oranının yanı sıra görüntüleme sayısının belirlenmesi, videonuzun ne kadar ilgi çekici bulunduğunu belirlemede destek olabilir. Videolarınızla ilgili yorumlar, beğeniler ve öteki geri bildirim türleri de size oldukça fazla düşünce verebilir ve müşterilerinizin en oldukça hangi tür videolarla bağlantı kurduğunu daha iyi anlamanıza destek olabilir.

7. Değişik Biçimleri Deneyin

Standart video içinde ne olduğu oluşturmanın yanı sıra, müşterilerinizin en oldukça ilgisini nelerin çektiğini keşfetmek için ara sıra başka video formatlarını kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Bu günlerde, bir videoyu daha etkileşimli hale getirmek için birkaç seçenek var ve bu, hedef kitlenizle daha etkili bir halde etkileşim kurabilir. Elinizi canlı video akışı ve web seminerlerinde tecrübe etmek isteyebilirsiniz yada VR ile deneme ve 360 ​​derecelik videolar.

Müşterilerinize neyin hit olabileceğini asla bilemezsiniz, bu yüzden neleri sevdiklerini keşfetmek için videolarınızı denemeye devam ettiğinizden güvenli olun. Mümkün olduğunca video içeriğinizle daha çok etkileşim yapmaya çalışın.

Pazarlama Videonuzdan En İyi Neticeleri Elde Etme

Başarıya ulaşmış bir pazarlama videosu oluştururken üstünde düşünülmesi ihtiyaç duyulan oldukça şey olsa da, stratejinize yukarıdaki ipuçlarını dahil etmek, video kampanyanızı büyük bir başarıya dönüştürmek için mükemmel bir başlangıçtır. Çevrimiçi videolarınızla başarı göstermiş olmak istiyorsanız yukarıdaki noktaları dikkatlice değerlendirdiğinizden güvenli olun.

Toplumsal medya pazarlama stratejinizi geliştirmenin yollarını mı aramıştınız? Toplumsal medya pazarlama çabalarınızı mükemmelleştirmek için en iyi ipuçlarımızı görmek için burayı tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir