Millennial Pazarlama 101: Video Pazarlama nedir?

Millennial Pazarlama 101: Video Pazarlama nedir?

Amerikalılar averaj olarak neredeyse günde altı saat video seyretmek. İnsanlar TV'lerinde, bilgisayarlarında ve mobil cihazlarında video izliyor.

Dolayısıyla, pazarlamacılar olarak ürününüzü satmak için tüketicinin video sevgisini kullanmak mantıklıdır. Bu düşünce, video pazarlama olarak bilinir ve son birkaç yılda oldukça popüler hale gelmiştir.

Peki video pazarlama nedir? Niçin bu kadar popüler ve işletmenize iyi mi destek olabilir?

Bu suali ve daha fazlasını bu blogda yanıtlamak için buradayız. Video pazarlama hakkında her şeyi ve şirketinize sağlayacağı yararları öğrenmek için okumaya devam edin.

Video Pazarlama Nedir?

Yüzde 87 İşletme, videoyu pazarlama aracı olarak kullanıyor. Sitenize trafik çekmek ve satışları çoğaltmak için video pazarlamayı kullanmıyorsanız, rekabette geride kalıyorsunuz.

Video pazarlamanın amacı, öteki pazarlama çeşitleriyle aynıdır: satışları çoğaltmak ve satın alan ilişkilerini geliştirmek. Video pazarlamayla, müşterilerin ilgisini çeken ve sunduklarınızı satın almakla ilgilenmelerini elde eden videolar oluşturursunuz.

Bu videolar aşağıdakilerden herhangi birini içerebilir:

  • Iyi mi yapılır
  • Marka tanıtımı
  • Yeni hizmetler yada ürünler
  • Alan kişi referansları
  • Canlı etkinlikler
  • Keyifli ve bilgilendirici içerik
  • Ve dahası!

Daha yaratıcı video pazarlama fikirleri arıyorsanız, göz atın bu sayfa Ek data için.

Video Pazarlamanın Yararları Nedir?

Artık video pazarlamanın ne işe yaradığını bildiğinize bakılırsa, en mühim suali yanıtlamanın zamanı geldi. Yararları nedir? Video pazarlama işletmeme iyi mi destek olabilir?

İşte video pazarlamanın işletmeler için yararlarından yalnız birkaçı.

Google Sıralamanızı İyileştirir

Google, web sitelerinin video içeriğine haiz olmasını sever. Videolar, izleyicilerin sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlar ve bu da Google'a sitenizin insanlara sunabileceği pozitif şeyler bulunduğunu gösterir.

Web sitenize video eklediğinizde, nişinizdeki video içinde ne olduğu olmayan sitelere bakılırsa Google'ın ön sayfasında sıralama olasılığınız fazlaca daha yüksektir.

Web Trafiğini ve Satışları Artırır

Google sıralamanız yükseleceğinden, sitenizin trafiğini artıracaksınız. Ve bilhassa ilgilenen tüketiciler tarafınca yapıldığında artan trafik, satışlara neden olur.

Mobil Kullanıcılara İtirazlar

Mobil kullanıcılar, yazılı içinde ne olduğu okumak için gözlerini zorlamak yerine video içeriğini izlemeyi severler. Neredeyse Aramaların yüzde 60'ı mobil cihazlarda yapıldığından, mevcut video içinde ne olduğu sağlayarak bu mobil kullanıcılara hitap etmek önemlidir.

Daha Fazla Kişiyle Etkileşim Sağlar

Bazı insanoğlu birkaç saniyeden fazla yazılı bir içeriğe odaklanamaz. Yazılı bilgiler yerine video bilgilerine güveniyorlar. Kaliteli video içinde ne olduğu hazırlamıyorsanız, tüketici havuzunun büyük bir kısmını kaçırıyorsunuz anlamına gelir.

Video pazarlamayı kullanarak, sabrı, zamanı olmayan yada web sitenizdeki uzun bir blogu okumak için odaklanmayan tüm insanları çekebilirsiniz.

Bugün Video Pazarlamayı Kullanmaya Başlayın!

Artık "Video pazarlama nedir?" Sorusunun yanıtını bildiğinize bakılırsa, "fiil" deme zamanı! Video pazarlamanın sunmuş olduğu ödülleri hızla almaya başlayacaksınız.

Sitenizdeki web trafiğini çoğaltmak için daha çok dijital pazarlama ipucu mu aramıştınız? Blogumuza bugün göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir