Köpüklü Gülüşler Satmak: Diş Hekimleri için 8 Toplumsal Medya Pazarlama İpucu

Köpüklü Gülüşler Satmak: Diş Hekimleri için 8 Toplumsal Medya Pazarlama İpucu

Şu demek oluyor ki sonunda yenik oldun; Diş hekimliği muayenehanenizi güçlendirmek için toplumsal medya pazarlamasının sonsuz yararlarından vazgeçtiniz ve savaşım etmeye karar verdiniz! Bu mükemmel bir haber.

Birçoğu, toplumsal medya pazarlamasının yalnızca perakendeciler için yararlı ya da zengin bireyler – fakat gerçek şu ki, diş hekimi pazarlama fikirlerine ulaşınca, toplumsal medya pazarlaması yüksek etkili pazarlama stratejileri sıralamasında oldukça üst sıralarda içeriyor!

Diş hekimliğinizi toplumsal medya pazarlaması kanalıyla büyütmek istiyorsanız, aslına bakarsanız doğru yoldasınız. İşte diş hekiminiz için toplumsal medya pazarlamasında iyi mi bir sıçrama yapabileceğinize dair 8 mühim ipucumuz!

1. Ücretlendirmeyi Çalışanlarınız Yönetsin

Çalışanlarınız, şirketinizin kişiliğini ve insan bağlantısını sağlar. Toplumsal medyadaki varlığınızın, çalışanlarınızı öncelikli olarak öne çıkaran bir varlık olmasına izin vermek, içeriğinizle kişisel olarak bağlantı kurmanın hastaların organik bir tepkisi olmasını elde eden hususi bir dokunuş olabilir.

Hijyenistlerinizi ve öteki çalışanlarınızı çalışan özellik gönderileri ve çalışanların liderliğindeki canlı yayınlarla vurgulamak, takipçilerinizin ofisinizde etkileşimde bulundukları kişileri tanımasına olanak tanır. Uygulamanıza kişisel bir yüz koymalarını sağlar ve genel olarak uygulamanızın daha büyük bir parçası benzer biçimde hissetmelerine destek sağlar.

En azından, çalışanlarınızın görüşlerini kulak verin ve mümkün olduğunda bu tarz şeyleri kişisel düzeyde öne çıkarın!

2. Tertipli Olarak Yeni Şeyler Yayınlayın

İster pazarlama yapıyor olun, herhangi bir toplumsal medya pazarlama kampanyasında başarının anahtarı diş implantları yada otomobil kiralama – tertipli, iyi planlanmış bir içerik takvimi oluşturuyor. Ne yapmış olursanız yapın, kesinlikle tertipli olarak yeni içerik yayınlamanız gerekir.

Temel bir kaide, günlük (yada güne yakın) içerik yayınlamanın aşağıdakilerden biri olmasıdır: en optimum yollar uygulamanızı hastaların zihninde tutmak için. Sadece kim bilir daha iyi bir ipucu, yayınlayacak kaliteli ve kıymetli içeriğiniz olmasıyla birlikte sık ​​yeni içerik yayınlamayı hedeflemeniz gerektiğidir!

İleriye dönük planlama, diş hekimliğinizin toplumsal medya pazarlamasının başarısında oldukça büyük bir unsur olabilir. Neyi ve ne süre göndereceğinize karar verin ve içerik planınızdaki boşlukları, yayınlarınızın hastalarınızın beslemelerini doyurabileceği bölgeleri belirleyin.

3. Klinik Tonu Bırakın

Toplumsal medya pazarlamasındaki amacınız asla müşterilerle konuşmak yada gönderilerinizin ustalaşmış doğasından rahatsız olmalarını sağlamak olmamalıdır. Toplumsal medyada içerik yayınladığınız her seferinde, muayenehanenizin bilgilendirici broşürlerinden klinik tonu çıkarmaya ve öteki toplumsal medya içeriklerinin yapmış olduğu benzer biçimde takipçilerinizle bağlantı kurmaya çalışmalısınız.

Yalnızca oldukça klinik görüntüler ve ustalaşmış, bilgilendirici içerik yayınlamak yerine, uygulamanızın keyifli, kişisel yönünü de gösteren dengeli bir gönderi dizisi yayınlamaya süre ayırın.

Ara sıra meme yada diş oyunu, müşterilerle rahat bir halde ileri geri gitme mevzusunda uzun bir yol kat edebilir. Takipçilerinizin dilini konuşmak için elinizden geleni yapın ve ihmal etmeyin, bu toplumsal medya; Amerikan Diş Hekimleri Birliği'ne bir sunum değil!

4. İçeriğinizi Çeşitlendirin

Toplumsal medya dünyasında, her gün aynı türden içerik gösteren insanlardan daha fena bir şey olmayabilir – hadi, anladık! Aynısı diş hekimliği muayenehanenizin ortaya koyduğu içerik için de geçerlidir; İçeriği taze, yeni ve çeşitli tutmak mühim değildir.

Bugün bir hasta Sual-Yanıt yayınlarsanız, yarın bir armağan yada bilgilendirici bir video yayınlamayı evvelde planlayın. Bir diş temizliği planlamak için gülünç bir hatırlatıcı göndereli uzun süre olduysa, zamanı gelmiş olabilir!

Toplumsal medyada takipçilerin dikkatini çekmek için bu kadar yüksek rekabet seviyesi varken, yayınladığınız içerik çeşitliliği mevzusunda tembel yada eylemsiz olmamak son aşama önemlidir. Takipçilerinizi parmak uçlarında tutmalısınız. Diş hekimlerinin bu hafta yayınladığı yeni içinde ne olduğu görmek için sabırsızlanmaları gerekir!

5. Takipçilerinizle Etkileşim Kurun

Toplumsal medya algoritmalarının kurulma yolları sebebiyle, takipçilerden etkileşim alan gönderilerin ek takipçilerin süre çizelgelerinde görünme olasılığı oldukça daha yüksektir. Bu yüzden, uygulamanızın sayfanızın gönderilerinde hastalarıyla etkileşime girme mevzusunda fazladan yol kat etmesi oldukça lüzumlu!

Hastalar içeriğinize cevap verirse, yorumlarını yanıtlayın! Etkileşimi teşvik etmeyi umuyorsanız, gönderilerinizin her birini bir sual yada takipçilerinizin yorum hayata geçirmeye eğilimli hissetmeleri için yönlendirerek bitirmiş olun.

Bir sohbeti teşvik etmek ve içeriğinizle etkileşimi teşvik etmek, toplumsal medyadaki varlığınızı ve ortaya çıkan potansiyel müşterileri büyütmek için çalışmanın en etkili yollarından biridir.

6. Mahalli İşletmelerle Etkileşim Kurun

Toplumsal medyada diş hekimliği uygulamalarını kovuşturmak her toplumsal medya kullanıcısının sıralamasında devasa yükseklikte olmayabilir, sadece bir çok kullanıcı kendini mahalli işletmeleri desteklemeye son aşama adamıştır. Bu yüzden, uygulamanız, takiplerinizi ve katılımınızı karşılıklı olarak çoğaltmak için oldukça sevilen bir mahalli işletme ile bir ortaklığı düşünmek isteyebilir.

Mahalli işletmelerle daha eylemsiz bir halde – bir çalışandan ara sıra gelen bir davet ya da destekleyici bir görevle – etkileşim kurabilirsiniz. Sadece, armağan yada promosyonlara sponsor olmak için öteki minik işletmelerle de direkt ortak olabilirsiniz!

Takipçileriniz ve öteki minik işletmelerin takip edenleri birbirinize olan karşılıklı desteğinizi gördüklerinde, öteki favori markalarıyla ilişkilendirerek iş ve toplumsal medya sayfalarınızı desteklemeye gelebilirler. Hepimiz kazanır!

7. Hastalara Ne Görmek İstediklerini Mesele

Diş muayenehanenizin toplumsal medya gönderilerinin hastalarınız için hoş ve coşku verici olmasını sağlamanın bir başka mükemmel ve oldukça kati yolu da… uh… onlara ne tür içeriklerin görmeleri için hoş ve coşku verici olacağını sormanız…

Hakikaten, bu kadar rahat!

Hastalarınızı temizliklerinden bir QR kodu yada üstünde toplumsal medya hesap bilgilerinizin bulunmuş olduğu bir broşür ile göndermeyi düşünün – onları direkt sayfanıza gönderin, arkasından size görmek istediklerini söyleyebilecekleri bir yer verin!

Hastalarınız toplumsal medya içeriğinizde bir parmağı varmış benzer biçimde hissederse, oldukça daha çok yatırım yaparlar ve içeriğiniz kitlenize oldukça daha uygun olur!

8. Bilgilendirme için Platformu Kullanın

Toplumsal medyayı bir diş hekimliği muayenehanesi olarak kullanmanın büyük bir pozitif yanları, toplumsal medya pazarlamasındaki amacınızın daima net olmasıdır; tanıtmak ve bilgilendirmek istiyorsunuz!

Toplumsal medya içeriğiniz asla her gönderinin "Hey, uh … diş temizliğini planla!" Toplumsal medya paylaşımlarınızı hastalarınızı bilgilendirmek için bir platform olarak değerlendirin! Doğru; muayenehanenizin muayene odasında oturdukları an artık hastalara diş ipi kullanımının gerekliliğini hatırlatacak tek platformunuz değil.

İçeriğiniz, hastalarınızın bilgisine ve günlük yaşamlarına pozitif katkıda bulunmalıdır. AKA: Öğretmeli, bilgilendirmeli ve pozitif bir tesir yaratmalı!

Daha Fazla Diş Hekimi Pazarlama Fikri İstiyor musunuz?

Bir diş hekimi yada diş hekimi muayenehanesi olarak, pazarlama olanakları günlük diş ipinin yararları kadar sınırsızdır!

Yaratıcı diş hekimi pazarlama fikirleriyle diş hizmetlerinizi, her altı ayda bir postayla gönderilen sinir bozucu bir check-up hatırlatıcısı değil, hastalarınızın günlük yaşamının bir parçası olarak kurabilirsiniz.

Kendinizi bir diş hekimi olarak doğru şekilde iyi mi pazarlayacağınız ve öteki mükemmel dijital pazarlama içinde ne olduğu hakkında daha çok data için sayfamıza göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir