Kenevir Dispanserinizi Iyi mi Pazarlayabilirsiniz?

Kenevir Dispanserinizi Iyi mi Pazarlayabilirsiniz?

ABD Birleşik Devletleri'nde esrar sanayisine dahil olanlar için coşku verici bir dönem. Esrar sanayisine dahil olmak isteyenler için aynı derecede coşku verici bir zamandır.

Kaliforniya, Colorado, Vermont, New Jersey ve Pennsylvania şeklinde eyaletlerde hem tıbbi hem de eğlence amaçlı kullanım için marihuananın yasallaştırılmasıyla beraber, dispanserler şeklinde yeni işletmeler için fırsatlar fazlaca fazla.

Şu anda bir esrar dispanserine sahipseniz yada oluşturmayı düşünüyorsanız, işletmenizi pazarlamanın tam olarak bu kadar kolay olamayacağını bilmek sizi şaşırtabilir. Aslen, esrar 50 eyalette de yasal olmadığından, sektördeki işletmelerin, faaliyetlerine devam etmek istiyorlarsa, onları pazarlarken uymaları ihtiyaç duyulan katı düzenlemeleri vardır.

Bu yazıda, dispanserinizi pazarlamanız için birkaç yararlı ipucu sunacağız. Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Okumaya devam et.

Eyaletinizdeki Kanunları Tanıyın

ABD'deki ürünlerin çoğunda, pazarlamacılara tanınan belirli bir özgürlük vardır ve şeylerin iyi mi pazarlanabileceğine ilişkin fazlaca fazla kaide yada düzenleme yoktur. Esrar endüstrisi için ise kurallar var.

Muhtemelen esasen bildiğiniz şeklinde, esrar hemen hemen ülke çapında yasal değil. Yalnızca birkaç eyalette yasal olduğundan (ve her eyaletin onu çevreleyen değişik yasaları olduğundan), dispanserinizin pazarlanmasına ilişkin yasalar, bulunmuş olduğu yere bağlı olarak değişecektir. Pot temelli işletmenizi pazarlamadan ilkin, eyaletinizin neye izin verdiğini bilmeniz gerekir.

Eyaletinizin bilhassa marihuana ve kenevir ürünlerinin pazarlanmasına iyi mi izin verdiği hakkında daha çok informasyon için, deneyin. bu gönderi Leafly'den. Her eyaletteki bazı kurallar ve düzenlemeler hakkında düşünce verir. Alaska'dan Illinois'e ve New Mexico'ya kadar, nerede olurlarsa olsunlar esrar dispanseri sahiplerine destek olacağı kati olan bir sürü informasyon var.

Leafly, her eyalet için, reklam panoları, tabelalar, basılı medya, web pazarlaması ve daha fazlası şeklinde şeylerle ilgili kuralların ve düzenlemelerin ne işe yaradığını detaylandıracak kadar ileri gider. Bununla beraber, esrar dispanserinin (yada öteki marihuana yada esrar temelli işletmelerin) bulunmuş olduğu yer ne olursa olsun, bir şey yasaklanmıştır: ürünleri reşit olmayanlara pazarlamak.

Mahalli marihuana pazarlama yasalarınıza aşina olduktan sonrasında, hem federal hem de eyalet düzenlemeleri ve yasalarına uygun bir pazarlama planı yapmaya başlayabilirsiniz. Bunu iyi mi yapacağınız kendi takdirinize bağlıdır, sadece uymamanın esrar dispanserinizin sonu anlamına gelebileceğini ihmal etmeyin.

SEO ile Yükseltin

Yada Arama motoru optimizasyonu. İşinizi basitleştirmek için, iyi SEO uygulamalarını izlemek, belirli anahtar kelimeler yada kelime öbekleri arandığında işletmenizin Google'da daha üst sıralarda yer alacağı anlamına gelir. Ve sıralamada yükseldikçe, web sitenizi daha çok şahıs ziyaret edecek ve ümit ederim, ürünlerinizi satın almak şeklinde şeyler yapar… yada (en azından) posta listenize kaydolur.

Sıraladığın yeri öğrenmek ister misin? Tek yapmanız ihtiyaç duyulan, dispanserinizin adını Google'daki arama çubuğuna yazmak… ve sonuçlarda nerede göründüğünü görmek. Mesela, tıbbi marihuana reçeteniz var ise ve Lansing, Michigan'da yaşıyorsanız, yazabilirsiniz Greenwave Esrar Dispanseri içinde.

İnternetteki bir çok insan çoğu zaman uygun olan bir şey arar.

Eğer sonucunuz ilk sayfanın dışındaysa, SEO oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımanın zamanı gelmiştir. Fakat iyi mi? Google'ın algoritmaları değişmeye devam ettikçe SEO'da uzmanlaşmak giderek daha karmaşık hale geliyor.

Bununla beraber, web sitenizde (ve üstünde yaşayan içerikte) yapabileceğiniz birkaç kolay değişim vardır:

Anahtar Kelimeler, Anahtar Kelimeler, Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimeler, SEO başarısının anahtarıdır. Bu tarz şeyleri dahil etmeden, Google'da "esrar dispanseri" araması meydana getiren kişiler web sitenizi bulamayacak.

Bir esrar dispanseri işletiyorsanız, ürünlerinizi arayan insanların neleri arayacağına odaklanın ve bu anahtar kelimeleri ve terimleri web sitenize ilave edin. Bununla beraber, çalışın ve stratejik olarak yerleştirin, bundan dolayı web sitenizin sayfalarını anahtar kelimelerle doldurmak, Google tarafınca kısa sürede bulunmanızı elde edecektir.

Meta Etiketleri ve Açıklamaları

"Nedir meta etiket? " O şekilde gelebilir, fakat aslen Dünya gezegeninde bu suali soran ilk şahıs siz değilsiniz.

Bunu sizin için basitleştireceğiz. Meta etiketler, Google şeklinde arama motorlarına sayfada ne işe yaradığını söyler. Gene de bu izahat, sayfanın kendisinde değil, sayfanın kodlamasında yaşar.

Ve tıpkı öteki çevrimiçi uygulamalarda olduğu şeklinde (toplumsal medyada daha çok görünürlük için hashtag kullanmak şeklinde), bazı meta etiketler SEO başarısı için öbürlerinden daha etkilidir.

Görüntüler

Web'deki içeriğiniz söz mevzusu olduğunda, görüntüler de dahil olmak suretiyle bir zorunluluktur. Niçin? İnsanları web sitenize çeker ve onu mükemmel içerikle birleştirdiğinizde, onlara birden fazla yolla ilgi çekici bir edinim sunar. Bu sizin için ne anlama geliyor?

Bu, insanların web sitenizde daha uzun süre geçirecekleri ve bu da onların dönüşüm sağlama olasılığını artıracağı anlamına gelir.

Toplumsal medya

Esrar dispanserinizin 2018 ve sonrasında ilgili olmasını istiyorsanız, toplumsal medyada varlığınızı sürdürmek fazlaca önemlidir. Bir kerede dışarı çıkmaya hazır değilseniz, bir Feysbuk sayfası ve Twitter oluşturarak başlayabilirsiniz. Instagram’ın kullanıcı tabanı artmaya devam ettiğinden, eninde sonunda orada bir hesap oluşturmak da iyi bir fikirdir.

Pek fazlaca işletme için toplumsal medya fazlaca tecrübe etme yanılmadır. (Ve kimi zaman, bu her şeyden daha çok hatadır.) Sizin için neyin işe yaradığını zamanında bulacaksınız.

Bu İpuçları ile Kenevir Dispanserinizi Etkili Bir Şekilde Pazarlayın

Artık kenevir dispanserinizi pazarlarken neye odaklanmak istediğinize dair temel detayları ele aldığımıza gore, öğrendiklerinizi uygulamaya koyma zamanınız geldi. Kafi araştırma ve birazcık tecrübe etme yanılma ile sonunda hangi uygulamaların canna-işiniz için en etkili bulunduğunu bulacaksınız.

Daha çok iş makalesi için blogumuzun geri kalanına göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir