Kalıcı Bir İzlenim Yaratmak: Radyo Reklamı Iyi mi Yazılır

Kalıcı Bir İzlenim Yaratmak: Radyo Reklamı Iyi mi Yazılır

Biliyor muydunuz radyo% 93'e ulaştı her hafta yetişkinlerin sayısı?

Şirketlerin radyo da dahil olmak suretiyle pazarlamalarını genişletmenin yollarını aramasına şaşmamalı.

Radyo reklamcılığı işinde yeniyseniz, yazar engelinin yolunuza çıkmasına izin vermeyin.

Parlayan bir radyo reklamının iyi mi yazılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Radyo Reklamı Iyi mi Yazılır

Radyo 1920'lerde ilk çıktığında, tüm radyo programına sponsor olacak tek bir reklamcı vardı. Günümüz dünyasında, bir radyo reklamı daha fazlaca bir tv reklamı gibidir. Çoğu zaman 30-60 saniyelik bir reklamdır.

İşe gidip gelirken radyo dinleyen birçok insan, sizi ticari bir dinlence esnasında radyo istasyonunu büyük olasılıkla değiştirmeyecek kişilerin önüne koyar.

Birini yakalamak için bu kadar kısa bir süre varken, dinleyicinin ilgisini çekecek bir radyo reklamının iyi mi yazılacağını öğrenmek önemlidir. Dinleyicinin harekete geçmesi ve reklamınızı değiştirmemesi için yaratıcı ve çekici bir halde sunmak için doğru mesajı bulmanız gerekir.

Niçin Radyo Reklamları?

Yukarıda bahsedilmiş olduğu şeklinde, radyo haftalık olarak büyük bir erişkin yüzdesine ulaşır. Bir radyo reklamı muntazam bir halde yapılırsa, bu işletme büyük oranda gelişme yaşayacaktır. Birçok radyo istasyonunun sadık dinleyicileri vardır ve bu dinleyiciler, reklamları engellemek yerine onları dinlerler.

Radyo reklamları, bir firmanın dinleyiciyle etkileşime girdiğinde büyümesine destek olacaktır. Gelişme, herhangi bir işletmenin ana hedeflerinden biridir, bundan dolayı radyo reklamları akıllı bir yatırımdır ve şunları yapabilirsiniz: burada daha fazlasını okuyun radyo reklamcılığının bugün hala ne kadar mühim olduğu hakkında.

Ne demek istiyorsun?

İlk olarak, tam olarak ne söylemek istediğiniz ve markanızın ne olduğu mevzusunda net olmak istersiniz. Ek olarak reklama ilişkin hedefleriniz mevzusunda net olmak ve dinleyicinizin kim bulunduğunu netleştirmek istersiniz. Bu, söylemek istediklerinizi oluştururken yolda kalmanıza destek olacaktır. Paylaşmak istediğiniz bir tonunuz olduğunda, amaçlanan mesajın izini yitirmek kolaydır.

Tüm fikirlerinizi yazın ve her şeyi tek bir cümleye sıkıştırın. Cümlenizi yüksek sesle yine okuyun ve size net gelmiyorsa, dinleyicinin hissetmesini istediğiniz etkiyi hissedene kadar yine yazın.

Mesajınızı paylaşırken anahtar, olabildiğince rahat, sadece gene de açık ve kafa karıştırıcı değil.

Hedef Kitleniz Kim?

Onlara hitap ettiğinizden güvenilir olmak için kimin dinlediği mevzusunda net olmak istersiniz. Bir müzik radyo istasyonunda reklam yapıyorsanız, bu dinleyicinin müzik dinlemek için orada bulunduğunu ihmal etmeyin, böylece sizi rahatsız etmemeleri için onların dikkatini çekmek isteyeceksiniz. Bir konuşma radyo istasyonunda reklam yapıyorsanız, o seyirci insanların konuşmalarını dinlemek için oradadır.

Onlar aslına bakarsanız dinlemek için orada olsalar da ilgilerini çekmelisiniz. Bu, reklamınız hakkında konuşulan şeyle uyumluysa en iyi sonucu verir. Buradaki sual, ürün yada hizmetiniz dinleyiciye iyi mi destek olabilir?

En iyi radyo reklamları, dinleyici ve hizmetiniz yada ürününüzle gerçek bir bağlantı oluşturacaktır. Bağlantı gerçek olduğunda, şirketiniz otomatikman daha insani ve güvenilir hale gelir.

Bir öykü anlatmak

Platform ne olursa olsun her iyi reklam, hedef kitlesinin ilgisini çekmek için bir öykü paylaşacaktır. Her hikayenin bir probleme ve çözüme ihtiyacı vardır. Rahat ve isabetli tutarsanız, 60 saniye yada daha kısa sürede kuvvetli bir öykü oluşturabilirsiniz.

İnsanlar, ilgilenebilecekleri ve ilgilenebilecekleri bir iş için para harcayacaklar. Reklamınızda bir öykü anlatmak, oluştururken sizi daha ilişkilendirilebilir kılacaktır.

Yararları

Bir radyo reklamı kısadır, uzun açıklamalar yada uzun tanıtımlarla vakit kaybetmeye gerek kalmamıştır. Direkt mevzuya girmeli ve yararları göstermelisiniz. Eğer ucuzsan bunu söyle, en hızlısan bunu paylaş.

Elinizdeki 30-60 saniye içinde dinleyiciye ne şeklinde faydalar sağlamak istediğinizi netleştirmek için avantajlarınızın bir listesini yapın.

Fiil çağrısı

Herhangi bir yerde reklam sahibi olmanın amacı, izleyicinin harekete geçmesidir. Rahat ve net bir harekete geçirme ifadesi oluşturduğunuzdan güvenilir olmak istersiniz.

Onlara belirli bir siteye gitmelerini ve bir şey girmek için kayıt olmalarını yada belirli bir numarayı aramalarını söyleyebilirsiniz. Temel olarak, dinleyiciyi size götürecek bir şey, böylece bağlantıda kalabilirsiniz.

Reklamın sonuna harekete geçirici bildiri eklemek, eylemi dinleyicinin zihninde taze tutacak ve harekete geçirme ifadesini başlangıçta bulunduracaktır. 30 yada 60 saniyenin sonunda, ne yapmalarını istediğinizi unutmuş olabilirler.

Bir Ustalaşmış Benzer biçimde Bir Sonraki Radyo Reklamınızı Yazın

Yukarıdaki noktalarla, sizi dinlemek yerine dinleyenleri meşgul edecek bir radyo reklamı oluşturabileceksiniz. Net ve rahat bir harekete geçirici bildiri oluşturduğunuz sürece sonuçlarınız da olacaktır. Bir radyo reklamının iyi mi yazılacağını öğrenmek, dinleyicilerin ilgisini neyin meşgul edeceğine dair bir fikriniz olduğunda sizi çıldırtmak zorunda değildir.

Artık mükemmel bir radyo reklamı yazmak için ne icap ettiğini bildiğinize nazaran yazmaya başlama zamanı.

Daha çok yazma ipucu ve püf noktası mı aramıştınız? Yazınızı bir sonraki seviyeye taşımak için yazma kılavuzlarımıza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir