İşletmenizde Alan kişi Hizmetlerini Geliştirmek için En İyi 10 İpucu

İşletmenizde Alan kişi Hizmetlerini Geliştirmek için En İyi 10 İpucu

İşinizi ticaretin kalabalık dünyasında öne çıkarmak düşündüğünüz kadar kolay olsa gerek. Ve bunu yapmak için fiyatlarınızı komik derecede düşük seviyelere indirmenize gerek yok.

Bir emek harcama birkaç yıl önce yapıldı Tüketicilerin yalnızca yüzde 7'sinin beklentilerini aşan şirketlerle satın alan hizmeti deneyimleri yaşadıklarını bildirdi. Yüzde 7!

Bu, müşterileri için yukarıda ve öteye giden oldukça fazla işletme olmadığı anlamına gelir. Dolayısıyla, satın alan hizmetlerini iyileştirebilirseniz, öteki işletmelere nazaran kolayca avantaj elde edebilirsiniz.

İşletmenizdeki satın alan hizmetlerini geliştirmek ister misiniz? Şirketinizin satın alan hizmetleri becerilerini geliştirmek için aşağıdaki 10 ipucuna göz atın.

1. Müşterileriniz Aradığında Telefona Yanıt Verin

Ne yazık ki, bugünlerde müşterilerini aradıklarında otomatik bir kayıtla karşılayan tonlarca işletme var.

Bu onları sinirlendiriyor Bir tek gerçek bir kişiyle konuşmak isteyenler, bilhassa de bir işletme, telefon sistemi vasıtasıyla birisinin izini sürmeyi zorlaştırıyorsa.

Mesai saatleri içinde telefonu elinize alıp müşterilerinizi selamladığınızda, onlara mühim olduklarını hissettirmek için oldukça yol kat edeceksiniz. Ek olarak sorunları daha kolay ele almalarına yada sual sormalarına da olanak tanır.

Daha fazlasını keşfet telefona yanıt vermenin bir işletmenin bunu yapmanın faydalarını görmesine iyi mi destek olabileceği hakkında.

2. Müşterilerinizin İhtiyaçlarını Daha İyi Dinlemeyi Öğrenin

Biri işletmenizi aradığında ve size yaşamış olduğu bir problemi anlatmaya başladığında, karşılaştıkları problemi derhal çözmeye çalışmaktan kaçınmalısınız.

Derhal içeri girip yanlış olabileceğini düşündüğünüz şeyi söylemek yerine, cevap vermeden ilkin müşterinin konuşmasına ve kendini ifade etmesine izin vermelisiniz. Size söylediklerini hakkaten duymak için bu zamanı ayırmalısınız.

Bu, müşteriye söyleyeceklerini duyacak kadar önemsediğinizi gösterecektir.

3. İşletmenizle İlgili Şikayetlere Negatif Cevap Vermekten Kaçının

Birçok işletme sahibi, şikayetleri olan müşterilere karşı oldukça savunmacı davranıyor. Karşılaştıkları problemi çözmelerine destek olmak yerine müşterilerle münakaşaya başlarlar.

Bir müşteriyle söyleşi ederken ne pahasına olursa olsun olumsuzluktan kaçının. Bunun yerine, şikayetlerle ilgilenirken pozitif ve proaktif bir yaklaşım benimseyin.

Bir satın alan sizi aradığında ilk başta kızabilir. Sadece, onlara hakkaten destek olmaya çalışmakla hakkaten ilgilendiğinizi gördüklerinde, ürününüzde yada hizmetinizde yanlış giden her şey için sizi affetme olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Gelecekte size yeniden gelme şanslarını artıracaktır.

4. Müşterilerinizden Gelen Şikayetleri Öncelikli Hale Getirin

Bir müşterinin kendisine sağladığınız bir ürün yada hizmetle ilgili bir şikayeti var ise, onunla uğraşmayı ertelemeyin.

Derhal harekete geçmeli ve işlerinin sizin için mühim bulunduğunu hissetmelerini sağlamalısınız. Onları bir öncelik haline getirip listenin en üzerine iterek, şikayetleri ne olursa olsun önemsediğinizi onlara göstermiş olmuş olursunuz.

Bir müşterinin şikayetiyle uğraşmaktan ne kadar uzun süre vazgeçerseniz, itimatını geri kazanma şansınız o denli azca olur.

5. Müşterilerinize Verdiğiniz Sözleri Tutun

Bir müşteriye bir şeyler yapacağınızı söylerseniz, yaptığından güvenli ol.

Bir sözün tutulmaması, muhtemelen bir müşteriyi kaybetmenin en kolay yoludur. Alan kişi hizmetlerini yalnız sözünüze bağlı kalmış olarak ve herhangi bir sebepten dolayı bozmadan iyileştirebilirsiniz.

6. Derhal Yarar Sağlamadığınızda Bile İnsanlara Nazik Olun

Fazlaca sık olarak, bir şahıs yön sormak yada banyoyu kullanmak için bir işe girip yüzünü çevirecektir.

Yüzeyde, bunun hakkında hiçbir şey düşünmeyebilirsiniz. Aslına bakarsanız bir ürün yada hizmet satın almaya gelmiyorlardı, peki onlara iyi mi davrandığın kimin umurunda?

Ona öyleki bakma. Bunun yerine, bunun benzer biçimde rastgele bir pop-in'e, birine iyi hareket etmek ve gelecekte işlerini kazanma potansiyeli olarak bir fırsat olarak bakmak.

Aynı kişinin, iyilik davranışınızın karşılığını size ödemek için bir yada iki hafta içinde işinize geri döndüğünü görmek sizi şaşırtabilir.

7. Müşterilerinize İşlerine Ne Kadar Kıymet Verdiğinizi Açıklayın

İster telefonda ister işletmenizde olsun, bir müşteriyle her konuştuğunuzda, onlara şirketinizi aramalarını ne kadar takdir ettiğinizi söylemelisiniz.

Müşterilerinize yeterince "teşekkür ederim" diyemezsiniz. Bu yüzden, elinize geçen her fırsatta "teşekkür ederim" ve "işinizi takdir ediyoruz" deyin.

8. Müşterilere Parasız Promosyon Ürünleri Verin

İnsanlar bir şeyleri parasız almaktan zevk alır. Onlara mühim olduklarını hissettirir.

Halihazırda promosyon ürünleriniz yoksa, şimdi sipariş vermeli ve en sadık müşterilerinize dağıtmaya başlamalısınız.

Kalemler ve yapışkan notlardan tişörtlere ve şapkalara kadar pek oldukça promosyon ürünü mevcuttur. Müşterilere teşekkür etmenize ve işinizi markalamanıza yardımcı olun bununla birlikte.

9. Her Vakit Müşterilerinize Onlara Yardım Edebileceğiniz Başka Bir Yol Olup Olmadığını Mesele

Senin için yapabileceğim başka bir şey var mı? müşterilerinize erken ve sık sormanız ihtiyaç duyulan bir sorudur.

Bu, müşterilerinizin başka bir şeye gereksinimleri olursa onların yanında olduğunuzu bilmelerini elde edecektir.

Şu anda herhangi bir şeye gereksinimleri olmasa bile, hemen sonra gereksinim duyarlarsa yardım için size geri döndüklerinde kendilerini daha rahat hissedeceklerdir.

10. Çalışanlarınıza Alan kişi Hizmetleri Eğitimi Sağlayın

Alan kişi hizmetlerini kendi başınıza iyileştirmek için her türlü çabayı göstermenin yanı sıra, çalışanlarınızı da karışıma dahil etmelisiniz.

Müşterilere karşı bir işletme sahibinin yapmış olduğu kadar iyi hareket etmek zorunda hissetmeyebilirler. Sadece doğru satın alan hizmetleri eğitim kursları ile onlara müşterilere iyi mi davranmalarını beklediğinizi izah edebilirsiniz.

Müşterilerle ilgilenme söz mevzusu olduğunda, çalışanlarınız çoğu zaman ilk müdafa hattınızdır. Alan kişi hizmetlerini iyileştirmek için üstlerine düşeni yaptıklarından güvenli olun.

Alan kişi Hizmetlerini Geliştirin ve Bugün Gerçek Neticeleri Görün

İşletmenizdeki satın alan hizmetlerini iyileştirdiğinizde, gelecekte daha çok müşterinin size geri döndüğünü görmüş olacaksınız. Daha çok satışa neden olur ve işletmenize topluluğunuzda daha iyi bir saygınlık kazandırır.

Alan kişi hizmetlerini iyileştirmek, işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz birçok yoldan yalnız biridir.

İşletmenizi daha iyi bir konuma getirmenize destek olacak daha çok ipucu için blogumuza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir