İşinizi Ortaya Iyi mi Çıkarırsınız? İçerik Pazarlama 101 Kılavuzu

İşinizi Ortaya Iyi mi Çıkarırsınız? İçerik Pazarlama 101 Kılavuzu

İnternette yeni bir iş mi kuruyorsunuz? İyi şanslar – rekabet fazlaca sıkı.

İşletmenizi oraya iyi mi taşıyacağınızı öğrenmeniz gerekecek. Google'ın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için dişe dişle savaşmanız gerekiyor.

İyi haber şu ki, yasal bir çözüm var. İşiniz ne olursa olsun, içerik pazarlamasının adınızı duyurabileceğinden eminiz.

% 70 içerik pazarlaması yapan işletmeler şimdi geçen yıla nazaran daha başarı göstermiş. Markalar, çevrimiçi içerik pazarlamasının kuvvetli bir strateji bulunduğunu bilir.

O süre bile, içerik pazarlaması nedir? Niçin içerik pazarlamasını kullanmalı ve içerik pazarlaması etkili midir?

Merak etmeyin, aradığınız tüm cevaplar bizde.

Extra görünürlük ve insanların geri geldiği bir iş mi istiyorsunuz? Daha fazlasını keşfetmek için aşağıyı okumaya devam edin:

1. İçerik Pazarlama Nedir?

Kitaplar üstünde işe yarayacak benzer biçimde görünen birçok içerik pazarlaması tanımı vardır. Bir işletmeyseniz, buna ihtiyacınız yoktur. İşte işletmenizde kullanabileceğiniz daha kati bir izahat.

İçerik pazarlaması nedir? İçerik pazarlaması, satın alan ilişkilerini vurgulayan uzun vadeli stratejik bir tekniktir. Günden güne kullanabilecekleri yüksek kıymetli içerikle hedef kitlenize odaklanmanızı sağlar.

İçeriğinizin emek harcaması için birkaç mühim unsuru olmalıdır. Bunlar:

 • Ilgili satın alan içinde ne olduğu
 • Süre içinde tutarlı kıymet
 • Hedef kitlenize ehemmiyet verin

Günün sonunda amacınız sizi rekabette tercih etmektir. İçeriğinizi uzun vadeli kıymet için kullanarak, insanlara size gereksinimleri bulunduğunu hatırlatırsınız. Bu içerik, sadakati geliştirmenin bir yoludur ve bu da size yaşam boyu daha iyi satın alan kıymeti sağlar.

2. Sıkıntılı Noktaları Idrak etmek

Çevrimiçi içerik pazarlaması için birincil strateji, üç belirli nokta çevresinde döner. Bunların hepsi son değil. Aksine, bu temel kavramlar, içerik pazarlama işiniz için hususi bir yoldam oluşturmanıza destek olacaktır.

İlk nokta, müşterinin sıkıntılı noktalarını anlamaktır. Satın alan sancıları, her gün yaşadıkları sorunlardır. Bu acı noktalar onları geceleri ayakta meblağ ve çözmenin bir yolunu arar.

Örnek olarak, eğer yapıyorsanız Veteriner Pazarlaması, içeriğinizi insanlara günlük evcil hayvan ağrılarını hatırlatmaya odaklayacaksınız. Kulağa garip geliyor fakat insanların acılarını bilmek ve onlara hatırlatmak, ilgi alanlarını çekmenin bir yoludur.

Niçin içerik pazarlamasını bu şekilde kullanıyorsunuz? Bu bir sonraki adıma işaret ediyor.

3. Satın alan Sorunlarını Çözme

İçerik pazarlaması niçin etkilidir? Bu ikinci nokta yüzünden.

İnsanların acılarını öğrendikten sonraki adım, içeriğinizle ilgili sorunlarını çözmektir. Bu bir rehber, adım adım genel bakış yada bir tanım şeklinde olabilir.

Çevrimiçi içerik pazarlaması, destek olma çevresinde döner. İnsanların geri gelmesini istiyorsun. Baytar iseniz, bu, köpek uyuzuna yada lazımlık eğitimi alan kedilere iyi mi davranılacağı olabilir.

İçerik pazarlamasının iyi yönü, sorunları çözen içerik oluşturmaktır. İnsanlar içeriğinizi yararlı bulursa, onlara itimat ve sadakat inşa edersiniz.

Müşteriler içinde iyi bir saygınlık ve uzmanlık oluşturduğunuzda, bir sonraki adıma geçersiniz.

4. Satın Alma Döngüsüne Geçiş

Niçin içerik pazarlamasını kullanmalı? İşte sorun.

İçerikte istediğiniz son nokta, ürününüzü dönüştürmek yada satmaktır. Amacınız, insanların sizi nişiniz içinde önde gelen bir otorite olarak görmesidir. İçeriğiniz bunu sizin için başarır.

Hedef kitleniz birinci sıradayken, içeriğinizin satın alma döngülerinize yol açmasını istersiniz. Ürün tekliflerinizi onların problemlerine bir çözüm olarak sunmak istersiniz. Bunu yaparak, arzu edilen bir ürün yaratmış oluyorsunuz.

5. İçerik Pazarlama Etkili mi?

İçerik pazarlaması etkili mi? Bu, tüm süreci iyi mi ele aldığınıza bağlıdır. İlk adımlarınızın yararlı olduğundan güvenli olmak istersiniz.

Müşterinizin sorunlarını idrak etmek için bir alıcı kişisi oluşturmanız gerekir. Çevrimiçi içerik pazarlamasında, bir alıcının kişiliği, ideal müşteriniz için avatarınızdır. Bu ihtiva eder:

 • Yaş aralığı
 • Cinsiyet
 • Coğrafi konum
 • Gelir dağılımı
 • Aile boyu
 • İstiyor
 • İhtiyaçlar
 • Problemler

Buradaki düşünce, ürününüzü satın alacağını düşündüğünüz, problemini içeriğinizle çözebileceğiniz ideal müşteriyi yaratmaktır.

6. Kıymetli İçerik Oluşturma

Hedef kitleniz olacak kişileri tanıdıktan sonrasında, içerik pazarlama işiniz için bir sonraki adım uygun içerik oluşturmaktır. Mümkün olduğunca fazlaca mevzu noktası listelemek istersiniz.

Onları uzun ve bilgilendirici yapmak istersiniz. İnsanlara sorunlarını iyi mi çözecekleri mevzusunda rehberlik etmeyi amaçlıyorsunuz. Ne sağlamak istediğinize bağlı olarak değişen uzunluklarda içerik istiyorsunuz.

Listeler için minimum 1000 kelime olmalıdır. Ek olarak kapsamlı kılavuzlar için 1500 kelime yada daha fazlasını istiyorsunuz. Bu bloglar, videolar ve resimler kapsamlı olmaları sebebiyle daha çok trafik alma eğilimindedir.

7. Öteki Çevrimiçi İçerik Pazarlama Biçimleri

Çalışan daha birçok içerik türü vardır. Niçin içerik pazarlamasını bu şekilde kullanıyorsunuz? Bunun sebebi her insanın okumayı sevmemesidir.

Bu durumda, müşterilerinizi onlara yardım edebileceğinize ikna etmek için değişik araçlar kullanın. Onlara ulaşmak için toplumsal medyayı kullanın.

Müşterilerinizin ilgisini çekmek için eğitici videolar ve video pazarlama içinde ne olduğu kullanın. Hedef müşterilerinize etken bir erişim sağlamak için ücretli reklamcılığı kullanın.

Motive edici olarak yararlı içeriğinizi kullanarak insanları web sitenize çekin. Hem Google hem de toplumsal medyadaki analizlerle içeriğinizin iyi mi performans gösterdiğini izleyin. Bu, neyin işe yaradığını bilmenin bir yoludur.

Reklamlarınızın ve satış konuşmalarınızın değişik sürümlerini oluşturun ve hangisinin en fazlaca işe yaradığını kontrol edin. A / B testi, kampanyalarınızı kontrol etmek için iyi bir yöntemdir.

İşinizi Iyi mi Ortaya Çıkarırsınız?

İçerik pazarlaması nedir? Hedef kitlenizle bağ oluşturmak için içeriğinizi bu şekilde kullanırsınız. İşletmenizi oraya iyi mi taşıyacağınızı öğrenmek istiyorsanız, repertuarınızda çevrimiçi içerik pazarlamasına ihtiyacınız var.

İşletmenizi iyi mi büyüteceğiniz mevzusunda daha yararlı makaleler mi aramıştınız? Öteki kılavuzlarımıza göz atmaktan çekinmeyin! PPC taktiklerinizi optimize etmekten süper zenginlerin en iyi servet oluşturma stratejilerine kadar her şey burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir