İşinizi Çoğaltmak İçin İhtiyacınız Olan 10 Pazarlama Araçları ve Malzemeleri

İşinizi Çoğaltmak İçin İhtiyacınız Olan 10 Pazarlama Araçları ve Malzemeleri

Sanal gerçeklik, akıllı evler ve dijital para birimleri şeklinde şeylerle bilim kurgu dünya standartlarına hızla yaklaştığımız için, hala bazı sabitler var. Birincisi, çevrimdışı pazarlama araçları hala gereklidir. Standart artık 50/50 paydır dijital ve çevrimdışı reklamcılık ve pazarlama yatırımı.

Bu, işletmenizin başarı göstermiş olmak için kuvvetli bir çevrimdışı ve çevrimiçi strateji içermesi gerektiği anlamına gelir. İkisini de dikkatsizlik ederseniz geride kalırsınız. Başlangıç ​​yada kurulmuş, işiniz çeşitli pazarlama araçlarından oldukça şey kazanacaktır.

Kuvvetli bir pazarlama araçları paketi edinmek için oldukça paraya ihtiyacınız yok. Parasız uygulamalarla yada minimum yatırımla birçok şey yapılabilir. Çevrimdışı pazarlama yatırımlarının bir çok saf koşuşturmadan gelecektir.

Pazarlama stratejinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır mısınız?

Çevrimiçi Pazarlama Araçları

Pazarlama stratejimizin ilk yarısı için dijital pazarlamaya odaklanacağız. Kapsamlı çevrimiçi pazarlama hizmetleri varken, çoğunu otomatikleştirebilirsiniz. Bunlar bir tek birkaç örnektir.

Toplumsal Medya için Arabellek

Toplumsal medya pazarlaması büyük bir vakit alıcıdır. Hususi bir toplumsal medya yöneticisiyle bile, tam potansiyelinize ulaşamayabilirsiniz. Bunun sebebi, oldukça fazla aktivite ile yetersizlik içinde kırılgan bir denge olmasıdır.

Birden oldukça toplumsal medya platformunda olmak istiyorsunuz, sadece bununla beraber her birinin potansiyelinden yararlanmak istiyorsunuz. Her platformda yinelenen içerik paylaşımı, doğası gereği fena değildir, sadece kesinlikle karıştırmak istersiniz. Buffer'ın destek olabileceği yer burasıdır.

Tüm hesaplarınız tek bir denetim paneline bağlanabilir. Orada, her hesap için dengeli bir içerik "damlama beslemesi" planlayabilirsiniz. Bu, bir ayın tutarındaki içinde ne olduğu bir akşam sıraya koymanıza ve peşinden yalnızca etkileşime odaklanmanıza olanak tanır.

Buffer, hangi tür gönderilerin işe yaradığını ve ne çoğunlukla göndermeniz icap ettiğini incelemek için de harikadır.

Gelişme korsanlığı

"Growth hacking" terimini daha ilkin asla duymadıysanız endişelenmeyin, bu tamamen yasaldır. Bu, ağ kurmanın çevrimiçi versiyonunu tanımlamak için bir tek mükemmel bir söz. Normalde uzmanlarla, sanayi liderleriyle ve B2B anlaşmalarıyla çevrimiçi bağlantılar oluşturmak oldukça yavaş gerçekleşir.

Sniply şeklinde araçlarla, öteki etkileyiciler ve sanayi uzmanlarıyla kuvvetli bağlar kurmaya başlayabilirsiniz. Bu platform, etkileyicilerle içerik paylaşmanıza, ilişki kurmanıza, geri bildirimlere ve itimat oluşturmanıza olanak tanır. Sniply, uzun vadeli faydalar için kendinizi ilgi alanlarına nazaran ayarlarken daha büyük kitlelere ulaşmanıza müsaade eden iki yönlü bir caddedir.

Internet sayfası SEO

Tüm hesaplarınıza daha çok trafik çekmenin denenmiş ve gerçek formülü kuvvetli SEO'dur. Web siteniz organik SEO için tüm kutuları işaretlemelidir:

  • Dengeli anahtar kelime yoğunluğu
  • Kuvvetli meta izahat
  • Web sayfası hız optimizasyonu
  • Günlük içerik güncellemeleri
  • Duyarlı web sayfası tasarımı

Web sitenizin SEO'su, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek ve korumak için önemlidir. Marka, promosyon malzemeleri, benzersiz içerik ve iş bilgilerinden oluşan uyumlu bir tema içermelidir. İlk izlenimler, herhangi bir uzun vadeli pazarlama stratejisi için oldukça önemlidir.

Tüm potansiyel müşteriler ve meraklı beyinler web sitenizde gezinmeyi kolay bulmalıdır. Bu tarz şeyleri hikayenize dahil edin, unutulmaz ve sevindirici hale getirin. Bu, pahalı PPC kampanyalarının ötesine geçen bir kıymet yaratma fırsatıdır.

PR Yönetimi

"Büyük veri", aslen averaj bir işletme için oldukça erişilebilir olan bir pazarlama aracıdır. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey, işletmenizle ilgili anahtar kelimeleri eklemektir (ad, ürünler, niş vb.) Ve pazarlamanızın ne kadar başarı göstermiş bulunduğunu gerçek zamanlı olarak görmüş olacaksınız.

Google Alerts ile markanızla ilgili internetteki her söz için e-posta güncellemeleri alabilirsiniz. Bu, toplumsal medyanızda övünme haklarını paylaşmak yada çevrimiçi şikayetlere cevap vermek için yararlı olabilir.

Toplumsal Mansiyon, uyarıların yanı sıra Duygu Analizi şeklinde şeyler icra eden başka bir kuvvetli araçtır. Bu, reklamın pozitif yönde mu yoksa negatif mu bulunduğunu bilmenizi sağlar. Bir PR yöneticisinin yerini tamamen almayacak, sadece büyüyen ağrıları oldukça daha kolay hale getirecek.

Otomatik yanıtlayıcılar

Otomatik çevrimiçi pazarlama zincirindeki en mühim bağlantı: otomatik mesajlaşma. Tek bir platforma bağlı olmayan büyük bir takipçi kitlesi oluşturmak istiyorsanız, e-posta pazarlama araçları gereklidir. E-posta kısa sürede ilgi düzeyini kaybetmeyecek.

Büyük, etken bir e-posta sıralaması elde etmek için bir otomatik cevaplayıcıya ihtiyacınız var. MailChimp elbet iyi bir tanesidir, sadece Cevap almak. E-posta pazarlama araçları, gelişmiş analizler, anketler ve segmentasyon dahil olmak suretiyle MailChimp'in yapmış olduğu her şeyi yapar.

Bunu web semineri ve açılış sayfası yönetiminin yanı sıra web etkinliği izlemeye ilave edin. Tonlarca gelişme potansiyeline haiz oldukça daha büyük bir ekosistem. GetResponse, sanki sanal asistanlardan oluşan bir ekibin önünüze gelip görüşmesi gibidir.

Çevrimdışı Pazarlama Araçları

İşe yarayan pazarlama stratejilerinin ekmek ve tereyağı. Adınızı başkalarının ağzına almanın bu geleneksel biçimleri adanmışlık gerektirir. Bu yöntemlerin işe yaramasının önündeki en büyük engel hırs.

Habersiz Arama

Niçin birisi asla sormadığı ürünler yada hizmetler hakkında bir yabancıyla konuşmak istesin? İnsanlar daima satın almayı asla düşünmedikleri şeyler hakkında konuşurlar. Soğuk arama, esas olarak saydam pazarlama stratejileri sebebiyle fena bir saygınlık kazanır.

Habersiz aramalar son aşama kişiselleştirilebilir ve asla yırtıcı hissetmeyecek şekilde uyarlanabilir. Ek olarak, markanızın dürüst ve örneksiz bulunduğunu bildiğiniz gibi, aslolan sorun onu potansiyel müşterilere aktarmaktır. Soğuk arama, kuvvetli sanayi bağlantıları oluşturmak için de mükemmel bir fırsattır.

Bulgu sorgulama kullanın, alıcının zamanına saygı gösterin, kıymeti gösterin ve satışı istemeyin. Öteki hattaki kişinin kendini denetim altında hissetmesini ve gönüllü olarak bağlanmasını istersiniz.

El ilanları, Posterler ve Reklamlar

Geleneksel reklamcılık, markanızı olabildiğince oldukça göz önünde bulundurmakla ilgilidir. Baskı hacmi daima en mühim şey değildir. New Era Print Solutions şeklinde iyi bir baskı hizmetiyle başlayın, peşinden en oldukça kabul gören kitleyi nereden bulacağınızı belirleyin.

Halka açık alanlarda el ilanları dağıtmak, trafiğin yoğun olduğu bölgelere yada ön camlara (stratejik olarak!) Poster asmak için birkaç çocuk kiralayabilirsiniz. Reklamlarınızı çeşitli basılı yayınlarla paylaşın, iyi bir reklamı boşa harcamayın. Bütçe odaklı olanlar için topluluk kağıtları ve üniversite makalelerini öneriyoruz.

Büyük bir gazetede tek bir ilanla aynı bütçeyle oldukça daha uzun süre reklam yayınlayabilirsiniz.

Gerilla pazarlaması

Bu muhtemelen en riskli pazarlama biçimlerinden biridir. Bu birazcık kumar, fakat karşılığını yaşam değiştiren olabilir. Burada hakikaten sağlam ve uyumlu bir strateji için beyin fırtınası yapmanız gerekecek. Mesela, bir tanıtım dublörünün çıplak reklamdan daha fazlası olması gerekir.

Tematik, ilgi çekici bir şey yapın ve lütfen bunu bir tür toplumsal medya etkinliğine dahil edin. Kolay bir hashtag iyidir, bir tek trendini sağlamak için ittiğinizden güvenilir olun.

Bazı güvenli gerilla pazarlama biçimleri içinde tiyatro ve dans, şakalar, dublörler, siyasal hiciv ve yaratıcı grafitiler bulunur.

Kartvizitler

İyi bir kartvizitin enerjisini küçümsemeyin. Birazcık var sağlam bilim bir kartvizitin etkinliğinin arkasında. İyi bir ilk izlenim yaratmak erişilebilir olmakla adım atar.

Çürük kart stoğuna haiz standart siyah beyaz kartınızı seçmeyerek, o kişiye uzun ömürlülüğünüze kıymet verdiğinizi söylüyorsunuz. Mesela, kartvizitinizin öteki bir düzine kadar kartla beraber bir kongrede dosyalanmasını istemezsiniz.

Sağlam, dokusal ve alımlı bir kart öne çıkacaktır. Cüzdan taşıyan erkekler de muhtemelen cüzdanlarında kartınız için “yer açacaklar”. Dedikleri şeklinde, en uygun olanın (yada vakadaki en kalınca olanın) hayatta kalması! Yeni Çağ Baskı Çözümleri bir sanat eseri şeklinde hissettirecek yüksek kaliteli baskı ile bazı mükemmel tasarımlara haizdir.

Seminerler, Etkinlikler ve Aktivizm

Bu son pazarlama araçları kategorisi, klasik ağ oluşturma biçiminde gelir. Gerçek insanlarla karşı karşıya bağlantılar, hayatta iyi mi başarı göstermiş olduğunuzdur. İş planınız ne kadar mükemmel olursa olsun, doğru insanlarla tanışmazsanız, belirsizliğe dönüşebilir.

Seminerler, belirgin nedenlerden dolayı harikadır: Satış konuşmalarını duyarsınız yada kendi sunumlarınızı yapmış olup gerçek geri bildirimleri görürsünüz. Sergiler, kongreler ve öteki ilgili etkinlikler, potansiyel ortaklar ve müşterilerle bağlantı kurabileceğiniz devasa olaylardır.

Karşı karşıya ağın son kategorisi daha yeni bir trend. Siyasete dahil olarak, kendinizi bir işten daha fazlası olarak konumlandırabilirsiniz. En tartışmalı konuların ortasında olmanıza ve üssünüzü yabancılaştırma riskine girmenize bile gerek yok.

İsminizi evrensel olarak iyi birkaç girişime yazın ve işten daha fazlası olan bir marka olun.

Çeşitlendirin ve Büyütün

Bu yazının size birkaç yeni pazarlama aracı ve stratejisi denemeniz için esin verdiğini umuyoruz. Daha çok pazarlamaya finansal olarak yatırım yapamama, sadece bu düz gelişme çizgisini görmenin "takılıp kalmış" duygusundan daha fena bir şey olması imkansız. Bir takım pazarlama taktiği dahil ederek daha oldukça değil daha zekice çalışabilirsiniz.

Article City'de bunun şeklinde daha çok iş ipucu ve markanız için içerik fırsatları bulacaksınız. Uyum sağlamayı ve hareket etmeyi ihmal etmeyin, böylece markanız asla bayat yada modası geçmiş hissetmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir