İçerik Pazarlaması Niçin Dikkat Çekiyor? İşte Basılı Reklamcılığın Geleceği

İçerik Pazarlaması Niçin Dikkat Çekiyor? İşte Basılı Reklamcılığın Geleceği

2011 senesinde akıllı telefon sayısı ABD'de insan sayısını aştı. Telefonlarına, yazılı okumaktan oldukca daha çok insan bakıyor. Basılı reklam kampanyalarının geleceği öldü mü?

Bir işiniz var ise ve işletiyorsanız, daima reklam ve pazarlamanın geleceğini düşünürsünüz. İş dünyasında başarıya ulaşmış olmayı umuyorsanız, çağa ayak uydurabilmelisiniz.

Bu günlerde insanların dijital pazarlama, SEO ve toplumsal medya pazarlaması hakkında oldukca konuştuğunu fark edebilirsiniz.

Bunlar muhtemelen mühim olmaya devam edecek olsa da, basılı pazarlama ne olacak? Basılı reklamcılığı okumaya devam edin ve hala bir geleceği olup olmadığını öğrenin.

Basılı Reklam Ölmedi!

İşte bir spoiler: basılı pazarlama, fizyolojik bir satın alan varlığı kalmış olduğu sürece hayatta kalacaktır. Birçok uzman, dijital pazarlama kampanyanızın yanında basılı pazarlamanın hala inanılmaz bir değere haiz bulunduğunu söyleyecektir.

Bilgisayarların, cep telefonlarının, tabletlerin ve sanal gerçekliğin ortaya çıkmasıyla bile, gençlerin bile kağıda ilgisi var.

Baskının Kalıcı Doğası

Dijital içerik uçup gidiyor. Dijital pazarlama kampanyanızı tasarlarken, web içeriğinize yönelik devamlı güncellemeleri düşünmeniz gerekir.

Bu, blogunuz ve çeşitli toplumsal medya platformları için geçerlidir.

Kağıda baskı naturel bir kalıcılık hissi. Dijital bir dünyada, bilginin bir an ilkin gelip gittiğini hissedebilir.

Eski kitap koleksiyonlarını düşünün. Uygun bakım ile baskı sonsuza kadar dayanma potansiyeline haizdir.

Bu dijital için doğru olsa da, dijital informasyon dağlık informasyon dağlarının altında hızla kaybolur.

Müşterileri Çevrimiçi Deneyime Çekin

Anladığımız kadarıyla, basılı reklamcılığı düşünmenin en iyi yolu dijital markanızın bir tamamlayıcısı olmaktır. Mesela, almayı düşünebilirsiniz özelleştirilmiş çıkartmalar toplumsal medya bağlantılarınız basılıdır.

Potansiyel müşterileri markanızla çevrimiçi bir platformda etkileşime girmeye teşvik etmek için basılı reklamlarınızı kullanabilirsiniz.

Baskı Sonsuza Kadar Kaybolacak mı?

Elbet, bir vasıta olarak baskının geleceği mevzusunda bir kaygı var. Kitaplar, dergiler ve gazeteler belli bir belirsizlikle karşı karşıyadır.

Bunu takiben yazılı reklamcılık yakında çekişini kaybedebilir.

Yakında, artırılmış gerçekliklerimiz mevcut fizikselliğimizi kaplayabilir. Baskı, yakında insanlığın kolektif hafızasından kaybolabilir.

Birazcık bilim kurgu distopisine benziyor mu? Esasen görüyoruz dijital bilgi entegrasyonu gerçek zamanlı olarak gerçek.

Değişen teknolojinin geleceği ve tesirleri hala belirsiz. Gene de kati olan bir şey var. Baskı ve basılı pazarlamanın geleceği belirsizdir.

Şimdide Yaşa

Baskı ve pazarlamanın geleceği belirsiz olsa da, siz ve işletmeniz şimdiki zamanda yaşamaya devam etmelisiniz. Şimdilik, basılı reklamcılık pazarlama kampanyanız için kıymetli bir varlık olmaya devam ediyor.

Baskı, markanızı oluştururken dijital pazarlama kampanyanız için muhteşem bir tamamlayıcı olabilir.

Daima iş dünyasından haberdar olun ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğrenin. Pazarlama ve işletme hakkında daha çok tavsiye bulmak için pazarlama bölümümüzü ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir