İçeriğinizi Ustalaşmış Benzer biçimde Pazarlamak İçin 7 Promosyon Taktiği

İçeriğinizi Ustalaşmış Benzer biçimde Pazarlamak İçin 7 Promosyon Taktiği

Bunu biliyor muydun Yüzde 77 Amerikalı yetişkinlerin oranı her gün çevrimiçi oluyor? Ve bu yüzde 77'nin yüzde 26'sı neredeyse tüm günlerini çevrimiçi olarak geçiriyor.

Amerikalılar daha sık bağlanıyor – bu, onlarla içerik paylaşmak ve işletmenizin ürün ve hizmetlerini pazarlamak için birçok fırsatınız olduğu anlamına geliyor.

Daha çok potansiyel alan kişi oluşturmak ve içerik pazarlama çabalarınızdan dönüşümler görmek için doğru promosyon yaklaşımını kullandığınızdan güvenli olmanız gerekir.

İçeriğinizi pazarlamanıza ve işletmeniz hakkında data yaymanıza destek olacak bazı etkili tanıtım taktikleri hakkında data edinmek için okumaya devam edin.

İçerik Pazarlama Nedir?

İçerik pazarlaması, bir kitle oluşturmak ve elde tutmak amacıyla çeşitli çevrimiçi içerik (blog gönderileri, toplumsal medya gönderileri, videolar vb.) Oluşturmayı içeren bir pazarlama yaklaşımıdır.

Amaç, hedef kitlenize itimat oluşturmak ve gelecekte sizden ürün yada hizmet satın alma olasılığını çoğaltmak için yararlı ve kıymetli içerik sağlamaktır.

İçerik Pazarlamasının Önemi

Aşağıdakiler de dahil olmak suretiyle kuvvetli bir içerik pazarlama stratejisine haiz olmanın birçok pozitif yanları vardır:

  • Itimatı artırın ve marka itibarı oluşturun
  • Internet sayfası dönüşümlerini iyileştirin
  • Arama motoru sıralamalarını iyileştirin
  • Uygun maliyetli bir halde yeni potansiyel müşteriler kazanın

İçerik pazarlaması ek olarak kendinizi sektörünüzde bir uzman yada otorite figürü olarak belirlemenize destek verir. Bu da dönüşümlerinizi artırır ve işletmeniz ve markanız için sağlam bir saygınlık oluşturmanıza destek verir.

Her İçerik Pazarlamacısının Kullanımı Ihtiyaç duyulan Promosyon Taktikleri

Gördüğünüz şeklinde, işletmenizin uzun solukta başarı göstermiş olmasını istiyorsanız, iyi içerik pazarlaması şarttır. İçeriğinizi pazarlarken kullanmanız ihtiyaç duyulan yedi tanıtım taktiği.

1. Etkileyenlere Ulaşın

Bazı insanoğlu toplumsal medya etkileyicileriyle emek harcama fikrine alay ediyor. Gerçekte, etkisinde bırakan pazarlama, bazı inanılmaz derecede yüksek dönüşümlere yol açabilir.

Sadık bir takipçi kitlesi oluşturmak için vakit harcayan etkileyiciler, şirketiniz için mükemmel bir varlık olabilir ve markanız ve yaymak için oldukça çalıştığınız içerik hakkında data yaymanıza hakikaten destek olabilir.

Bir etkileyiciye ulaşın ve içeriğinizi toplumsal medya profillerinde paylaşmak için ne kadar ücret alacaklarını öğrenmek için bir teklif isteyin.

2. Kaynaklarınızdan Bahsedin

Çevrimiçi içeriğinizde ustalaşmış kaynaklardan alıntı yapıyorsanız – ve hemen hemen yapmıyorsanız, kesinlikle yapmalısınız – paylaşımlarınızı yada videolarınızı toplumsal medyada paylaşırken bu kaynaklardan bahsedin ve bu tarz şeyleri etiketleyin.

Bir çok vakit, kaynaklarınız bahsettiğini görür ve ne yarattığınıza bakar. İçeriğinizi kendi toplumsal medya profillerinde bile paylaşabilirler.

Bu, sizi oldukça daha geniş bir kesime maruz bırakmanıza destek verir ve tek bir gönderiden aldığınız etkileşim miktarını ve takipçi sayısını artırabilir.

3. Kaynaklarınızı E-posta ile Gönderin

Meşgul bir kişinin içeriğinizi görmesini hakikaten istiyorsanız, onlara bir e-posta göndermeyi deneyin.

Onlara bir blog yazısı yazdığınızı yada kendilerinden yada araştırmalarından bahsettiğiniz bir video oluşturduğunuzu bildirin.

Pek oldukça profesyonelin meşgul toplumsal medya profilleri vardır ve lafınızı yada etiketinizi gözden kaçırma olasılıkları vardır.

Onlara direkt e-posta gönderirseniz, yayınınızı bulma olasılıkları artar ve takipçileriyle paylaşmaya daha eğilimli olabilirler.

4. İçerik Topluluklarına Gönderin

İnternette, içerik oluşturucuların takiplerini büyütmelerine ve içeriklerini daha geniş bir kesime sunmalarına destek olmaya adanmış birçok internet sayfası var.

Bu web sitelerinde oldukça fazla rekabet vardır, sadece bilhassa yüksek kaliteli içerik yayınlıyorsanız oldukça destek olabilirler.

Bu topluluklardan birine katılırsanız, kendi kendini tanıtmaktan daha fazlasını yapmak iyi bir fikirdir. Başkalarının çalışmalarını paylaşın ve sitede gönderi paylaşan öteki kişilerle yazışma kurun – ihmal etmeyin, bu bir topluluktur.

Yalnızca en iyi içeriğinizi paylaşmak da iyi bir fikirdir. Oluşturduğunuz her içerik parçası için bu siteleri kullanmak istemezsiniz.

5. E-posta Listenize İçerik Gönderin

Bir e-posta listeniz yok mu? Mümkün olan en kısa sürede bir tane oluşturun. Bir e-posta sıralaması, şirketinizin sunduklarıyla aslına bakarsanız ilgilenen kişilere direkt erişim elde edecektir.

E-posta listenizi aldıktan sonrasında, içeriğinizi tertipli e-posta güncellemelerinde paylaşmaya başlayın. Listenizdeki kişilere spam göndermeyin – kendinizi günde en fazla bir e-posta ile sınırlayın.

6. Ücretli Reklamları Stratejik Şekilde Kullanın

Çevrimiçi içeriğinizi tanıtmaya çalışırken devamlı ücretli yola gidebilirsiniz.

Gene de bunu yapma şekliniz mevzusunda akıllı olun. Aksi takdirde, oldukça fazla para harcayabilirsiniz ve bu paradır, ne olursa olsun geri alamayabilirsiniz.

Daha geniş bir kesime hakikaten yaymak istediğiniz belirli içerik parçalarını tanıtmak için ödeme yapın.

İçeriğinizi de sponsorlu olarak açıkça etiketlediğinizden güvenli olun. Bu, güvenilirlik oluşturmanıza destek verir ve reklamını yaptığınız platformlar tarafınca cezalandırılmanızı önler.

7. Bir Uzman İşe Alın

Son olarak, şu adreste bulunanlar şeklinde bir içerik pazarlama uzmanı tutmayı düşünebilirsiniz: bu web sitesi, içeriğinizi daha geniş bir kesime ulaştırmanıza destek olmak için.

İçeriğinizi olabildiğince oldukça insanla paylaşmak için lüzumlu son olarak püf noktaları ve araçları bilen oldukça sayıda içerik pazarlama uzmanı var.

Güvenilir olduklarından ve çevrimiçi itibarlarının iyi olduğundan güvenli olmak için bu profesyonellerden birini işe almadan ilkin araştırmanızı yaptığınızdan güvenli olun.

Daha Fazla İçerik Pazarlama Yardımına mı İhtiyacınız Var?

Gördüğünüz şeklinde, işletmenizin içerik pazarlama stratejisinin bir parçası olarak kullanabileceğiniz birçok değişik tanıtım taktiği var.

Bu yedi taktik, içerik pazarlama oyununa ilk girdiğinizde adım atmak için harikadır.

Gene de bir içerik stratejisi oluştururken ek desteğe ihtiyacınız var mı? Öyleyse, sizin için oldukça sayıda makalemiz var.

Size iyi mi mükemmel içerik oluşturacağınızı, bir programa iyi mi bağlı kalacağınızı ve üretkenliğinizi artıracağınızı öğretecek çeşitli kaynaklar için bugün sitemizin İçerik Stratejisi kısmına gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir