Her Girişimcinin İhtiyaç Duyduğu 9 Mahalli Potansiyel Alan kişi Oluşturma İpuçları

Her Girişimcinin İhtiyaç Duyduğu 9 Mahalli Potansiyel Alan kişi Oluşturma İpuçları

Tonlarca geçerli tüketicinin olduğu bir şehirde bulunmanıza karşın bunlardan neredeyse hiçbiri sizden satın almadı mı?

Mahalli potansiyel satın alan üretiminizi geliştirmeniz gerekiyor şeklinde görünüyor. Çevrimiçi ve şahsen mahalli pazarlama stratejileri, mahalli potansiyel müşterilerinizi ve satışlarınızı oluşturmada bir dünya fark yaratabilir.

Her neyse ki, mahalli işletmeler için pazarlama stratejileri uygulamak bir dahi gerektirmiyor. Öğrenmesi nispeten kolaydır ve işinizi ciddi şekilde etkisinde bırakır.

başlamaya hazır mısın? Bilmenizde fayda olan en iyi 9 mahalli potansiyel satın alan oluşturma ipucunu öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Güncellenen Bilgiler Çevrimiçi

Google My Business, yararlanmanız ihtiyaç duyulan inanılmaz derecede yararlı bir araçtır. İşletmenizin sayfasını oluşturun ve tüm bilgilerin güncel olduğundan güvenilir olun.

Mevcut adresinizi, telefon numaranızı, mağaza saatlerinizi, mağaza alanınızın fotoğraflarını ve web sitenize bir bağlantı ilave edin.

Müşteriler "yakınımdaki" aramaları yaptığında, neredeyse devamlı mahalli bir işletme arıyorlar. Tamamlanmış ve güncellenmiş bir Google My Business sayfasına haiz olmak, yakınımdaki arama sonuçlarında görünmenizi elde edecektir.

2. Yorumları Toplayın

Google'da işletme sayfanızı oluşturmanın yanı sıra, müşterileri pozitif yorumlar bırakmaya teşvik etmeye başlamalısınız.

Potansiyel müşteriler işletmenizi arama sonuçlarında bulduğunda, geçmiş müşterilerden oldukça sayıda pozitif yorum ve tanıklık görmek, onların sizinle daha güvende hissetmelerini elde edecektir. Pozitif yönde incelemeler, işletmenizin güvenilir, güvenilir ve samimi görünmesini sağlar.

Müşterileri 5 yıldızlı yorum bırakmaya teşvik etmek için, yorum bırakan her müşteriye% 10 indirim sunabilirsiniz. Bu, onları yorum bırakmaya ve geri dönen satın alan olmaya teşvik eder.

3. Mahalli Web Sitesi İçeriği

İçeriğinizde şehre özgü anahtar kelimeler kullanabileceğiniz vakit, web sitenizin bir blog kısmı olması gerekir.

Nişinizde ve şehrinizde insanların ne aradığını görmek için Google Anahtar Kelime Planlayıcı'yı kullanın. Peşinden, bu anahtar kelimeleri blog yazılarınıza, sayfa başlıklarınıza, URL'lerinize ve meta açıklamalarınıza ilave edin.

Bilhassa şehrinizdeki insanların kullandığı ifadeleri kullanmak zekice. Mesela, Toronto'ya adıyla hitap etmek yerine, içeriğinizde ara sıra GTA yada 6ix olarak adlandırın şundan dolayı mahalli Torontonlular şehirlerini bu şekilde adlandırıyor.

İçeriğinize de bir tanıtım videosu ilave edin. Video pazarlama, eğlence kıymeti ve izleyicinin gerektirdiği çaba eksikliği sebebiyle tüketiciler içinde hızla daha popüler hale geliyor.

4. Mobil Optimizasyon

Bunu biliyor muydun aramaların yaklaşık% 60'ı cep telefonundan mı yapılır?

Web siteniz bir cep telefonundan görüntülenecek şekilde optimize edilmediyse, birçok potansiyel müşteriyi kaçıracaksınız.

Web sitenizde duyarlı bir yapılandırma kullanmayı düşünün, böylece hangi cihazdan bakılırsa bakılsın, otomatikman izleyicinin ekranına uyum sağlasın.

Ek olarak deneyin mobil sayfa yükleme süreniz yeterince süratli. Telefonlarında arama icra eden kişiler, sonuçlara dönmeden ve rakibinizi seçmeden ilkin web sitenizin yüklenmesi için birkaç saniyeden fazla beklemeyeceklerdir.

5. Ses Optimizasyonu

Google Home ve Amazon Alexa'nın oluşturulmasıyla, giderek daha çok hane bu cihazları mahalli aramalar için kullanıyor.

Bilgisayarda zıplamaya vakti olmayan meşgul anne babalar Alexa'ya "Cincinnati'deki ufaklıklara uygun en iyi restoran hangisi?" Diye sorabilir. Cincinnati'de ufaklıklara uygun bir restoranınız var ise, web sitenizi bu ses sonuçlarında görünecek şekilde optimize etseniz iyi olur.

İnsanlar sesli aramalarında tam sual sorgularını kullandıklarından, web sitenize tam cevaplar ilave edin. SSS sayfası, bu yaygın sesli arama sorularını yanıtlamak için mükemmel bir yerdir.

6. Öteki Mahalli Web Sitelerinden Yönlendirmeler

Öteki mahalli web sitelerinde görünmek, farkındalık oluşturmak ve o web sitesinin takipçilerinden yararlanmak için muhteşem bir yoldur.

Mahalli gazetede reklam vermeyi yada mahalli kuruluşlara ve tecim odasına katılmayı düşünün. Çevrimiçi ilgiyi çekmek için nişinizdeki mahalli Feysbuk gruplarına da katılmalısınız.

7. Toplumsal Medya

Tüm ana toplumsal medya platformlarında işletmeniz için bir sayfanız olmalıdır. Instagram, Twitter, Feysbuk ve Google+ dikkate alınması ihtiyaç duyulan başlıca konulardır.

Her sayfadaki bilgilerinizin doğru olduğundan ve web sitenize bir bağlantı verildiğinden güvenilir olun. Peşinden, mahalli müşterilerinize kıymet elde eden gönderiler oluşturun.

Hatta yalnızca aboneler ve takipçiler için bir promosyon kodu yada indirim sunarak, sizi takip etmeleri ve sizinle alışveriş yapmaları için bir teşvik sağlayabilirsiniz.

Hashtag'leri kullanırken, devamlı şehrinizdeki insanların kullanabileceği 1-2 şehre özgü olanları ilave edin. Mesela, kent merkezinde bir bar işletiyorsanız, bölgenizdeki barınızı tecrübe etmek isteyecek insanları çekmek için "#ManhattanBarHopping" hashtagini kullanın.

Toplumsal medya pazarlamacılığına yeni başlamış olan biriyseniz, bu web sitesi başlamanıza destek olabilir.

8. Feysbuk Reklamlarını Çalıştırın

Feysbuk reklamları için ödeme yapmanın mükemmel bir sebebi, yalnızca belirli konumunuzu hedefleyememeniz, bununla beraber yerelleri yalnızca belirli bir demografiye ve işinizle uyumlu ilgi alanlarına dahil edecek şekilde daha da daraltabilmenizdir.

İdeal müşterilerinizi havuzdan çekmenin mükemmel bir yolu.

Feysbuk reklamları, reklam sitenize yeniden bağlanırsa web sitenizin trafiğini de artırabilecek ihtimaller içinde satış yaratma araçlarından biridir. Müşterileri bir promosyon sayfasına götürmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

9. Mahalli Etkileyenler

Sektörünüzdeki yada ürünlerinizden / hizmetlerinizden yararlanabilecek mahalli blog yazarlarını, YouTuber'ları ve toplumsal medya etkileyicilerini arayın.

Kitlenin ilgisini çekmek için etkileyiciye ürünlerinizin / hizmetlerinizin incelenmesi için ödeme yapmayı düşünün yada onlara bir satış ortağı bağlantısı sunun. Ek olarak, takipçilerine mağazanızda indirim elde eden bir promosyon kodu da verebilirsiniz.

İlgili etkileyicilerle bir ilişki kurabilirseniz, potansiyel olarak reklam verebilir ve tüm takip edenleri tarafınca desteklenebilirsiniz.

Mahalli Potansiyel Alan kişi Oluşturma Hakkında Daha Fazla Informasyon Almak İster misiniz?

Mahalli satın alan tabanınıza pazarlama yapmak, işletmenizi büyütmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Mahalli potansiyel satın alan oluşturmayı pazarlama stratejinizin haricinde bırakmak bir hatadır.

Dijital pazarlama hakkında daha çok data edinmek istiyorsanız, çevrimiçi iş blogu bölümümüze göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir