Her BT Pazarlama Şirketinin Bilmesi Ihtiyaç duyulan 5 Şey

Kazanmak İçin: İşte Başarı göstermiş Olmak İçin Her BT Pazarlama Şirketinin Bilmesi Ihtiyaç duyulan 5 Şey

Bir BT pazarlama şirketi olarak, müşterilerinizle çevrimiçi bağlantı kurma şeklinizin büyük bir fark yarattığını biliyorsunuz ki.

Etkili bir pazarlama stratejisi bulmanız icap ettiğini biliyorsunuz ki, sadece bunu iyi mi gerçekleştireceğinizden güvenli değilsiniz. Sonuçta, orada fazlaca fazla rekabet varken, kimi zaman bunaltıcı olabilir.

Gene de, en sıkıntılı ve en talepkar müşteriyi bile mutlu edecek hizmet kalitesine ve BT pazarlamasında mükemmelliğe bağlılığa haiz olduğunuzu biliyorsunuz ki.

Bu yazıda, şirketinizi daima gidebileceğini hayal ettiğiniz yere götürmenize destek olacak en etkili BT pazarlama stratejilerinden bazılarını paylaşıyoruz.

Emek harcamayı beklediğiniz müşterilerden hak ettiğiniz ilgiyi iyi mi çekeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Mahalli, Eskiden Ne Anlama Gelmiyor

BT şirketiniz için kuvvetli bir mahalli pazarlama stratejisi oluşturmak için fazlaca çalıştığınızı biliyoruz.

Sadece, herhangi bir teknoloji pazarlama trendinde olduğu benzer biçimde, konuma dayalı pazarlama neredeyse devamlı değişiklik halindedir.

"Hiper mahalli pazarlama" terimini duymuş olabilirsiniz, sadece bunun tam olarak ne anlama geldiğiyle ilgili hala sorularınız var.

Adından da anlaşılacağı benzer biçimde, hiper mahalli pazarlama, potansiyel bir müşterinin şu anda bulunmuş olduğu yerin olabildiğince spesifik olmasını sağlamaktır (ortalama bir mil içinde konuşuyoruz).

Bu, anahtar kelime öbeklerinizin birazcık yenilenmeye gereksinim duyacağı anlamına gelir. "En iyi BT hizmetleri New York" benzer biçimde bir anahtar kelime öbeği yerine, "Yukarı batı yakası BT hizmetleri" yada "Empire State binasının yakınındaki BT hizmetleri" benzer biçimde şeylere geçmeniz gerekir.

Öyleyse, konuma dayalı anahtar kelime öbeklerinizde yalnızca şehrinize yada eyalete atıfta bulunmak yerine? Sokağınızın adı, mahalleniz ve hatta hizmet bölgenizdeki simge yapılar ve gezinsel bölgeler hakkında konuşmaya odaklandığınızdan güvenli olun.

BT hizmet sağlayıcıları söz mevzusu olduğunda tüketiciler daha çok seçeneğe haiz olduklarından, konumun nihai kararlarında büyük rol oynadığını ihmal etmeyin. Çoğu zaman şirketlerine en yakın şirketi arıyorlar, bu da mahalli pazarlamayı bu kadar mühim kılıyor.

Ek olarak içeriğinizi aşırı yerelleştirmeye çalışmalısınız.

Mesela, bir blog yazısı oluştururken, niçin mahalli bir BT konferansını, mahalli bir parkta gönüllü temizlik gününü yada başka bir topluluk etkinliğini yazmıyorsunuz?

Mahalli bir müzik festivalinde canlı yayına bile gidebilirsiniz (ondan sonra daha fazlası için).

Mahalli SEO söz mevzusu olduğunda, yalnız sistemde oyun oynamaktan ibaret değildir.

Hiper yerelleştirme, hedef pazarınıza, mahalli topluluğunuzda olup bitenlerin nabzını tuttuğunuzu kanıtlar.

2. Çeşitli Hizmetler Sunmak Önemlidir

Sağlam bir BT pazarlama planı oluştururken göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan bir öteki mühim şey?

Mümkün olmasıyla birlikte fazlaca değişik hizmet sunduğunuzdan güvenli olun.

Sonuçta, pazarınızın onlara toplumsal medya, blog oluşturma ve içerik oluşturma, web tasarımı ve daha pek fazlaca mevzuda destek olabileceğinizi bilmesini istiyorsunuz.

Mesela, Yapılandırılmış Teknoloji Grubu Olun pazarlamada çeşitli teknolojiler kullanan birçok değişik çözüm sunar.

Liderlerini takip edin ve e-posta kampanya yönetimi, bulut tabanlı hizmetler, yönetilen barındırma ve elbet veri yedekleme benzer biçimde hizmetler sunun.

Gerçek şu ki, bir işletmenin tüm BT gereksinimlerini karşılaması için kendinizi "tek noktadan alışveriş" yeri olarak ne kadar tanıtabilirseniz, o denli başarı göstermiş olmuş olursunuz.

Elbet, yalnızca tecrübe sahibi olduğunuz hizmetleri ve bunu gerçekleştirmek için personelden doğru kişileri sunduğunuzdan güvenli olmak istersiniz.

Nihai hedefiniz tüketicilere sunduğunuz hizmet türlerini genişletmek olsa da, daha ufak bir niş pazara hizmet vermeye adım atmak kesinlikle yanlış bir şey değildir.

3. İtibar Yönetiminizi Ciddiye Alın

Şirketinizin itibarının BT pazarlama işinde başarınızı artırabileceğini yada bozabileceğini biliyorsunuz ki.

Mesele?

Şu anda, asla itibarınızın olmadığını hissediyorsunuz! Hizmetleriniz hakkında hedef pazarınıza duyurmanın etkili bir yoluna ihtiyacınız var.

Bir marka itibarı oluşturduğunuzdan güvenli olmanın en iyi yollarından biri, girişiniz üstünde hak iddia etmektir. inceleme siteleri ve uygulamalar.

Sadece bilhassa daha ufak ve daha yeni bir BT pazarlama şirketiyseniz, birkaç fena yorum itibarınıza ciddi zararlar verebilir.

Birkaç mutsuz müşterinin çoğunlukla getirebileceği fena basının önüne geçtiğinizden güvenli olmalısınız.

Bunu yapmanın bir yolu?

Her gün şirketinizin araştırma sayfasını okuduğunuzdan güvenli olun yada en azından birisinin sayfanıza yeni bir araştırma yayınladığını size bildiren bir uyarı ayarlayın.

Pozitif yönde yada negatif olsun, verebileceğiniz her incelemeye cevap vermeniz gerekir. Bunu yapmak, pazarınızda müşterilerinizin memnuniyetine ve fikirlerine ehemmiyet verdiğinizi ve daima işinizi geliştirmenin yollarını aradığınızı kanıtlar.

Elbet sakin kalmanız önemlidir.

Negatif eleştiriler söz mevzusu olduğunda asla saldırmayın yada savunmaya geçmeyin. Bunun yerine, geri bildirim için onlara teşekkür edin ve onları hususi bir mesajla takip etmeyi planladığınızı bildirin.

4. Tekrardan Pazarlama Görüşme Edilemez

Tekrardan pazarlama terimi, anın en mühim pazarlama stratejilerinden biri olarak hızla ortaya çıktı.

Kısacası, tekrardan pazarlama, web sitenizi görüntüleyen ve hizmetler listenizi tıklayan potansiyel müşterilerle tekrardan bağlantı kurma kavramıdır, sadece herhangi bir nedenle, asla bir buluşma ayarlamayın yada bir satın alma işlemi gerçekleştirmeyin.

BT pazarlama şirketinizin reklamlarının toplumsal medya akışlarında görünmesini sağlayarak, işlemlerini tamamlamak yada size bir ileti göndermek için hedef pazarınıza nazikçe bir "dürtü" gönderirsiniz.

En iyi pazarlama teknolojisi şirketleri, rakiplerinin önünde kalmak istiyorlarsa, tekrardan pazarlamanın pazarlık mevzusu olmadığını anlarlar.

Aslına bakarsak, araştırmalar şunu buldu: muazzam bir% 98 Sitenizi ilk ziyaret ettiklerinde hiçbir şey satın almayan tüketicilerin oranı. Dolayısıyla, tekrardan pazarlama fırsatlarını değerlendirmezseniz, yapabileceğiniz satışların yalnızca yüzde ikisini yaparsınız.

Elbet, potansiyel müşterilerinizin tekrardan hedeflemeyi onları "izliyor" yada hatta bir gizlilik ihlali olarak görüp görmeyeceği mevzusunda endişelerinizin olabileceğini anlıyoruz.

İyi haber şu ki sadece yaklaşık% 11 Alışveriş yapanların% 'si, tekrardan hedeflemekten rahatsız olduklarını söylüyor. Bu, çoğunun iyi bir antak kalma elde etmeye öncelik vereceği anlamına geliyor.

Öteki bir deyişle?

Tekrardan hedefleme kesinlikle (dikkatsizlik edilebilir) riske kıymet.

5. Kuşku Duyduğunuzda Canlı Yayına Geçin

% 90'ın üzerinde Tüketicilerin% 'si, bir ürün yada hizmet hakkında video izlemenin bir şirketle iş yapmak isteyip istemediklerine karar vermelerine destek bulunduğunu söylüyor.

Sadece gerçek şu ki, konum tabanlı pazarlamada olduğu benzer biçimde, video pazarlama dünyası başlangıcından bu yana büyük seviyede değişti.

Bunun sebebi kısmen YouTube'un şu anda dünyanın en büyük ikinci arama motoru olması, doğrusu teknoloji pazarlama hizmetleriyle ilgili videoların SEO için dizine eklenmesi gerektiği anlamına geliyor.

Sadece, insanların seyretme olasılığının en yüksek olduğu video türleri de değişti. Öteki bir deyişle? BT pazarlama firmanız ile alakalı bu süratli eğitim videosu yada 15 saniyelik reklam artık kafi değil.

Bunun yerine, canlı videoları ve canlı akışı benimsemenizi tavsiye ederiz.

Bu, rahat konuştuğunuzu gösterdiği için, kendinizle tüketicileriniz içinde çok önemli bir itimat duygusunu teşvik eder. Canlı video bununla beraber potansiyel müşterilerinizin sorularına gerçek zamanlı olarak cevap almalarına olanak tanır ve şirketiniz ile hedef pazarınız içinde direkt etkileşimi teşvik eder.

Bu, BT şirketinizle ilgili sınırda olan insanları müşterilere dönüştürmenin muhteşem bir yoludur. Ek olarak, canlı yayına geçmek muhteşem bir marka oluşturma stratejisidir.

Canlı videonuzu toplumsal medya hesaplarınızda yutturabilir, e-posta hatırlatıcıları gönderebilir ve hatta çalışanlarınızın söyleşi ederken markalı giysiler giymesini sağlayabilirsiniz.

Video bittikten sonrasında kaydedebilir ve SEO için optimize edebilirsiniz. Bu şekilde, canlı yayını kaçıranlar bile izleyebilir ve bu, BT firmanız için "tek seferlik" bir pazarlama taktiği değildir.

Bu İpuçları ile BT Pazarlamanızı Başarı göstermiş Hale Getirin

Bu gönderinin, tüketicilerle bağlantı kurmanın en iyi yollarını anlayarak BT pazarlama şirketinizi bir sonraki seviyeye taşımanız için size esin verdiğini umuyoruz.

Video pazarlamayı benimsemeyi, mümkün olduğunca fazlaca değişik hizmet sunmayı ve saygınlık yönetimi söz mevzusu olduğunda ciddileşmeyi ihmal etmeyin.

Elbet, SEO puanınızı iyileştirmenin, dönüşümlerinizi artırmanın ve hedef pazarınızla gerçek bağlantılar kurmanın sayısız başka yolu vardır.

Tüm bu tarz şeyleri ve daha fazlasını iyi mi gerçekleştireceğiniz hakkında daha çok data edinmeye hazır olduğunuzda, ihtiyacınız olan son olarak pazarlama ipuçları ve püf noktaları için blogumuza göz atmaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir