Fotoğrafçılar için Pazarlama: Çalışmanızı Oraya Iyi mi Çıkarırsınız

Fotoğrafçılar için Pazarlama: Çalışmanızı Oraya Iyi mi Çıkarırsınız

Fotoğrafçılar için pazarlama yapmak, o milyon dolarlık fotoğrafı elde etmek kadar zor olabilir.

Bir fotoğrafçı olarak, işinizin görülmesini sağlamanız gerekir. Galerilerde gösteriler yapabilir, yönlendirmelerle yaşayabilirsiniz, sadece insanların çalışmanızı çevrimiçi görmesi için bir yolunuz olması gerekir.

İnsanlar bilgi aramaya bağımlı neredeyse her şey için çevrimiçi. Ürünleri araştırır, rastgele bir soruya yanıt verir yada hizmet ararlar.

Ek olarak telefonlarında toplumsal medya hesaplarını da kaydıracaklar. Netice olarak, insanoğlu Çevrimiçi zamanlarının% 25'i.

Çalışmanızın görülmesini istiyorsanız, kendinizi oraya götürmeniz gerekecek. Fotoğrafçılar için en iyi pazarlama ipuçları için okumaya devam edin.

Temeli İnşa Edin

Bir pazarlama planı oluştururken, tüm bu trafiğin gideceği bir yere ihtiyacınız olacak. Bu senin web siten olmalı.

Web siteniz, tüm pazarlama faaliyetleriniz için bir merkez olacak. Çalışmanızı göstermek için ayarlandığından güvenli olmanız gerekecek. İşte dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan ana şeyler.

İyi tasarlanmış

İnsanlar, bir fotoğrafçının web sitesinin temiz ve zarif olmasını bekleyecek. Yeni bir tasarım inanılmaz bir izlenim bırakabilir.

Gözleri bu görüntülere çekmek için renkli görüntüler ve boşluklar içinde bir denge olmasını istersiniz.

Hız

Sitenizin tek bir şeye haiz olması gerekir ve bu hızdır. Sitenize web trafiği çekmek için hakikaten oldukca çalışacaksınız. Kaldığından güvenli olmak istiyorsun.

Günümüzde insanoğlu bir web sitesinin yüklenmesini beklemeyecek. Google bu süreyi ortalama 2 saniye koyuyor

SEO Hazır Web Sitesi

İnsanların çevrimiçi fotoğrafçı aradıklarında sitenizi bulmaları için, sonuçların ilk sayfasında olmanız gerekir. İnsanlar nadiren ilk sayfayı geçerler. Sitenizi arama neticeleri için optimize etmeniz gerekecek.

Web sitenizin de SEO için hazır olması gerekir. SEO'yu iyileştirmek için site içinde ve haricinde yapabileceğiniz şeyler var.

Site dışı SEO, Google Business ve Bing Places'daki dizin listelerinizi doldurmak benzer biçimde görevler olacaktır. Sitenizin otoritesini kanıtlamak için sitenize geri bağlantılar da alabilirsiniz.

SEO'nuzu yerinde geliştirmek için yapabileceğiniz oldukca şey var. Bunların tümü, sitenizin hızı benzer biçimde denetim edebileceğiniz şeylerdir.

Her şeyden ilkin, hangi anahtar kelimeleri hedeflemek istediğinizi bildiğinizden güvenli olmak istersiniz. Bu, insanların fotoğrafçılığınızı iyi mi aradıklarına bağlı olacaktır.

Mesela, biri düğün fotoğrafçısını arıyorsa, muhtemelen "düğün fotoğrafçısı iyi mi bulunur" benzer biçimde şeyler arayacaktır.

Bir ürünü arıyorlarsa, mesela özel battaniyeler fotoğrafçılıkla, "hususi fotoğraf örtüleri" arayacaklar.

Peşinden, her sayfanın uygun başlık etiketlerine ve meta açıklamalarına haiz olduğundan güvenli olmak istersiniz. Her sayfanın kendi belirlenmiş anahtar kelimesi ve bu anahtar kelimenin varyasyonları olmalıdır. Bu anahtar sözcükler sayfanın muhteviyatında, başlığında ve açıklamasında görünebilir.

Bu şeyler başınızı döndürürse, bu tarz şeyleri ustalaşmış bir web tasarımcısına vermek isteyebilirsiniz.

Instagram'a gidin

Toplumsal medya, sitenize yeni ziyaretçiler çekmenin ve bununla beraber fotoğraflarınızı sergilemenin mükemmel bir yoludur.

Fotoğrafçılar için oluşturulmuş bir platform var ise, o da Instagram'dır. Dünyanın her yerinden insanlarla bağlantı kurabilir ve çalışmalarınızı sergileyebilirsiniz.

Instagram hakkında başarı göstermiş olmak için bilmek istediğiniz şeyler tutarlı bir halde gönderip doğru hashtag'leri kullanmaktır.

Maksimum maruz kalma için hakikaten haftada 5 kez gönderi paylaşmak istiyorsunuz. Ek olarak altyazılarınızın iyi yazıldığından ve ilgi çekici olduğundan güvenli olmak istersiniz.

Unutulmaması ihtiyaç duyulan bir şey, Instagram'da ücretli bir influencer olmaya çalışan binlerce insan var. Bu, ustalaşmış bir fotoğrafçının onlara destek olabileceği bir alandır. Bu kişilere ulaşabilir ve fotoğraflarını çekerek iş bulabilirsiniz.

Dışarı Çıkın ve Ağ

Fotoğrafçılar için pazarlamanın karmaşık olması gerekmez. İnsanlarla tanışmak kadar kolay olabilir.

Dışarı çıkıp insanlarla tanışmak, fotoğrafçılık işiniz için büyük bir destek olabilir. İdeal olarak, size iş önerebilecek insanları tanımak istersiniz ve bunun tersi de geçerlidir.

Düğün fotoğrafçılığı mevzusunda uzmansanız, bölgenizdeki düğün planlamacılarını tanıyın. Düğün mekanlarındaki pazarlama yöneticileriyle de bağlantı kurabilirsiniz.

Emlak fotoğrafçıları, emlakçılar yada ipotek komisyoncuları ile bağlantı kurabilir. Bilgili emlakçılar muhteşem fotoğrafçılığın kıymetini anlamış olur. Evleri daha süratli ve daha yüksek bir değere satmak istiyorlarsa, bir fotoğrafçıya ihtiyacım var evin zarafetini yada rahatlığını kim yakalayabilir.

Spor fotoğrafçıları gazete ve mecmua editörleriyle bağlantı kurabilir. Sporunuzdaki iyi malum bloglara da bağlanabilirsiniz.

Yaptığınız fotoğrafçılığın türünü ve bu hizmetlere kimin gerekseme duyacağını düşünün. Sonrasında dışarı çıkın ve bu insanlarla tanışın.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, mahalli tecim odanızla başlayın. Odalar kıymetli bir kaynaktır ve iş dünyasını içten dışa tanır.

Fotoğrafçılar için Pazarlama İtibar Oluşturabilir

Çalışmanız, sanatınızdır. Görülmeyi hak ediyor ve yaptığınız şey için iyi para kazanmayı hak ediyorsunuz. Ne kadar mükemmel görünse de, insanoğlu çalışmanızı göremezlerse bu olması imkansız.

Fotoğrafçılar için pazarlama yapmak zor olsa gerek şundan dolayı çalışmalarınızı insanların bulunmuş olduğu yerde – bu çoğu zaman çevrimiçi olarak – sergileyebilmeniz gerekir. Bunu yapmak için, toplumsal medya mevzusunda bilgili olmanız ve arama motoru optimizasyonunu incelemeniz gerekir.

Bu tarz şeyleri yapabilir ve tutarlı bir halde iyi yapmış olursanız, işinizi daha çok insanoğlunun görmesini sağlarsınız. Bu yalnız sizin için daha çok işle neticelenecektir.

Dijital pazarlama hakkında daha çok data edinmek istiyorsanız, Google'ın yanı sıra öteki arama motorlarında da bu makaleye göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir