Dijital Pazarlamada SEO ve SEM Arasındaki Tek Fark

Dijital Pazarlamada SEO ve SEM Arasındaki Tek Fark

Şirketinizin, sağlam bir dijital pazarlama stratejisi olmadan günümüzün aşırı rekabetçi pazarında ayakta kalamayacağını biliyorsunuz ki.

Sen mükemmel buldun e-posta kampanyaları, Toplumsal medyada her şeyde ustalaştınız ve hatta hedef pazarınızı harekete geçireceğini bildiğiniz yüksek oranda paylaşılabilir video içinde ne olduğu oluşturdunuz.

Sadece arama motoru sıralamasında hala yükselmiyorsunuz. Peki ne veriyor?

Bir çok şahıs için bu, SEO ve SEM arasındaki farkın anlaşılmamasıdır.

Peki, arama motoru pazarlamacılığının bu iki etkili biçimi arasındaki fark nedir?

Öğrenmek için okumaya devam edin.

SEO ve SEM Arasındaki Temel Fark Nedir?

Peki, SEO ve SEM arasındaki fark nedir?

SEO uzmanları BearFoxMarketing.com SEO'nun web sitenize organik trafik oluştururken, SEM'in ücretli trafik oluşturduğunu açıklayın. Her ikisi de arama motoru sıralamanızı yükseltmek için lüzumlu araçlardır.

Her iki SEO pazarlama taktiğinin amacı aynı olsa da, gidişat oldukça farklıdır.

Organik trafik (SEO), ziyaretçilerin, anahtar kelimelerinizle eşleşen arama terimleri girmeleri, başka bir makaledeki bir bağlantıyı tıklamaları ve sitenize gelmeleri yada yalnızca kendi adres çubuğuna yazmaları sebebiyle organik olarak web sitenize gelmesidir. kendi.

Ücretli trafik (SEM), "tıklama başına ödeme" yada PPC pazarlaması olarak da adlandırılır.

Arama motoru sıralamanızı yükseltmek için ücretli trafik kullanırsanız, hedeflediğiniz anahtar kelimeleri arayan kullanıcılar, onları web sitenize yönlendiren reklamlar için ödeme yaptığınız için web sitenize gelir. Siteniz ek olarak arama motoru netice sayfalarının en üstünde de görünür.

Sonrasında, birisi web siteniz için bir reklamı her tıkladığında ve sitenize yönlendirildiğinde bir ücret ödersiniz.

SEO ve SEM'in Ortak Yönleri Nedir?

Bu farklılıklara karşın, SEO ve SEM pazarlama taktiklerinin hala beklediğinizden fazlaca daha çok ortak noktası var.

Her ikisi de çoğunlukla iletkenlik çevresinde dönüyor kapsamlı anahtar kelime araştırması ve size en fazla trafiği sağlayacak anahtar kelimeleri hedeflemek.

Her ikisi de hedef pazarınız hakkında ciddi bir araştırma yapmanızı gerektirir ve her ikisi de size daha çok web trafiği sağlamakla ilgilidir, böylece arama motoru sonuçlarında daha yükseklere çıkabilirsiniz.

Kim bilir en önemlisi, etkili SEO ve SEM stratejilerine haiz olmak için, etkili anahtar kelimeler, optimizasyon taktikleri, pazarlama trendleri ve hatta mevcut pazar talebi üstünde devamlı testler yapmanız gerekecektir.

Markanız İçin Hangi Arama Motoru Pazarlaması Biçimi Doğru?

Artık SEO ve SEM (web sitenize gelen organik ve ücretli trafik) arasındaki temel farkı bildiğinize nazaran, seçeneklerinizi değerlendirmeye başlamanın zamanı geldi.

Ihmal etmeyin – burada bir tarafa bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Aslına bakarsak, bir çok işletme, mümkün olan en iyi neticeleri elde etmek için SEO ve SEM kombinasyonunu kullanır.

Mevcut dijital pazarlama stratejinizi iyi mi büyüteceğiniz hakkında daha çok tavsiye mi aramıştınız?

SEO ve SEM ile ilgili her mevzuda size devamlı son olarak haberleri sunuyoruz, bundan dolayı sonraki büyük arama trendleri, araçlar ve daha fazlası hakkında data edinmek için bugün blogumuza yer işareti koyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir