Daha İyi İşletmelere Girin: 9 Ustaca Diş Pazarlama İpuçları

Daha İyi İşletmelere Girin: 9 Ustaca Diş Pazarlama İpuçları

Kabul edelim. Kimse dişçiye gitmeyi sevmez.

Aslen dünya genelinde 5 kişiden 1'i korkulu dişçiye gitmekten korkuyorlar!

Bu damgalama sebebiyle, dişhekimlerinin muayenehanelerini öteki tüm alanlardan daha çok pazarlaması gerekir. Aksi takdirde, potansiyel hastalar daha güncel görünen bir yer arayabilir. Ya da diş hekimine gitmekten tamamen kaçınabilirler.

Dental pazarlama, bir buluşma denetim kartpostalı göndermekten ve mahalli gazetede bir duyuru vermekten daha fazlasıdır. Peki 2019 için en yeni diş hekimi pazarlama fikirleri nedir? Tüm araştırmayı biz yaptık, bu yüzden sizde yok.

Kendinizi hazırlayın, diş hekimliği muayenehanenizi 21. yüzyıla taşımanın zamanı geldi.

1. Bir Markayla Başlayın

Pazarlama stratejisi meydana getirmeye başlamadan ilkin markanızı tanımlamanız gerekir. Bir marka, bir ticari marka gibidir. Hem şimdi hem de gelecekte tüm pazarlama girişiminiz süresince çalışacaktır.

Her şey diş muayenehanenize özgü bir logo ve tasarım paleti ile adım atar. Bu tasarım web sitenizde, ürünlerinizde, çıktılarınızda, klinik dekorunuzda ve daha fazlasında çalışmalıdır. Bir şahıs markanızı gördüğünde, iki kez çekmeye gerek kalmadan uygulamanızı tanıyabilmelidir.

2. Muhteşem Fotoğraf Çıktıları

Bu diş hekimi pazarlama fikirlerinin birçoğu çevrimiçi olmasına karşın, basılı bildirilerin yeri hala var. Ne de olsa hiçbir şey buzdolabına bir buluşma kartı yapıştırmanın rahatlığının yerini tutamaz.

Bölgedeki yeni potansiyel müşterilere kartpostallar gönderin. Yada mevcut hastalara randevularını hatırlatın. Ek olarak mevcut yeni prosedürlerin yada hizmetlerin duyurularını da gönderebilirsiniz.

Markanızı pazarlamak için kartvizitleri, el ilanları ve öteki basılı ürünleri de kullanabilirsiniz. Çevrimiçi olarak da bilgili olmayan yaşlı müşteriler için birkaç basılı ürün bulundurmak daima faydalıdır.

3. Direkt Gelen Kutularına

Başka bir dental pazarlama fikri e-posta göndermektir. E-posta gönderme, mevcut ve potansiyel hastalarla kontakt halinde kalmanın mükemmel (ve ucuz) bir yoludur.

Aylık bir e-bülten gönderin. Fakat her şeyi senin için yapmayın. Diş ipuçları, yeni teknolojiler, araştırmalar, indirimler ve gülünç diş şakaları ilave edin.

Bu şekilde gönderilen e-postalar, aşırı ısrar eden olmadan nazik hatırlatıcılar olarak çalışır.

4. SEO'nuzu Açın

Web sitenizin niçin Google arama motorlarında üst sıralara çıkmadığını asla merak ettiniz mi? Muhtemelen web sitenizin SEO dostu olmamasıdır.

SEO (arama motoru optimizasyonu), sayfanızı arama motorlarında listeleyerek insanları web sitenize çeken içeriktir. Fark edilmek için web sitenizin SEO içeriğiyle dolu olduğundan güvenli olun.

Mesela, bir diş hekimi ararken birçok şahıs Google'a "Dişçi (yer)" yazacaktır. Web sitenizin ilk sayfada listelendiğini görürlerse, kliniğinizi seçme olasılıkları daha yüksek olacaktır. Sadece Google'da ne kadar yüksek öne çıktığınız SEO puanınıza bağlıdır.

5. Bir Katil Web Sitesi

En mühim dental pazarlama ipuçlarından biri, mükemmel bir internet sayfasına haiz olmaktır.

Web siteniz, alan kişi lobinizin çevrimiçi sürümüdür. Eski, düzensiz ve hoş görünüyorsa, alan kişi derhal çıkacaktır. Aynısı web siteniz için de geçerlidir.

Bir internet sayfası oluşturmak sandığınız kadar kolay değil. Belirtildiği benzer biçimde, üstünde düşünülmesi ihtiyaç duyulan bir SEO var. Ek olarak anahtar kelimeler, bloglar, mobil optimizasyon, botlar ve daha fazlası da var.

Bunların hepsini halledebilir misin?

Web sitenizi oluşturmak için bir dental pazarlama uzmanı tutmak daima en iyisidir. Pazarlama firmaları Somnowell Pazarlama, diş hekimliği uygulamaları için internet sayfaları oluşturma mevzusunda uzmandır. Oyunda bir adım önde olmanıza ve geride kalmamanıza destek olabilirler.

6. Kelimelerden Daha Fazlası

İnsanlar okumaktan oldukça video izlemeyi severler. Gerçek kişilerin yer almış olduğu videoları kullanarak diş hekimliği muayenehanenizi dünyaya getirin. İşte trend olan birkaç video fikri:

 • Hasta referansları (kuvvetli bir ağızdan ağıza söz yöntemi)
 • Diş hekimi sık sorulan soruları yanıtlar
 • Iyi mi yapılır videoları
 • Kamera ARKASI
 • Ekiple tanışın (gerçeğe dönüştürün)

Bu, müşterilerinizle kişisel bir bağlantı kurmanıza destek olabilecek en iyi dental pazarlama fikirlerinden biridir. Bu kişisel ilişki sonrasında güvene, tavsiyelere ve sadık hastalara yol açacaktır.

7. Viral Olun

Toplumsal medyayı tam olarak kullanmadan hiçbir dental pazarlama planı tamamlanmış sayılmaz. Feysbuk, Twitter, Pinterest, Instagram, Youtube ve daha fazlası. Dikkat çekmek için toplumsal medyayı kullanmanın pek oldukça değişik yolu var.

Toplumsal medyada kullanabileceğiniz birkaç dental pazarlama fikri:

 • Sahne arkası anlık görüntüleri
 • Hastaları vakalar, anlaşmalar ve daha fazlası hakkında güncelleyin
 • Dişlerle ilgili alıntılar, kelime oyunları ve şakalar
 • Hastalarınızın seanslarından sonrasında fotoğraflarını çekebilmeleri için Instagram boyutunda basılı bir çerçeve oluşturun.
 • Mükemmel bir ödülle toplumsal medya yarışması. Mesela, "en iyi gülümseme özçekimi" yarışması.
 • Feysbuk Reklamları (belirli kitleleri hedefleyen)

Toplumsal medya, diş hekimliği muayenehanenizi pazarlamak için uygun maliyetli bir yaklaşımdır. Eski ve yeni hastalarla ilişki kurmanın en iyi yollarından biridir.

8. Kulaktan Kulağa

Diş kliniğinize gelen her alan kişi, potansiyel bir pazarlama fırsatıdır. İnsanlar konuşmayı ve bölgeler tavsiye etmeyi (yada nereye gitmemeleri icap ettiğini uyarmayı) severler.

Ve çalışıyor. Tüketicilerin% 92'si tanıdıkları kişilerin öteki reklamcılık türlerine nazaran tavsiyelerine inanırlar. Bu önerileri teşvik ettiğinizden güvenli olun!

Bunu tavsiye bonusu vererek yapabilirsiniz. Tavsiyesiyle buluşma alan her sevk için hastaya bir ikramiye verin. Bu bir indirim yada armağan olabilir.

Faydalar iki yönlüdür. Yeni hastalarınız olacağı ve klinikle bağlantılı ve bağlantılı kalan eski hastalarınız olacak.

9. Çevrimiçi İncelemeler

Çevrimiçi incelemeler, ağızdan ağza geçen başka bir dental pazarlama fikridir. Müşterilerinizi çevrimiçi incelemeler yazmaya teşvik edin. Bu, çevrimiçi itibarınızı artıracak ve ek olarak iyileştirebileceğiniz alanlar bulabilirsiniz.

İncelemeleri yönetmenize destek olabilecek birçok çevrimiçi vasıta vardır. Sadece kimi zaman hasta eve döndüğünde incelemeyi unutabilir. Satın alan lobisindeki bir kiosk hususi durumunu deneyin, böylece muayenehaneden ayrılmadan ilkin anında bir araştırma doldurabilirler.

Geride Kalmayın: Bu Dental Pazarlama İpuçlarını İzleyin

Dental pazarlamanın 21. yüzyıla ilk adımlarını attığı açıkça görülüyor. Muayenehanenizin geride kalmamasını sağlamak için bu 9 diş hekimi pazarlama fikrini uyguladığınızdan güvenli olun. Eğer yapmış olursanız, kapıda sıraya giren yeni hastalarınız olacak.

Artık pazarlamayla ilgili alıştırmayı biliyorsunuz ki, sırada ne var? Mühim bir adım, kendinizi toplumsal medyada ayağa kaldırmak ve koşmaktır. Katil bir toplumsal medya kampanyasını iyi mi başlatacağınızı öğrenmek için bu makaleye göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir