Çevrimiçi Oyun Iyi mi Pazarlanır

Çevrimiçi Oyununuzu Pazarlamak İçin 5 İpucu

Çevresinde Yüzde 49 Çevrimiçi yada konsolda oyun oynayan hanım ve adamların oranı. Bu, nüfusun neredeyse yarısı etken olarak oyun oynuyor.

Peki oyuncuların oyunlarınızı satın almasını iyi mi sağlarsınız? Bu yazıda, bir oyunun iyi mi pazarlanacağını öğrenecek ve insanların ürününüzle ilgilenmesini sağlayacaksınız.

Bir Oyun Iyi mi Pazarlanır

Bir ürün geliştirdiğinizde, insanların onu kullanmasını istersiniz. Bundan dolayı, iyi bir pazarlama stratejisine haiz olmak, oyununuzu duyurmak için oldukça önemlidir.

Toplumsal Medyayı Avantajınız İçin Kullanın

Toplumsal medya hakkında ne hissettiğin mühim değil; kuvvetli bir vasıta bulunduğunu inkar etmek mümkün değil.

Şirketiniz için bir hesap oluşturmadıysanız, bunu yapın. Etken bir Feysbuk ve Twitter hesabına haiz olmak oldukça önemlidir. Orijinal içeriğe haiz bir Youtube kanalı, daha çok seyirci ve tüketicinin ilgisini çekecektir.

Müşterilerle etkileşim kurun ve mesajları yanıtlayın. İnsanların sizi unutmaması için sık sık yeni içerik yayınlayın.

Benzersiz bir çevrimiçi varlığa haiz olmak da zarar vermez. Esprili olmaktan korkmayın; toplumsal medya, sıkıcılığın unutulmasının kolay olduğu bir yer haline geldi.

Marka Tasarımı

Sağlam bir marka, kalabalığın arasından sıyrılmanın anahtarıdır. Markanızın tam olarak ne hakkında bulunduğunu ve neyi temsil ettiğini bilmelisiniz.

Markanızı tanımanın yanı sıra, tanımlanabilir bir logo ve tasarıma ihtiyacınız olacak. Tüm tasarımlarınızı ve renk şemalarınızı uyumlu tutun. Oyun hesaplarınızı daha ustalaşmış hale getirecek.

Web Sitenizi Oluşturun

Sağlam bir toplumsal medya varlığı formülün yalnızca bir parçasıdır. Bunu bir kez belirledikten sonrasında, onu daha iyi hale getirmek için web sitenizde emek verme zamanı.

Unutulmaması ihtiyaç duyulan bir şey, web sitenizi toplumsal medya hesaplarınıza bağlamaktır. Kaynağa bağlanmanın bir yolu olmadan hesabınızda data sahibi olmak sinir bozucu.

Markanız ve oyununuzla ilgili detayları bulmayı kolaylaştırın. İletişim bilgilerinin de mevcut olması gerekir. Oyunun ekran görüntüleri ve özetleri tehlikeli sonuç öneme haizdir, bundan dolayı insanların aramaya gitmesi gerekmez.

Daha fazlasını keşfet bağlantıdaki örnekler.

Basın bülteni

Basın bülteni, oyununuzu tanıtmanın başka bir yoludur.

Bloglarda yada youtube'da incelemecilere ulaşın. Tanıtımları ve incelemeleri karşılığında onlara bir beta sürümü verin. Oyun hakkında ne kadar oldukça insan konuşursa, sizin için o denli iyi görünür.

Cesaretiniz Kırılmasın

Bir şey yarattığınızda ve tüm dünyanın görmesi için oraya koyduğunuzda öz-bilinçli olmak kolay olabilir. Sadece cesaretiniz kırılmasın.

Sebat, fark yaratan şeydir. İlk başta yeterince tanıtım almazsanız pes etmeyin. Konuşmaya devam edin, paylaşımda bulunun ve tüketicilerle etkileşime devam edin. Kulaktan kulağa daha çok seyirci ve oyuncu getiriyor.

Daha Fazla Pazarlama İpuçları

Ürününüz size özeldir ve başkalarının ondan keyif almasını istersiniz. Bağımsız oyun pazarlaması vakit ve azim gerektirir. Artık bir oyunu iyi mi pazarlayacağınızı bildiğinize bakılırsa, oraya çıkın ve halkı kazanın.

Pazarlama hakkında daha çok data için "Tekrardan Pazarlama ve Tekrardan Hedefleme Reklamcılığı Arasındaki Fark" bölümünü okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir