Bir Promosyon Reçetesi: Gerçekte İşe Yarayan 5 Tıbbi Pazarlama ve SEO Stratejisi

Bir Promosyon Reçetesi: Gerçekte İşe Yarayan 5 Tıbbi Pazarlama ve SEO Stratejisi

Tıbbi pazarlama ve SEO stratejilerinin web sitenize uygulanmasının mühim bulunduğunu biliyor muydunuz?

2019'da, sitenize gelen trafiği çoğaltmak ve sonucunda yeni hastaları kliniğinize getirmek için en iyi tıbbi web pazarlama araçlarını daraltmaya odaklanmanız gerekir.

Bugün dijital içerik oluşturma stratejinizi iyi mi artıracağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, takip etmeniz ihtiyaç duyulan en iyi 5 tıbbi pazarlama ipucu.

1. Hasta Odaklı Web Sitesi Düzeni

Tıbbi muayenehaneniz için çevrimiçi bir varlığı çalıştırmanın ilk adımlarından biri, hasta odaklı bir seviye sağlamaktır.

Tıbbi uygulamalarınızın demografik bilgilerinin yaş grubunu aklınızda bulundurun. Hastalarınız 50 yaşın üstünde mi? Öyleyse, web sitenizin kolay gezinme için mümkün olan en iyi düzene haiz olduğundan güvenli olmanız önemlidir.

Kullanıcı dostu bir internet sayfası, tüm hastalarınızı telefonlarından yada bilgisayar ekranlarından gezinmekten mutlu edecektir. Bunu ortalama olarak biliyor muydunuz? Hastaların% 84'ü araştırma yapmak için telefonlarını kullanıyorlar mı? Web sitenizin demografiniz için doğru şekilde çalıştığından güvenli olarak bu pazardan yararlanın.

2. Eğitim Videoları

Hastalarınızı tıbbi uygulamalarınızla birleştirmenin bir başka yönü de video oluşturma sanatını ihtiva eder.

Video içinde ne olduğu, piyasadaki en iyi pazarlama araçlarından biri olarak hakim olmaya devam ediyor. Tıbbi uygulama web sitenize gelen trafik artışını görmek istiyorsanız, her hafta eğitim videoları yükleyin.

Muayenehanenizdeki doktorlardan birinin, videolardan birinde bilgisine haiz olduğu bir mevzu hakkında hitabı yararlı olacaktır. Bu anlayışlı videolar, muayenehanede çalışan doktorlara da güvenilirlik katacaktır.

3. Toplumsal Medya Varlığını Artırın

Doktorlar olarak toplumsal medyaya gereksinim duymayabilirsiniz. Sadece toplumsal medya platformları yeni kaynaklardan dikkat çekmenize destek olabilir. Feysbuk ve Instagram, dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan platformlardan bir tek ikisi.

Tıbbi uygulamalarınız için Feysbuk ve Instagram sayfalarını çalıştırmak, yeni hastalar bulma fırsatlarını açar. Kağıt reklamlara güvenmek yerine toplumsal medya, uygulamanızı pazarlamak için daha ucuz alternatifler sunabilir.

Mesela, Feysbuk'ta bir reklam yayınlamak, gazetede bir reklam yayınlamaktan daha yararlı olabilir bu sebeple 2.32 milyar aktif kullanıcı.

4. Bir Blog Oluşturun

Tıbbi web sitenizde blogunuz için ayrı bir alan oluşturmanız gerekir. Bloglar, SEO'nuzu yada arama motoru optimizasyonunuzu, gücünüzü çoğaltmak için içerik pazarlama varlıklarıdır. Sitenize eklenecek bazı blog fikirleri, aşağıdaki şeklinde mevzuları ihtiva eder: Yeme Bozukluğu Yalnızlık ve Diz Ağrısı İçin Iyi mi Yardım Alınır.

Tıbbi uygulamalarınız hakkında farkındalık oluşturmak için birçok pazarlama stratejisi gerekir. Bu stratejilerden biri bir blog oluşturmayı ihtiva eder. Sık sık blog güncellemelerine haiz olmak sitenizin standardını de artıracak ve Google güvenilirliği için sitenizi ödüllendirecektir.

5. Tıbbi Pazarlama Araçlarıyla Hedef Kesime Ulaşın

Direkt hedef kitleniz olmadıkları için web sitenizi şu anda görüntüleyen şahıs türleri mevzusunda endişeli misiniz? Dijital pazarlamanın gücüyle, reklamlarınızı kimlerin görebileceğini denetim edebilirsiniz.

2019'da tıbbi uygulamalarınız için dijital pazarlamaya geçtiğinizde hedeflenen bir kesime ulaşmak mümkündür.

Hedeflenen bir kitle, yeni hastalar bulmak için para harcadığınızda paranızın karşılığını daha çok almanızı elde edecektir. Reklamlarınızla etkileşimde bulunmak istediğiniz hastaların yaş aralığını, yerini, senelik gelirini ve cinsiyetini değiştirmeyi düşünün.

Dijital Pazarlama 2019'da Kral

Kliniğinizde daha çok hasta oluşturmak için bu 5 tıbbi pazarlama stratejisini uygulamanın önemini bir kenara bırakmayın. En iyi neticeleri görmek için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz!

İçerik stratejinizi büyütmeye yönelik en iyi ipuçlarımıza göz atarak dijital pazarlama hakkında daha da fazla data edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir