Bir Podcast Iyi mi Tanıtılır ve Kitlenizi Büyütün

Artık Podcast Yok: Podcast'inizi Iyi mi Tanıtın ve Kitlenizi Büyütün

hakkında 68 milyon Amerikalı aylık olarak podcast'leri kulak verin. Bu veri paylaşımı biçimi, bilhassa üniversite diplomasına haiz Y kuşağı içinde popülerdir.

Yeni bir podcast oluşturuyor ve pazarlıyorsanız, birazcık bunaltıcı olabilir. Sadece 10 numaramızla, yeni podcast'inizi başarıya ulaşmış bir halde yayacak ve yeni takipçiler kazanacaksınız.

Iyi mi bulunduğunu bilmek ister misin?

Burada, bir podcast'in iyi mi tanıtılacağıyla ilgili en iyi ipuçlarını paylaşacağız.

Bir Podcast'i 10 Kolay Adımda Tanıtma

Bir ihtimal aslına bakarsan birkaç bölüm yayınladınız. Kim bilir fikri etrafa saçıyorsun. Her iki durumda da, bu yönergeleri izlemek, yaklaşan yada mevcut podcast'iniz hakkında informasyon yayacaktır.

1. Bir Web Sitesi Oluşturun

Hemen hemen podcast'iniz için bir internet sayfası oluşturmadıysanız, yapın.

Internet sayfaları, dinleyicilerin kaydın kendisine erişmesi, gelecek haberleri ve mevzuları görüntülemesi ve daha çok informasyon bulması için kolay bir yoldur.

Ek olarak, bölümleri oluştururken seyircilerle paylaşmak isteyeceğiniz daha çok informasyon bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bir ihtimal bir yazarla röportaj yaptınız ve kitabının bir bağlantısını paylaşmak istiyorsunuz. Durum ne olursa olsun, bu sık karşılaşılan durumlar için web siteniz kullanışlı olacaktır.

Marka tanınırlığını teşvik etmek ve duyarlı bir web tasarımı kullanmak için podcast'inizin adını içeren bir alan adı seçmeye çalışın. Yazar Mike Taylor öneriyor WordPress kullanarak bundan dolayı sesiniz için uygun RSS beslemesini otomatikman oluşturur. Dahası, kullanımı kolaydır.

2. Bir E-posta Sıralaması Oluşturun

Birçok girişimci ve podcast oluşturucu, e-posta listeleri eski bir kontakt yöntemidir. Tam tersi doğrudur: Bu listeler kıymetli bir pazarlama varlığı olarak kalır.

E-posta listelerinin birçok pozitif yanları vardır; en belirgin olanı, dinleyicilerle kontakt halinde kalmanın ve yeni kitlelere ulaşmanın uygun bir yoludur. Sadece kolaylıkları toplumsal medya olmamalarında da yatıyor.

Toplumsal medya siteleri, algoritmalarını tertipli olarak değiştiren başka şirketlere aittir. Bu, yeni şovlarını duyurmaya çalışan herhangi bir podcast oluşturucu için, toplumsal medya profilleri ve yorumlarıyla ilgili her şeyi sık sık değiştirmeleri gerektiği anlamına gelir.

Ek olarak, e-postalar size % 85'e ulaşmak dünya nüfusu.

3. Toplumsal Medyayı Kullanın

Gerçek bir toplumsal medya birazcık güçlük yaratabilir, sadece paha biçilmez bir pazarlama aracıdır.

Ilk olarak, çoğunlukla parasız. Ufak podcast'ler, yeni dinleyicileri çekmek için bilgilerini sıkıştırabilir.

Fakat hem de dünya nüfusunun ortalama% 62'sine ulaşır. Aslen, pazarlamacıların% 75'i toplumsal medyaya maruz kaldıklarını bildiriyor artan trafik şirketleri için. Aynı şeyi podcast'iniz için de yapabilir.

Toplumsal medyayı doğru kullanmak, süratli bir gönderiden daha fazlasını gerektirir. Yorumlar kısa olmalı, görseller içermeli ve tertipli olarak yayınlanmalıdır. Daima dikkat edin gönderme saatleri, her sitede yorumunuzun, tweet'inizin yada yayınınızın en fazla vizyonu alacağı en uygun gün ve saatler vardır.

Mesela Feysbuk, 1 ile 16:00 içinde en yüksek tıklama oranına haizdir. çarşambaları.

4. Erişilebilir Yapın

Podcast'inizi tüm cihazlarda dinlemeyi kolaylaştırın, indirmesi kolay ve engelli bireyler için kullanılabilir hale getirin.

Web sitenizde, kullanılan aleti algılayacak bir eklenti kullanın. Bu yazılım programları, sitenizi görüntülendiği cihaza uyacak şekilde tekrardan yapılandırır.

Ses için bir kullanın Medya oynatıcı Javascript ve HTML5 kullanır. Geri dönüşleri var ise, daha da iyi; bu daha çok uyumluluk elde edecektir.

Son olarak, podcast'inizi duyamayabilecek kişileri yada el altında kulaklıkları olmayan kişileri de ihmal etmeyin. Daha geniş bir kesime ulaşmak için ustalaşmış altyazı ilave edin.

5. İyi Bir Podcast Barındırma Platformu Seçin

Barındırma platformunuz, podcast'inizin kalitesinde büyük bir fark yaratır. Kabul edelim: asla kimse kalitesiz bir sesi dinlemek istemez. Ustalaşmış, yüksek kaliteli bir podcast'iniz var ise, dinleyicilerle etkileşime geçme ve onları elde tutma olasılığınız daha yüksektir.

Platformlar, kolay düzenleme şekilleri, veri detayları ve depolama seçenekleri sunabilir. Ek olarak podcast'inizi dağıtmanıza ve toplumsal medyada paylaşmanıza da izin veriyorlar. Arayüzü ve seçenekleri beğendiğinizden güvenli olmak için, ücretli olanları taahhüt etmeden ilkin daima parasız platformları deneyin.

Teknolojide en iyisi değilseniz, endişelenmeyin. Sunan firmalar podcast prodüksiyon hizmetleri sesinizi ustalaşmış hale getirmek için tüm işi sizin için yapabilir.

6. SEO'yu dahil edin

Arttırmak için ustalaşmış olmanıza gerek yok Arama motoru optimizasyonu (SEO). Podcast'inizin mevzusuyla ilişkili ortak anahtar kelimeleri ve cümleleri araştırın ve bu tarz şeyleri web sitenize ve podcast'inize entegre edin.

Sıralamayı daha da çoğaltmak için mevzunuza ve hedef kitlenize hitap eden bir podcast başlığı kullanın. Bölüm adları, başlıkları ve etiketleri de anahtar kelimeleri içermelidir.

Uzmanlar bölüm oynatmalarından ve indirmelerden podcast SEO'yu etkilediğinden şüphelendiğinden, kayıtlarınızın indirilebilmesini sağlamak, sıralamayı yükseltmenin başka bir mükemmel yoludur.

Yorumlarınızı ihmal etmeyin. Rakiplerden daha üst sıralarda yer almak için dinleyicilerden periyodik olarak podcast'inizi incelemelerini isteyin.

7. Dizinlere Ekle

Önceki adımları izlediyseniz, daha çok dinleyici çekme yolunda ilerliyorsunuz anlamına gelir.

Sadece bu büyük bir adım: podcast'inizi yapabildiğiniz her yerde dizinlere ilave edin. Bunu yapmak, bireyler mevzunuzu aradığında podcast'inizin adını ortaya çıkaracaktır.

Podcast'inizi en azından aşağıdakilere ilave edin:

  • iTunes
  • Google Oyun
  • Spotify
  • Ses bulutu
  • TuneIn
  • iHeartRadio
  • Podtail

8. Podcast'inizi Tekrardan Biçimlendirin

Bloglar, bir internet sayfasına ve bir podcast'e muhteşem bir ektir. Gösterinizde paylaştığınız detayları başka bir formatta sunarak fark edilme olasılığını artırır.

Sadece dikkate alınması ihtiyaç duyulan tek şey bloglar değil. Bazı YouTube videoları yada infografikler ilave edin. Her türden izleyicinin ilgisini çekmek için işleri baharatlı tutun ve onları o "oynat" düğmesine basmaya teşvik edin.

9. Kitlelere Abone Olmalarını Hatırlatın

Her bölümde dinleyicilerinizden podcast'e abone olmalarını isteyin, böylece programınızdan rahatça keyif alabilirler. Bunu yapmak, dinleyicilerin son olarak bölümünüzü otomatikman indirmesine yada bu tarz şeyleri direkt ona bağlamasına olanak tanır.

Bu, sağlam bir kitle tabanı oluşturmanın kolay bir yoludur.

10. Podcast Dostlarıyla Ekip Kurun

Bu sektörde başka birini tanıyor musunuz? Öyleyse, podcast'inizden bahsetmelerini ve aynı şeyi şirketleri, siteleri yada şovları için yapmalarını isteyin.

Bu, şovunuzu tanıtmanın ve benzer durumlarda başkalarına yardım etmenin muhteşem bir yoludur. Bazı firmalar yada podcast'ler bunu bir ücret karşılığında sunsa da, bir internet sayfası, podcast, blog yada seyircilere ulaşan başka bir formatı olan birini tanıyorsunuzdur.

Podcast'inizi Pop Yapın

Bu on adım, podcast'inizin kitle tabanını artırmanın ve dinleyicileri şovunuza akın etmeye teşvik etmenin birkaç yolunu sunar.

Bir podcast'in iyi mi tanıtılacağını bilmek başarıya giden ilk adımdır, sadece pazardaki şiddetli rekabet sebebiyle bu kolay değildir. Bunun yerine, içeriğinizi web sitemizde tanıtmanın artılarını ve eksilerini öğrenmek için öteki 40.000 pazarlamacıya katılın.

İster podcast'lerden ister bloglardan hoşlanın, bulacağınız bilgiler şovlarınızı ve sitelerinizi daha yükseklere çıkaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir