AirBnB Reklamcılığı: Girişinizi Tanıtmanın 6 Yolu

AirBnB Reklamcılığı: Girişinizi Tanıtmanın 6 Yolu

Yeni iş modellerine adapte olduğunuzda güzel bir değişiklik yığını kazanabileceğiniz bir dönemdeyiz.

Mesela, bir Airbnb kiralayarak geleneksel aylık kiracılara bakılırsa oldukca daha çok para kazanabilirsiniz. Sadece, Airbnb'nizin kendisini satmasını bekleyemezsiniz.

Süper bir Airbnb sunucusu olma söz mevzusu olduğunda oyunun adı, pazarlama ve reklamcılığın üstesinden gelmektir. Airbnb'nizin hit almasını ve bu isabetlerin kalmaya dönüşmesini sağlamak için uygulamaya koymak isteyeceğiniz bazı kaliteli Airbnb reklam stratejileri vardır.

Airbnb kayıtlarınızı kendi şartlarınıza bakılırsa tanıtabilmek için bu ipuçlarını izleyin.

1. Airbnb Listelerinizin Reklamını Yapmanıza İzin Verecek Bir Blog Başlatın

Blog oluşturma, tanıttığınız herhangi bir şeye birazcık dikkat çekmek için uygulamaya koyabileceğiniz en iyi stratejilerden biri olmaya devam ediyor. Bir blog ile ilgi kazanmak çoğu zaman yavaş ve durağan(durgun) olsa da, doğru bir halde oluşturduğunuzda sonuçlar oldukca büyük ve uzun ömürlüdür.

En iyi yanı, blogunuzun kesinlikle Airbnb ile ilgilenmek zorunda olmamasıdır. Bunun yerine gezi, girişimcilik yada ilgili herhangi bir şeyle ilgili bir blog yazabilirsiniz.

Blogunuzda tutarlı bir halde yayınladıktan ve Tesir Alanı Otoritesini (DA) oluşturduktan, birkaç geri bağlantı aldığınızda ve sıralamanızı yükselttikten sonrasında, Airbnb kaydınıza oldukca fazla trafik elde eden bağlantılar ekleyebileceksiniz.

Bir blogu, zamanınızı ve çabanızı ona yatırdıkça daha kıymetli hale gelen bir emlak olarak düşünün. Kaliteli içinde ne olduğu özenle yayınladığınızda, Airbnb ihtiyaçlarınız için bir pazarlama merkezi haline gelebilir.

2. Bir Kamera Alın ve Video Çekmeye Başlayın

İnsanlara Airbnb'nizden neler alabilecekleri mevzusunda net bir düşünce vermek isteyeceksiniz. Bunu başarmak için birazcık video çekmeli ve insanlara gerçekçi bir yol göstermelisiniz.

Bu şekilde, girişiniz derhal göz testini geçecek ve insanoğlu daha azca tereddütlü olacak ve daha süratli rezervasyon meydana getirecek. Minimum 1080p ve tercihen 4K çözünürlükte video gösteren kaliteli bir kamera kullandığınızdan güvenilir olun.

3. Toplumsal Medya Platformlarında Hikayeler Anlatın

Öykü, kesinlikle her şeyi pazarlamanın en iyi yoludur.

Her neyse ki, istediğimiz tüm hikayeleri değişik şekillerde anlatmamıza müsaade eden parasız platformlarımızın olduğu bir zamanda yaşıyoruz. En iyi olduğunuz toplumsal medya platformlarını bulun ve hikayenizi anlatmanın en iyi yollarıyla oynayın.

Mesela, Airbnb kaydınız gayrimenkul yatırımına ilk adımınızsa, bu hikayeyi Feysbuk, Instagram ve öteki platformlarda anlatmaktan korkmayın. İnsanları ilerlemeniz hakkında tertipli olarak güncelleyerek ve birçok multimedya ilave ederek, insanoğlu hikayenizi satın alacak ve onun bir parçası olmak isteyecektir.

Bu, insanların içeriğinizi paylaşmak istemesine niçin olur ve bu, takipçilerinizin sizin için zor işi yapmasına doğru uzun bir yol kat eder.

4. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Stratejilerinizden En İyi Şekilde Yararlanın

Asla şüphesiz, Airbnb kaydınızı muntazam bir halde duyurmak için bazı arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejilerinde uzmanlaşmanız gerekir.

İyi SEO sizi güncel meblağ ve anlatınızı yönlendirmenizi sağlar. Mesela, gezi haberleri şu anda otel hırsızlıklarıyla ilgili hikayelerden oluşuyorsa, tatil yerlerinde yatak böcekleri ve öteki mevzularda, insanların niçin Airbnb kayıtlarının doğru yol bulunduğunu bilmelerini elde eden içerik oluşturabilirsiniz.

Bu, anahtar kelimelerin kullanımına hakim olmanız, sıralamayı ve sizi Google arama motoru netice sayfasının (SERP) ilk sayfasına götürecek öteki stratejileri belirlemeniz gerektiği anlamına gelir.

SEO ile ilgili olan şey, devamlı olarak gelişmesidir, bu yüzden daima sizin için yararlı olacak ticaretin yeni püf noktalarını öğrenmeniz gerekecektir. Bu şekilde, her adımda SEO stratejinizden en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.

5. Gezi yada Yaşam Seçimi Markasıyla Çapraz Tanıtım Yapın

Şu anda oldukca sayıda influencer var altı rakamlı kazanmak dünyayı dolaşmak ve sevdikleri şeyi yapmak.

Bu etkileyicilerden bazılarıyla bağlantı kurduğunuzda, kendinizi yeni kitlelere açabilirsiniz. İçeriğinden hoşlandığınız gezi, yiyecek, yaşam seçimi yada öteki blog yazarları yada vloggerlar bulursanız, gönderilerine yorum hayata geçirmeye başlayın ve bir ilişki kurun.

Ek olarak kendi içeriğinizde bunlardan bahsetmeye ve trafiklerini kendi yollarına göndermeye başlayabilirsiniz. Bir ilişki kurarken, Airbnb kaydınızı tanıtmanıza destek olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, sizi normalde erişemeyeceğiniz birçok değişik seyirciye açacaklar.

6. Benzersiz bir URL alın

Hususi bir URL'niz olduğunda girişinizi yayınlamak sizin için daima daha kolaydır.

Bu şekilde, insanların anımsayacağı sadece gene de onları daha uzun, daha karmaşık Airbnb URL'sine götürecek paylaşmak daha rahat bir URL'dir. Hemen sonra bu URL'yi, arzu ettiğiniz benzer biçimde paylaşabileceğiniz el ilanları ve kartvizitlerde kullanabilirsiniz.

Ek olarak seyahatle ilgili ileti panolarında bir fikstür olmalı ve bu URL'leri paylaşabilirsiniz, böylece insanoğlu Airbnb kaydınızın bulunmuş olduğu her yere gezi ettiklerinde sizi başvuracakları kaynak haline getirebilirler.

Airbnb Reklamlarınızı İndirin

Girişiniz bazı sağlam Airbnb reklamlarına bağlıdır, bu yüzden yarım adım atmayın. Bunlar, başlamanıza destek olacak ipuçları.

Gezi, iş ve akla gelebilecek her şey hakkında daha çok informasyon edinmek için makalelerimizin geri kalanına bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir