7 Kusursuz E-posta Pazarlama İpuçları

7 Kusursuz E-posta Pazarlama İpuçları

Tahminlere nazaran şaşırtıcı bir 281 milyar e-posta her gün gönderilir.

Bunu minimum bir e-posta hesabı olan 3,8 milyardan fazla insan içinde paylaştırsanız bile, bu sayı oldukça dağınık bir gelen kutusu oluşturabilir.

E-postalarınızın korkulu spam klasörüne gitmediğinden güvenli olmak için, hedef kitlenizin dikkatini çeken zekice ve çekici bir kampanya oluşturmanız gerekir.

İşte bir sonraki e-posta pazarlama kampanyanızı parktan çıkarmanıza destek olacak yedi e-posta pazarlama ipucu.

1. Müşterilerin Niçin E-postaları Sevdiğini Hatırlayın

Bazı uzmanların iddia etmekten hoşlandığına karşın, e-posta pazarlaması ölü olmaktan oldukca uzak. Aslına bakarsak, aslen her zamankinden daha başarıya ulaşmış.

Sadece bir sonraki mükemmel kampanyanızı oluşturmadan ilkin, e-posta pazarlamayı en başta bu kadar etkili kılan şeyin ne işe yaradığını anladığınızdan güvenli olun.

Süratli, kullanışlı ve sevdikleri markalarla bağlantı kurmanın mükemmel bir yolu olduğundan insanoğlu e-postayı sever. Bir e-posta yöntemiyle, bir abone fırsatlar, ürün güncellemeleri ve daha fazlası hakkında data edinebilir.

Kısacası: e-posta, eşzamansız olsa bile kullanışlıdır. Hala ikna olmadıysanız, şunları yapabilirsiniz: daha fazla bilgi edin burada etkileşim potansiyeli hakkında.

2. Bir Şablon Oluşturun

Pazarlama e-postaları burada kalıcı olduğundan, gelecekte daha fazlasını göndereceğinizden güvenli olabilirsiniz.

Kendinize vakit kazandırmak için birkaç şablon oluşturun, böylece tek yapmanız ihtiyaç duyulan boşlukları mükemmel içeriğinizle doldurmaktır.

3. Mevzu Satırını Kişiselleştirin

Belirli bir günde oldukca fazla e-posta aldığımız için, çoğumuz neredeyse her şeyi "Oku" yu tıklayarak gelen kutumuza göz atacağız.

Bu eğilimle savaşım etmek için, bazı pazarlamacılar mevzu satırını kullanıcının adıyla kişiselleştirmenizi önerir. Birazcık fazladan vakit alsa da çabanız boşuna değil.

Araştırmalar, kişiselleştirilmiş mevzu satırlarının açık oranları artırdığını buldu. % 50 ile% 58 arasında.

4. Kitlenizin Dikkatini Çekin

Gene de bir isim, kitlenin dikkatini çekmek için daima kafi değildir. Gene de ilgi çekici mevzu başlıkları bulma mevzusunda akıllı olmanız gerekecek.

İyi bir mevzu satırı, okuyucuyu derhal harekete geçmeye teşvik eder yada şaşırtıcı ya da gülünç ifadelere dayalı olarak e-postayı açmaya teşvik eder.

Mevzu satırlarınızın iyi mi sıralandığından tam olarak güvenli değilseniz, mesajınızı abonelerinize açıklamadan ilkin bu tarz şeyleri kontrol etmeniz daima mümkündür.

5. Yayınlamadan Ilkin Önizleme

Devamlı, daima, yayınlamadan ilkin taslağınızı daima iki kez deneyin!

Utanç verici bir yazım hatasından biçimlendirme hatalarından tamamlanmamış görüntülere kadar pek oldukca şey yanlış gidebilir. Ve e-postayı oluştururken daima yakalayamayabilirsiniz.

Kopyanızı bir yazım denetleyici vasıtasıyla çalıştırarak güvenilirliğinizi kaybetmekten kaçının. Peşinden, e-postanın biçimlendirmesinin doğru olduğundan (ve mobil cihazlarda çalıştığından) güvenli olun.

6. Azca Daha Çoktur

Oldukça fazla e-posta gönderirken dikkatli olun. Ihmal etmeyin, abonelerin gelen kutuları aslına bakarsanız oldukca fazla içerikle doludur.

Onlara spam göndermek, onları yalnızca "abonelikten çık" ı tıklamaya yönlendirir.

7. Harekete Geçirici Mesajınızı Ihmal etmeyin

Son olarak, her e-postanın okuyucuyu harekete geçmeye teşvik eden ikna edici bir harekete geçirici mesajla sona erdiğinden güvenli olun.

Karmaşık olmasına gerek yok. Bir okuyucuya işletmenize ulaşmasını söylemek yada bir içeriğe bağlantı vermek şeklinde bir şey fazlasıyla yeterlidir.

Başarıya ulaşmış Bir Kampanya İçin Bu E-posta Pazarlama İpuçlarını İzleyin

Kaliteli bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturmak, birazcık tecrübe etme yanılma gerektirir. İlk başta başaramazsanız, yine deneyin. Ölçütlerinize dikkat edin ve bu e-posta pazarlama ipuçlarını aklınızda bulundurun; abone tabanınızı kısa sürede büyüteceksiniz.

İşletmelerin tam potansiyeline ulaşmasına destek olmayı seviyoruz ve sizinkine de yardım etmek istiyoruz! Bugün iletişime geçin ve pazarlama hizmetlerimizin zirveye ulaşmanıza iyi mi destek olabileceğini öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir