2018'e Gelen En İyi İçerik Pazarlama Trendleri

2018'e Gelen En İyi İçerik Pazarlama Trendleri

İçerik pazarlaması, yıkıcı bir modelden kıymetli bir modele evrildi. 2018'deki içerik pazarlama trendleri daha esin verici ve karmaşık hale gelecek. Başarınız, müşterilerinizin beklentilerini aşan bir içerik pazarlama stratejisine bağlıdır.

Firmalar başarıya doğru bir içerik pazarlama dalgası sürüyor. İçerik biçimleri ve kanallar, müşteriler için daha ilgi çekici hale gelecek şekilde gelişti. Bu, gelir yaratmada dünya genelinde büyümeye yol açtı.

2018'de içerik pazarlama trendleri evrimine devam edecek. Dünyanın en büyük şirketleri harcamayı planlıyor orijinal içerikte milyarlarca. Çabaları, satın alan deneyimlerinin markalarının ötesine geçme şekli için yeni standartlar belirliyor.

Rakipleriniz oldukça geride kalmayacak. Bu, sadık bir takipçi oluşturmak için içinde ne olduğu kullanmak artık başlıyor anlama gelir. Sadece, stratejinizi ileriye taşımak için seçmek zor olmak zorunda değildir.

İçerik Pazarlama Trendleri ve İşletmeniz

B2C pazarlamacılarının% 86'sı markalarını ileriye taşımak için içerik pazarlamasını kullanıyor. Ve içerik pazarlama trendleri değişen teknolojilerle beraber gelişiyor. Bu, videolara, sanal gerçekliğe ve yeni toplumsal medya özelliklerine daha çok erişim anlamına gelir.

Bunun işletmeniz için ne anlama geldiğini idrak etmek zor. Tüm bu trend teknolojileri ve biçimleri benimseyemezsiniz. Sadece en etkili olanı belirleyebilir ve bu sonuçlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Mevcut başarılarınızı da gözden kaçırmayın. Mevcut müşterileriniz için devamlılık önemlidir. Yenilerini benimsiyor olsanız bile onları genişletmekten korkmayın.

2018'de Başarı göstermiş İçerik Pazarlaması için 7 Teknik

İçerik pazarlama eğilimleri ne biçimlerle ne de teknolojilerle sınırı olan değildir. Her birinin iyi monte edilmiş bir cephaneliğine ihtiyacınız olacak. Her trendin üstünde iyi geliştirilmiş bir içerik pazarlama stratejisi var.

Stratejinizi düşünürken, aşağıdaki tekniklerin nereye uyduğunu düşünün. Bazılarını aslına bakarsanız kullanıyor olabilirsiniz ve yalnızca bu tarz şeyleri genişletmeniz gerekebilir. Sadece başarı göstermiş yeni evlat edinmeler için de bir göz atın.

1. İçerik Pazarlama Önceliğinin Arttırılması

Firmalar 2018'de içerik pazarlamasına büyük yatırım yapıyor. Rakiplerinizin pazarlama ekipleri içinde daha çok beceri ve beceri bekleyin. Firmalar içerik pazarlaması için de bütçeleri artıracak.

Bunun sebebi, içerik pazarlamanın giderek daha benzersiz hale gelmesidir. Şirketlerin de daha çok platform ve kanalı benimsemesi gerekiyor. İçerik ekipleri, önceki yılların ekiplerinden daha oldukça medya şirketlerine benzeyecek.

Firmalar, internet sayfalarındaki içerik varlığını artıracak. Şeklinde firmalar Ronald Joyce ziyaretçilerin görmüş olduğu ilk şey çarpıcı fotoğraflar yapın. Firmalar bu şekilde videodan da yararlanabilir.

Tüketiciler içerikle etkileşim yöntemlerini genişletirken, rakipleriniz buna cevap vermeye çalışacaktır. Bulacağımız şeklinde, içerik stratejileri her zamankinden daha karmaşık. İşletmeniz, bu gereksinimlerle büyüyen bir içerik ekibine bağlı olacaktır.

2. Daha Gelişmiş Video

Video, 2017'de büyüyen bir trenddi. 2019'a kadar, Tüm web trafiğinin% 80'i. Sadece bir çok video özelliği yalnızca daha büyük markalarda mevcuttu.

Artık yeni video araçları, gelişmiş videoları her zamankinden daha elverişli hale getiriyor. İçerik ekiplerinin ustalaşmış bir film yapmak için hususi becerilere ihtiyacı yoktur.

Akıllı telefon kayıt cihazları artık ustalaşmış kameralarla aynı seviyede. Doğru yönlendirmeyle ufak takımlar bu şekilde ustalaşmış görünümlü filmler yapabilir. Akıllı telefonlar, şirketlerin canlı akış videoları da barındırmasına olanak tanır.

Suni zeka destekli video düzenleme araçları artık video üretmeye ve pazarlamaya destek oluyor. Bunun geliştirilmesi yalnızca birkaç dakika alabilir. Bu videoları toplumsal medya kanallarınıza entegre etmek kolaydır.

Ekibinizin bir video pazarlama stratejisi geliştirmesi gerekir. Bunu gerçekleştirmek oldukça azca vakit ve yatırım gerektirir. Sadece içerik türlerini belirlemek de kendi stratejisidir.

3. Orijinal Katma Kıymetli İçerik

"Orijinal içerik", şirketlerin satın alan deneyimlerine katma kıymet olarak ürettiği pazarlama içeriğidir. Bu, içeriğin kendi başına bir kıymeti olduğu anlamına gelir. Bu, reklam işlevi gören markalı içeriğin tam tersidir.

Müşteriler, "satan" reklamları ve markalı yayınları giderek daha çok reddediyor. Markaları stiller, ruh halleri ve değerlerle ilişkilendirmek istiyorlar. Orijinal içerik, bu tarz şeyleri satın alma talebi olmadan müşterilere sunar.

Orijinal içerik, iyi mi yapılır yazıları ve e-Kitaplar kadar kolay olabilir. Detaylı grafikler ve kişiliklerle video serileri kadar gelişmiş olabilirler. Özgünlükleri ve değerleri, ortak noktalarıdır.

Filme alınan içerik için bir öykü oluşturmak için video araçlarından yararlanabilirsiniz. Bu şekilde ekibiniz bir medya şirketi şeklinde çalışacaktır. Dahili yada üçüncü taraf yazarları da çalıştırabilirsiniz.

4. Toplumsal Medya ve Kanal Çeşitlendirmesi

Toplumsal medya, bir etkileşim platformu olarak albenisine düştü. Feysbuk, organik erişimde son zamanlarda bir düşüş görmüş oldu. Onlar da güncelleme yaptıkça içinde ne olduğu orada barındırmak geçicidir.

Toplumsal medya, içerik pazarlaması için hala gereklidir. Toplumsal medyayı genel pazarlama stratejinizin bir kolu haline getirmelisiniz.

İçerik pazarlamasını otomatikleştirmek için daha çok fırsatınız var. İçeriği kanallar içinde dağıtmak istiyorsanız, toplumsal medya bileşenini otomatikleştirin. Ekibinizi zorlamadan bu kanalı etkili bir halde kullanabilirsiniz.

5. Şeffaflık

Alanınızda otoriteden daha mühim olan nedir? Müşterilere sunduğunuz şeffaflık. Y kuşağı için bir beklenti haline geldi.

Müşterilere verdiğiniz sözler, rakipleriniz kadar güvenilir. Şirketinizin gerçek değerlerini paylaşarak kendinizi değişik kılarsınız. Bu değerlerin müşterilerinizin değerlerine uygun olmasını sağlamalısınız.

İçeriğinizde gerçek değerlerinizi göstermelisiniz. Bu, şirket fedakarlığının canlı görüntülerini içerebilir. Yeşil kaynak kullanımına öncelik vermeyi yada karbon ayak izinizi azaltmayı içerebilir.

6. Yeni Nesil Teknolojiler

Son 20 yılda içerik fizikselden dijitale geçiş yapmış oldu. Şimdi yeni nesil teknolojilere geçiş meydana getirecek.

Yaratıcı takımlar, içinde ne olduğu Nesnelerin İnterneti (IoT), sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) için uyarlıyor. Bu platformlardan yararlanmak sizi rakiplerinizden ayırabilir. Hem de mükemmel orijinal içerik için fırsatlardır.

Bu yatırımlarla ne yaptığınızı bildiğinizden güvenilir olun. Buradaki içerik çalışmalarının sınırı olan etkiye haiz olması yaygındır. Yatırım yapmadan ilkin tanıtım yada gelir fırsatları olduğundan güvenilir olun.

7. Yaratıcı Kabiliyet bir Temeldir

Ekibinizin başarı göstermiş olması için teknoloji uzmanlarından oluşması gerekmez. Teknolojilerin erişilebilirliği bu standartları değiştiriyor. Yeni başarı ölçütü, yaratıcı kapasitenizdir.

Yaratıcı insanlara yatırım yapın ve yaratıcı yetkinliklerin geliştirilmesine destek olun. İçeriğiniz yalnızca onları geliştiren ekip kadar ilgi çekicidir. Yeni stratejilere ve teknolojilere uyum sağlarken, yaratıcılık başarı seviyenizi belirleyecektir.

İçerik Stratejinizden En İyi Şekilde Yararlanın

Başarı göstermiş bir içerik stratejisi oluşturmak için en iyi kaynaklara ihtiyacınız var. Onları bulmak zor olmak zorunda değil.

Article City, mevcut en iyi içeriğe ve ustalaşmış yazı ekibine haizdir. Parasız kaydolun ve hususi kabiliyetlerle bugün başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir